Sterowniki do kart graficznych dla notebooków nareszcie na NVIDIA.COM

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223Sterowniki do kart graficznych dla notebooków nareszcie na NVIDIA.COM

Nowe sterowniki do kart graficznych notebooków udostępniają aplikacje bazujące na CUDA i PhysX dla użytkowników notebooków 

SANTA CLARA, Kalifornia—18 grudnia 2008—Użytkownicy notebooków z jednostkami przetwarzania graficznego (GPU) NVIDIA® mają teraz możliwość ściągnięcia nowszych wersji sterowników bezpośrednio ze strony NVIDIA.com. Dzięki temu mogą czerpać korzyści z nowej funkcjonalności, ulepszonej kompatybilności z aplikacjami oraz zoptymalizowanej wydajności. Pierwsza wersja sterowników zostanie wzbogacona o obsługę technologii NVIDIA CUDA™ współpracującą z kartami graficznymi w notebookach. Spowoduje to, że użytkownicy używający tylko laptopa będą mogli doświadczyć szerokiego wachlarza aplikacji bazujących na technologii CUDA – od zapierających dech w piersiach efektów fizycznych w grach, po przyspieszoną, dzięki GPU, konwersję plików wideo.

“Epic i NVIDIA zainwestowały ogromną ilość czasu i energii, aby dostarczyć klientom niezwykłych doświadczeń z naszym oprogramowaniem,” powiedział Mark Rein, wiceprzewodniczący Epic Games. “Jedynym sposobem, by upewnić się, że klienci będą doświadczać pełnego spektrum doznań jest dostarczanie im zaktualizowanych wersji sterowników. Gratuluję firmie NVIDIA, która jako pierwsza zdecydowała się na zaoferowanie klientom aktualnych wersji sterowników dla notebooków.”

“NVIDIA jest zaangażowana w dostarczanie coraz większej liczbie użytkowników notebooków tej samej wydajności i innowacyjnych funkcji grafiki, do których użytkownicy komputerów stacjonarnych zdążyli się już przyzwyczaić,” powiedział Dwight Diercks, wiceprzewodniczący ds. oprogramowania NVIDIA. “Cały ostatni rok skupiliśmy nasze wysyłki na opracowaniu modułowej architektury naszych sterowników oraz dostarczeniu pakietu instalacyjnego zunifikowanych sterowników, które nie tylko współpracują ze wszystkimi notebookami na rynku, lecz również dostosowują się do wymagań konkretnych modeli, w tym obsługi przycisków funkcyjnych czy funkcji wstrzymania i wznowienia działania systemu.” GPU od dawna były niezbędną platformą do generowania obrazów w czasie rzeczywistym na ekranach komputerów, od niedawna zaś twórcy oprogramowania i producenci systemów zaczęli korzystać z ich mocy przetwarzania równoległego, by dostarczyć nowy poziom wydajności w wielu aplikacjach zajmujących się obliczaniem wizualnym. Nowe sterowniki NVIDIA dla laptopów pozwalają klientom korzystać z ciągle zwiększającej się liczby aplikacji wykorzystujących GPU NVIDIA. Aplikacje takie jak Badaboom od Elemental Technologies, Power Director 7 Cyberlink, TMPGEnc od Pegasys Software oraz TotalMedia Theater od Arcsoft zyskały na wydajności, gdy ciężąr obliczeń przeniesiony został z CPU na GPU. Aplikacje do obliczeń rozproszonych takie jak Folding@home, Eintein@home, GPUGRID oraz SETI@home odnotowały zwiększenie wydajności o rząd wielkości dzięki technologii NVIDIA CUDA. Adobe Creative Suite 4 jest kolejnym przykładem najnowszej aplikacji, która zwiększyła wydajność oraz funkcjonalność dzięki przeniesieniu obliczeń na GPU.

Wraz z technologią PhysX™, procesory graficzne GPU GeForce® ożywiają świat gier poprzez efekty eksplozji pełnych pyłu i fruwających szczątków, postaci poruszających się na podobieństwo rzeczywistych ludzi lub ubrań, które są rozrywane czy naturalnie układają się na ciele. Technologia PhysX wykorzystuje moc GPU GeForce serii 8 lub wyższej, pozwalając na wyświetlanie do 10-20 razy bardziej złożonego graficznie obrazu w grach. Technologia NVIDIA PhysX jest platformą rozwojową dla wiodących producentów takich jak Electronic Arts (EA) oraz 2K Games i jest silnikiem fizycznym w kasowej grze Mirror’s Edge od EA.

Począwszy od dziś, klienci, których notebooki wyposażone są w GPU GeForce® serii 8 lub 9 albo Quadro NVS, moga ściągnąć wersje BETA sterowników pod adresem www.nvidia.pl. Klienci będą mogli ściągnąć wersję certyfikowaną WHQL, wspierającą wszystkie GPU GeForce serii 7,8 i 9 oraz Quadro NVS, na początku przyszłego roku.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, możliwości, wpływu, wydajności i możliwości kart graficznych GeForce firmy NVIDIA, sterowników NVIDIA technologii CUDA oraz NVIDIA SLI® w notebookach, wydajności i wpływu GPU NVIDIA w aplikacjach do obliczeń rozproszonych są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 lipca 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logo NVIDIA, Quadro, CUDA, GeForce i TESLA i są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga dla dziennikarzy: jeśli są Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę //www.nvidia.pl/page/press_room.html. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn