NVIDIA łamie bariery obliczeń wizualnych dzięki pierwszej karcie graficznej wyposażonej w 4 GB pamięci

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA łamie bariery obliczeń wizualnych dzięki pierwszej karcie graficznej wyposażonej w 4 GB pamięci

Nowa karta graficzna NVIDIA Quadro FX 5800 z architekturą masowego przetwarzania równoległego CUDA oferuje największą jak do tej pory moc w takich zastosowaniach jak poszukiwania ropy i gazu, projektowanie i obrazowanie medyczne

SANTA CLARA, KALIFORNIA – 11 LISTOPADA 2008 – Fachowcy poszukujący ropy naftowej, diagnozujący choroby czy projektujący następny luksusowy samochód mają ze sobą coś wspólnego – potrzebują zaawansowanych rozwiązań z dziedziny obliczeń wizualnych. NVIDIA Corporation, światowy lider technologii obliczeń wizualnych, przedstawił dzisiaj najbardziej wydajną profesjonalną kartę graficzną w historii grafiki – NVIDIA® Quadro® FX 5800.

„Rozmiar i złożoność danych rosną wykładniczo. Wyzwaniem dla współczesnych profesjonalistów jest opanowanie tych mórz danych poprzez ich destylację do takiej formy, która może zostać zrozumiana, przeanalizowana i wykorzystana do podjęcia znaczących decyzji”, powiedział Jeff Brown, szef działu profesjonalnych rozwiązań graficznych w firmie NVIDIA. „Stawką mogą być miliardy zainwestowanych dolarów lub nawet ludzkie życie. Quadro FX 5800 wyposażona została w zaawansowane funkcje, pozwalające na zobrazowanie potężnych zestawów danych w sposób wykraczający poza tradycyjne 3D, pozwalając profesjonalistom na podejmowanie szybkich i trafnych decyzji”.

Karta graficzna Quadro FX 5800 zapewnia bezprecedensową wydajność i skalowalność, umożliwiającą błyskawiczne wizualizowanie i interpretowanie potężnych zestawów danych, których obróbka na karcie graficznej dla stacji roboczych była do tej pory niemożliwa. Oferując do 240 programowalnych za pomocą CUDA™ równoległych rdzeni i pierwszą w branży wielkość 4 GB pamięci graficznej, karta graficzna Quadro FX 5800 idealnie nadaje się do takich zastosowań jak poszukiwania ropy naftowej i gazu ziemnego, obrazowanie medyczne, projektowanie i wizualizacje naukowe. Do innych zaawansowanych funkcji karty graficznej Quadro FX 5800 należą:

  • Interaktywne modelowanie 4D z możliwością uwzględnienia czasu
  • Gigantyczna przepustowość pamięci na poziomie 103 GB na sekundę
  • Prędkość wypełniania przekraczająca wartość 52 miliardów tekseli na sekundę i wydajność geometryczna na poziomie 300 milionów trójkątów na sekundę
  • Obsługa aplikacji OpenGL i Microsoft DirectX 10 następnej generacji
  • Obsługa zaawansowanych, wyposażonych w wiele systemów i urządzeń, systemów wizualizacyjnych, realizowana dzięki Quadro G-Sync II

„Zaprezentowane niedawno oprogramowanie GeoProbe® R5000 firmy Landmark pozwala geologom na wizualizowanie zestawów danych regionalnych o dużej skali w pełnej rozdzielczości na standardowej stacji roboczej z systemem Linux®”, powiedział Nicholas Purday, szef działu technologii geofizycznych w firmie Landmark. „Karta graficzna NVIDIA Quadro FX 5800 wyposażona jest w bardziej wydajny procesor graficzny i charakteryzuje się wyższą wydajnością triangulacji, dzięki czemu aplikacja GeoProbe może szybko renderować duże powierzchnie i co pozwala nam na przeniesienie wielu wymagających obliczeniowo procesów do karty graficznej, dzięki czemu znacząco wzrasta ogólna wydajność”. Landmark jest wiodącą w branży marką firmy Halliburton, oferującą oprogramowanie i usługi, jednym z największych na świecie dostawców produktów i usług dla przemysłu energetycznego.

„Zaawansowane możliwości teksturowania karty Quadro FX 5800 pozwalają firmie CyberHeart zapewnić radiochirurgiczną wizualizację 3D obiektów przy leczeniu arytmii serca”, powiedział Thilaka Sumanaweera, główny technolog w firmie CyberHeart. „Nasze aplikacje przetwarzają ogromne zestawy danych uzyskane za pośrednictwem nowoczesnych, 64-rzędowych skanerów tomograficznych. Karty Quadro FX zapewniają nam najwyższą przepustowość konieczną do obsługi naszej najnowszej technologii i, w zasadzie, pozwalają ratować życie”. CyberHeart, Inc. jest firmą medyczną opracowującą nieinwazyjne systemy radiochirurgiczne.

Procesor graficzny Quadro FX 5800 oferuje obróbkę 10-bitowego koloru, zapewniającą zachowanie informacji nie o milionach, ale miliardach odcieni kolorów, potrzebnych do uzyskania obrazów o najszerszej gamie kolorystycznej. Profesjonaliści mogą dzięki temu oglądać modele o nigdy do tej pory niedostępnych precyzji i realizmie.

„Nasi klienci podejmują ważne decyzje o przyszłych produktach na podstawie oglądu realizowanych w czasie rzeczywistym modeli 3D oferowanych przez RTT”, powiedział Ludwig Fuchs, współzałożyciel i szef firmy RTT. „Nowa karta Quadro FX 5800 będzie platformą, która wzniesie tę dziedzinę na wyższy poziom. Wyższe poziomy realizmu, fizycznej dokładności oraz większe modele stały się teraz możliwe do zrealizowania dzięki dwukrotnie większej liczbie rdzeni i potężnemu buforowi ramki”. Firma Realtime Technology AG jest wiodącym dostawcą technologii wizualizacyjnych realizowanych w czasie rzeczywistym i rozwiązań do wirtualnego prototypowania w takich dziedzinach jak motoryzacja, lotnictwo, przemysł i projektowanie.

Ceny i dostępność
Rozwiązania NVIDIA Quadro są szeroko dostępne w ofercie wiodących producentów komputerów i stacji roboczych oraz partnera NVIDIA, firmie PNY Technologies (EMEA). Więcej informacji o pełnej linii profesjonalnych rozwiązań NVIDIA znaleźć można na stronie www.nvidia.pl/quadro.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, możliwości, wpływu, wydajności i możliwości kart graficznych Quadro FX 5800 firmy NVIDIA; wpływu kart graficznych Quadro FX 5800 na GeoProbe R5000 i CyberHeart oraz dostępności i cen kart graficznych Quadro FX 5800 firmy NVIDIA są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 lipca 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn