NVIDIA przedstawia przełomowy, wysoce zintegrowany procesor graficzny

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA przedstawia przełomowy, wysoce zintegrowany procesor graficzny

Nowe procesory GeForce 9400M oferują do 5x wyższą wydajność przy 2x mniejszej wielkości układu scalonego

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 15 PAŹDZIERNIKA 2008 — Zapotrzebowanie na wyższą wydajność obliczeń wizualnych ciągle rośnie, w miarę jak coraz więcej aplikacji zaczyna wykorzystywać moc masowego przetwarzania równoległego procesorów graficznych (GPU) do innych zadań poza przetwarzaniem grafiki. Ponieważ gracze, entuzjaści wideo, projektanci i artyści wymagają zoptymalizowanych rozwiązań PC, procesor graficzny NVIDIA® GeForce® 9400M oferuje współczesnym notebookom do 5x wyższą wydajność niż układy zintegrowane na płytach głównych.

„Dzień dzisiejszy jest punktem zwrotnym dla użytkowników na całym świecie”, powiedział Jeff Fisher, starszy wiceprezes działu procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „Dzięki nowemu procesorowi graficznemu, NVIDIA będzie mogła zaoferować swoje produkty nie tylko graczom i profesjonalistom w dziedzinie projektowania, ale także szerokiej rzeszy artystów, a także umocnić swoją pozycję w segmencie notebooków – najszybciej rosnącym segmencie rynku PC”.

NVIDIA poinformowała także, że nowy procesor graficzny został zastosowany w nowych komputerach firmy Apple: MacBook, MacBook Pro i MacBook Air. Firmy Apple i NVIDIA wspólnie pracowały nad wykorzystaniem mocy masowego przetwarzania równoległego procesorów graficznych NVIDIA i zaoferowaniem bogatych graficznie wrażeń użytkownikom komputerów przenośnych.

„Architektura NVIDIA GeForce 9400M oferuje idealne połączenie mocy przetwarzania grafiki oraz wydajności energetycznej w pojedynczym, wysoce zintegrowanym układzie scalonym, dzięki któremu możemy zaoferować użytkownikom komputerów MacBook zupełnie nowy poziom wydajności grafiki”, powiedział David Moody, wiceprezes działu marketingu produktów Mac w firmie Apple.

O procesorze graficznym NVIDIA GeForce 9400M:
NVIDIA GeForce 9400M to pojedynczy układ scalony o wysokiej wydajności i dużym stopniu integracji, który idealnie nadaje się do zastosowania w notebookach i mniejszych urządzeniach. Zawiera 16 rdzeni przetwarzających, zapewniających moc obliczeniową na imponującym poziomie 54 gigaflopsów, co sprawia, że jest ona najmocniejszym zintegrowanym GPU spośród oferowanych obecnie na rynku. Zapewnia do 5x wyższą wydajność grafiki niż Intel Centrino 2* oraz długi czas działania na bateriach, pozwalając użytkownikom obejrzeć cały film HD o pełnej długości po jednym ładowaniu.

Więcej informacji na temat procesora graficznego NVIDIA GeForce 9400M znaleźć można na stronie www.nvidia.pl.

* GeForce 9400M w porównaniu z Centrino 2 (Montevina, chipset Intel GM45) w teście 3D Mark Vantage w rozdzielczości 1024 x 768.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn