Nowe notebooki firmy ASUS z procesorami graficznymi NVIDIA

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Nowe notebooki firmy ASUS z procesorami graficznymi NVIDIA

Procesory graficzne NVIDIA GeForce 9700M GT w przeznaczonych dla graczy notebookach ASUS G50 i G71

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 22 PAŹDZIERNIKA 2008 — Osoby wykorzystujące go grania swoje notebooki mogą teraz wybrać dwa nowe komputery firmy ASUS, wyposażone w procesory graficzne zdolne obsłużyć najnowszą generację gier. Przeznaczone dla graczy notebooki ASUS G71 i G50 wyposażone są w procesory graficzne (GPU) NVIDIA® GeForce® 9700M GT, które pozwalają na rozkoszowanie się najnowszymi grami w pełni ich piękna, wraz z ultra-realistyczną grafiką. Podobnie jak wszystkie GPU firmy NVIDIA, układ NVIDIA 9700M GT zapewnia coś więcej niż „tylko grafikę”, oferując obsługę takich technologii jak NVIDIA PhysX™, akceleracja wideo i przetwarzanie obrazu – czyli zaawansowanych możliwości zwanych pod zbiorową nazwą „Graphics Plus™”.

„Zaprojektowane specjalnie dla graczy, notebooki do gier z serii G z procesorami graficznymi GeForce stanowią obecnie najbardziej innowacyjne i zapewniające najwyższą wydajność rozwiązania dla graczy”, powiedział Tony Chen, szef działu ASUS Notebook Business w firmie ASUS. „Zaś dzięki przyszłym aktualizacjom sterowników, gracze wykorzystujący notebooki z serii G będą mogli doświadczyć jednego z największych od lat osiągnięć w technologii gier – fizyki akcelerowanej przez GPU”.

Notebook ASUS G71, zaprojektowany jako urządzenie klasy high-end” wyposażony jest w 17-calowy ekran, do 4 GB pamięci DDR2 800 MHz SDRAM, dysk twardy o pojemności do 1 TB oraz gamę procesorów Intel Core2 Duo oraz Quad Core.
ASUS G50 łączy w sobie procesor graficzny GeForce 9700M GT o 32 rdzeniach z procesorem Intel klasy średniej, tworząc podstawę zoptymalizowanego notebooka do gier o doskonałym współczynniku wydajności do ceny. Komputer G50 zawiera 15.4 lub 15.6-calowy ekran, waży tylko 2,8 kg i wyposażony jest w procesor Intel Core 2 Duo. Ponieważ współczesne aplikacje są bardziej wymagające graficznie niż kiedyś, instalując pobierający mniej energii procesor główny i wykorzystując powstałe w ten sposób oszczędności w układzie graficznym GeForce 9700M GT, ASUS jest w stanie zaoferować wyższą wydajność w znacząco niższej cenie.

Procesory graficzne z serii GeForce 9M, ze swoją architekturą przetwarzania równoległego i do 112 rdzeniami, są pierwszymi procesorami graficznymi dla notebooków z obsługą technologii PhysX, dzięki czemu pozwalają na obsługę nowej generacji ultra-realistycznych gier. Technologia PhysX, najbardziej rozpowszechniony silnik fizyczny, wykorzystywana jest przez ponad 25 000 twórców oprogramowania na całym świecie i pozwala im na tworzenie efektów imitujących świat rzeczywisty, przekształcających środowiska gier w filmowe święta dla oczu. Dzięki technologii PhysX, twórcy gier mogą stosować takie efekty jak fizyka ciała sztywnego, wykrywanie kolizji czy symulacja falujących powierzchni ubrań, które w znacznym stopniu zmieniają sposób, w jaki gra się w gry i jak rozwija się ich fabuła, by potem przyspieszyć te efekty sprzętowo, wykorzystując moc GPU.

Zalety zastosowania procesorów graficznych z serii GeForce 9M w notebookach nie kończą się na grach. Twórcy oprogramowania używają technologii CUDA™, aby wykorzystać zalety architektury GPU do przyspieszenia założonych obliczeń także w innych, powszechnie używanych aplikacjach. Zadania, które do tej pory zajmowały godziny, takie jak konwertowanie wideo do formatu przeznaczonego dla przenośnych odtwarzaczy, trwają teraz kilka, kilkanaście minut. Inne zadania, takie jak edycja zdjęć o wysokiej rozdzielczości, mogą być wykonywane w czasie rzeczywistym przez odpowiednie procesory graficzne GeForce.

„ASUS to najnowszy przykład innowacyjnych producentów komputerów, którzy uznali obliczenia wizualne za jedną z szybciej rozwijających się dziedzin następnej dekady”, powiedział Rene Haas, szef działu procesorów graficznych dla notebooków w firmie NVIDIA. „Nowe notebooki firmy ASUS są reprezentantami wielu możliwych konfiguracji wykorzystujących procesory graficzne GeForce GPU z technologiami PhysX i CUDA – od komputerów klasy high-end po zoptymalizowane maszyny klasy popularnej”.

Notebooki ASUS G71 i G50 są już dostępne w sklepach. Sterowniki z obsługą technologii NVIDIA PhysX i CUDA dostępne będą do pobrania za darmo w nadchodzących miesiącach. Więcej informacji o nowych notebookach znaleźć można na stronie www.asus.com. Dodatkowe informacje o procesorach graficznych GeForce lub technologii PhysX dostępne są na stronie www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

O firmie ASUS
ASUS jest wiodącą firmą nowej, cyfrowej ery. Z liczbą zatrudnionych na całym świecie przekraczającą osiem tysięcy i światowej klasy zespołem badawczo-projektowym, obrót roczny wyniósł w 2007 roku 6,9 miliarda USD. ASUS mieści się w pierwszej 10 firm IT według rankingu „InfoTech 100” magazynu BusinessWeek, na której to liście znajduje się do 11 kolejnych lat. ASUS został także wybrany przez Wall Street Journal Asia jako tajwańska firma numer 1 w dziedzinie jakości i usług.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GeForce, w tym GeForce 9700M GT, technologii NVIDIA PhysX, technologii CUDA oraz notebooków do gier firmy ASUS z serii G, wyposażonych w układy GeForce; nowej generacji ultra-realistycznych gier; dostępności i wpływu kolejnych wydań sterowników i obliczeń graficznych są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, możliwości produkcyjnych firm trzecich w zakresie produkcji, montażu i testowania naszych produktów; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; opracowania szybszych lub bardziej wydajnych procesoró1) graficznych; opóźnień w publikacji gier; wykorzystania GPU w grafice komputerowej; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 lipca 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn