NVIDIA ogłasza zakończenie śledztwa prowadzonego przez departament sprawiedliwości stanów zjednoczonych w sprawie naruszenia praw antymonopolowych

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA ogłasza zakończenie śledztwa prowadzonego przez departament sprawiedliwości stanów zjednoczonych w sprawie naruszenia praw antymonopolowych

SANTA CLARA, KALIFORNIA—16 PAŹDZIERNIKA 2008—Firma NVIDIA (Nasdaq: NVDA) ogłosiła dzisiaj, że biuro Antymonopolowego Oddziału Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) w San Francisco oficjalnie powiadomiło NVIDIA, iż śledztwo dotyczące możliwych naruszeń praw antymonopolowych przy produkcji jednostek przetwarzania i kart graficznych zostało zamknięte. W czasie śledztwa firmie nie zostały przedstawione żadne konkretne zarzuty.

1 września 2006, NVIDIA ujawniła, że dostała wezwanie do stawiennictwa w sądzie od Antymonopolowego Oddziału Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Było to połączone ze śledztwem prowadzonym przez DOJ, które badało prawdopodobne naruszenie praw antymonopolowych przy produkcji jednostek przetwarzania i kart graficznych.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn