Wiodący producenci płyt głównych stosują NVIDIA sli w nowych platformach Intel Bloomfield

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Wiodący producenci płyt głównych stosują NVIDIA sli w nowych platformach Intel Bloomfield

3-Way SLI będzie najszybszym rozwiązaniem do gier w platformach wykorzystujących procesory Intel Bloomfield

SANTA CLARA, KALIFORNIA —21 PAŹDZIERNIKA 2008 —NVIDIA Corporation poinformowała dzisiaj, że najbardziej znani producenci płyt głównych na świecie, firmy ASUS, EVGA, MSI, Gigabyte i DFI, zakupiły licencje na technologię NVIDIA® SLI® dla swoich nowych płyt głównych zaprojektowanych dla procesorów Intel Bloomfield i chipsetów X58. Zaimplementowanie SLI w tych płytach głównych oraz przyjęcie tej technologii przez głównych producentów OEM, takich jak Dell i inni oznacza, że klienci będą mogli w pełni wykorzystać moc uznanych procesorów graficznych GeForce® w różnych konfiguracjach (pojedyncza karta graficzna, SLI oraz 3-way SLI) i uzyskać najszybsze wrażenia graficzne na nadchodzącej platformie Intel Bloomfield.

„Dell Gaming znany jest z wiodącej w branży grafiki i niezrównanej wydajności”, powiedział Patrick Cooper, szef działu planowania produktu w oddziale Dell Gaming firmy Dell. „Dzięki połączeniu NVIDIA SLI oraz najnowszej generacji chipsetów firmy Intel, będziemy mogli zaoferować zapalonym graczom możliwość maksymalnego wykorzystania ich komputerów Alienware w najnowszych grach”.

Nowe płyty główne i komputery zaprojektowane dla technologii SLI i procesorów Bloomfield są w tej chwili w ostatnich stadiach produkcji, zaś ich premiera rynkowa nastąpi wraz z wprowadzeniem na rynek nowych procesorów firmy Intel. Nadchodzące płyty główne i komputery oferować będą wiele możliwości podłączenia grafiki, zarówno bardziej zaawansowane konfiguracje wykorzystujące procesor NVIDIA nForce® 200 SLI, jak i te, które zaprojektowano tak, by wykorzystywały technologię SLI za pośrednictwem programu licencji i certyfikacji.

„ASUS wprowadzi do produkcji wiele płyt głównych z obsługą technologii SLI, w tym nową płytę ASUS Rampage II Extreme, wykorzystującą nadchodzący chipset X58”, powiedział Joe Hsieh, szef działu ASUS Motherboard Business Unit. „Ta najnowocześniejsza płyta główna zaprojektowana została specjalnie tak, by stanowić serce najbardziej wydajnych konfiguracji dostępnych obecnie na rynku i powinna spotkać się z gorącym przyjęciem ekstremalnych overclockerów i zapalonych graczy. Spodziewamy się, że gracze w pełni wykorzystają możliwości technologii 3-way SLI, budując piekielnie szybkie maszyny do gier. Jestem pewien, że nasi klienci już nie mogą się doczekać tych urządzeń!”

„EVGA kontynuuje tradycję konstruowania platform dla prawdziwych entuzjastów, przedstawiając płyty główne z obsługującymi SLI chipsetami NVIDIA nForce, przeznaczonymi dla procesorów Intel”, powiedział Joe Darwin, szef działu marketingu technicznego w firmie EVGA. „Dzięki licencjonowaniu technologii NVIDIA SLI, płyta główna EVGA X58 będzie w stanie zaoferować platformy SLI i 3-way SLI, spełniające wymagania entuzjastów”.

„Jesteśmy zachwyceni mogąc zaoferować naszym klientom szereg płyt głównych certyfikowanych dla SLI”, powiedział Jason Lee, szef światowego działu marketingu w firmie MSI. „Nasza nowa linia produktów Eclipse, w której skład wchodzą płyty główne Eclipse SLI i Eclipse+, zawierające m.in. rozszerzenia DrMOS, trzy sloty PCI Express x16 oraz procesor nForce 200, z pewnością zyska popularność wśród tych entuzjastów, którzy chcą skonstruować wyjątkowo wydajne platformy 3-way SLI”.

„Gdy NVIDIA opracowała SLI dla procesorów Bloomfield, wiedzieliśmy, że będziemy mieli przebój. Nasi klienci pytali o takie rozwiązanie od czasu, gdy pojawiły się pierwsze informacje o X58. Wydajność 3-way SLI zapewniana przez 3 karty graficzne GeForce GTX 280 w połączeniu z procesorem Bloomfield będzie zdumiewająca”, powiedział Tony Liao, szef działu marketingu w firmie GIGABYTE.

„Nasza nowa płyt główna DFI LanParty UT X58-T3eH8 oferuje wiele funkcji przeznaczonych specjalnie dla overclockerów, w tym Debug LED i wymienialny BIOS, sprawiając, że staje się ona wymarzoną platformą dla zapalonych graczy”, powiedział Max Chang, szef działu sprzedaży w firmie DFI. „W połączeniu z procesorami graficznymi NVIDIA GeForce działającymi w konfiguracji 3-way SLI, klienci będą mogli cieszyć się najbardziej wydajną platformą do gier”.

Certyfikowane dla technologii NVIDIA SLI płyty główne z chipsetem X58 prezentowane są na imprezie Intel Developer Forum, odbywającej się w dniach 20 i 21 października 2008 roku w Tajpej na Tajwanie.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, możliwości, wpływu, wydajności, efektywności i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GeForce oraz technologii SLI, a także preferencji i wymagań użytkowników są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, możliwości produkcyjnych firm trzecich w zakresie produkcji, montażu i testowania naszych produktów; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; opracowania szybszych lub bardziej wydajnych procesoró1) graficznych; opóźnień w publikacji gier; wykorzystania GPU w grafice komputerowej; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 lipca 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn