Grafika NVIDIA dopala Windows 7

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Grafika NVIDIA dopala Windows 7

LOS ANGELES, KALIFORNIA (WINHEC 2008) — 5 LISTOPADA 2008 — Uczestnicy odbywającej się w tym tygodniu w Los Angeles corocznej konferencji Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC) będą mieli możliwość zapoznania się z graficznymi udoskonaleniami w systemie Windows 7, które są wynikiem ścisłej współpracy pomiędzy firmami Microsoft i NVIDIA. Jako lider w dziedzinie obliczeń wizualnych, NVIDIA ściśle współpracowała z firmą Microsoft nad opracowaniem elementów technologii, które pozwolą wzbogacić wrażenia z użytkowania Windows 7, zwłaszcza w takich obszarach jak zdjęcia, wideo, gry i grafika 3D.

„Spodziewamy się, że Windows 7, w połączeniu z technologiami graficznymi firmy NVIDIA, zapewni wydajność, której oczekują klienci obu firm”, powiedział Mike Nash, wiceprezes działu Windows Product Management w firmie Microsoft. „Technologie graficzne firmy NVIDIA pozwalają aplikacjom na wykorzystanie graficznych możliwości Windows 7, takich jak manipulowanie zdjęciami, filmami wideo i trójwymiarową grafiką. Dzięki doświadczeniu firmy NVIDIA w dziedzinie obliczeń wizualnych, stała się ona jednym z głównych współpracowników w procesie tworzenia systemu Windows 7”.

Uczestnicy imprezy WinHEC otrzymają rozwojową wersję pre-beta Windows 7 wraz ze sterownikiem NVIDIA zatwierdzonym przez Microsoft i zaprojektowanym specjalnie dla przyszłego systemu operacyjnego. Sterowniki NVIDIA® udostępnione zostaną użytkownikom końcowym za pośrednictwem usługi Windows Update. Sterowniki te zawierają obsługę wszystkich obecnych funkcji systemu Windows Vista oraz nowszych funkcji wprowadzanych przez Windows 7, takich jak WDDM 1.1, Direct3D 11, akceleracja GDI, Direct2D, DirectWrite, DXVA HD oraz innych.

„Znaczenie procesorów graficznych rośnie wraz ze wzrostem popularności aplikacji wykorzystujących obliczenia wizualne, musimy zatem oferować w tej dziedzinie najlepszą jakość”, powiedział Dwight Diercks, wiceprezes działu oprogramowania w firmie NVIDIA. „NVIDIA ściśle współpracowała z firmą Microsoft starając się sprawić, że posiadacze kart graficznych z układami NVIDIA uzyskają podczas użytkowania systemu Windows 7 w wersji pre-beta pełną obsługę najnowszych funkcji oraz najlepsze wrażenia graficzne”.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do wpływu technologii graficznych NVIDIA na system Windows 7 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 lipca 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn