Nowe procesory graficzne dla płyt głównych NVIDIA – mały może teraz więcej

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Nowe procesory graficzne dla płyt głównych NVIDIA – mały może teraz więcej

Dzięki pięciokrotnie wyższej wydajności uzyskiwanej przez dwukrotnie mniejszy układ scalony, nowe procesory graficzne dla płyt głównych z serii GeForce 9 mogą być wykorzystane nie tylko do przetwarzania grafiki

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 20 PAŹDZIERNIKA, 2008 — Zespołowi projektantów NVIDIA przedstawiono zadanie: opracować procesor graficzny dla komputerów typu desktop, który łączy w sobie pełny system I/O oraz wydajność na poziomie oddzielnych procesorów graficznych w układzie scalonym o połowę mniejszym niż poprzednie zintegrowane rozwiązania graficzne. Rezultat: 16-rdzeniowa, obsługująca technologię CUDA™ architektura graficzna, która pozwala użytkownikom komputerów klasy średniej grać w najnowsze gry oraz cieszyć się idealnie płynnym odtwarzaniem filmów Blu-ray high-definition – a wszystko to bez konieczności okradania banku.

NVIDIA® przedstawia procesory graficzne dla płyt głównych GeForce® 9400 i 9300, przeznaczone dla komputerów typu desktop zbudowanych na platformie Intel.

„Nowe procesory graficzne dla płyt głównych dają firmie NVIDIA znaczna przewagę nad innymi zintegrowanymi układami graficznymi”, powiedział Jon Peddie z firmy badania rynku Jon Peddie Research. „Dzięki tak znacznym możliwościom przetwarzania równoległego skoncentrowanym w pojedynczym układzie, mogą oni przyspieszać działanie pojawiających się coraz to nowych aplikacji z dziedziny obliczeń wizualnych, i robić to w rozsądnej cenie. Procesory graficzne dla płyt głównych GeForce 9400 i 9300 ustanawiają nowy standard tego, czego użytkownicy mogą oczekiwać od współczesnych komputerów klasy średniej”.

„Połączyliśmy moc trzech różnych układów w jednym bardzo zwartym i wydajnym procesorze graficznym”, powiedział Drew Henry, dyrektor działu chipsetów w firmie NVIDIA. „Postępując w ten sposób ustawiliśmy nową poprzeczkę wydajności, której można oczekiwać od układu zintegrowanego, wzbogacającego obliczenia graficzne w komputerach klasy średniej. Możesz teraz uzyskać wydajność oddzielnego procesora graficznego w miniaturowym komputerze typu small form factor”.

Procesory graficzne od dawna były niezbędnym elementem potrzebnym do wyświetlania na ekranie monitora obrazów w czasie rzeczywistym. Jednak od niedawna twórcy oprogramowania i producenci komputerów zaczęli wykorzystywać moc przetwarzania równoległego układów graficznych do przyspieszania działania innych aplikacji, na przykład Adobe Creative Suite 4 i Badaboom.

Nowe procesory graficzne dla płyt głównych z serii NVIDIA GeForce 9 oferują:

  • 16 rdzeni do przetwarzania gier DirectX 10 oraz aplikacji akcelerowanych przez technologię CUDA
  • Wysokiej jakości odtwarzanie wideo dzięki technologii NVIDIA PureVideo® HD, w 100% przejmującej od CPU zadania przetwarzania wideo
  • Obsługę zaawansowanych wyjść audio i wideo, w tym nieskompresowanego dźwięku LPCM 7.1, podwójnego złącza DVI oraz HDMI
  • Obsługę technologii NVIDIA Hybrid SLI, pozwalającej do ponad 70% zwiększyć wydajność procesora graficznego dla płyt głównych
  • Niewielki rozmiar układu scalonego, mniejszy niż w układach konkurencyjnych, czyniący go idealną platformą do konstruowania miniaturowych komputerów i niewielkich pecetów typu media center

Płyty główne wykorzystujące procesory graficzne dla płyt głównych z serii GeForce 9 dostępne będą w tym miesiącu w ofercie wiodących w branży producentów płyt głównych, w tym firm ASUS, ECS, EVGA, Foxconn, Galaxy, Gigabyte, J&W, MSI, Onda, Zotac oraz XFX.

Więcej informacji na temat procesorów graficznych dla płyt głównych z serii GeForce 9 znaleźć można pod adresem:
//www.nvidia.pl/object/product_geforce_9300_mgpu_pl.html

Film obrazujący wydajność procesorów graficznych dla płyt głównych z serii GeForce 9 obejrzeć można pod adresem:
//http.download.nvidia.com/video/LaunchVideo_EN_720p.wmv

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, możliwości, wpływu, wydajności, efektywności i możliwości procesorów graficznych dla płyt głównych NVIDIA GeForce 9400 i 9300; preferencji i wymagań użytkowników oraz dostępności procesorów graficznych dla płyt głównych NVIDIA GeForce 9400 i 9300 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, możliwości produkcyjnych firm trzecich w zakresie produkcji, montażu i testowania naszych produktów; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; opracowania szybszych lub bardziej wydajnych procesoró1) graficznych; opóźnień w publikacji gier; wykorzystania GPU w grafice komputerowej; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 lipca 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn