Platforma ION od NVIDIA podnosi wydajność rozwiązań opartych na procesorze atom na poziom komputerów PC

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA Ion: A PC in the palm of your hand
The NVIDIA Ion Platform enables the smallest premium PC experience available today.
This Ion reference design is a full-fledged PC that supports full-spec 1080p HD video, popular PC games, and Windows Vista Premium. OEM designs can be even smaller.

Platforma ION od NVIDIA podnosi wydajność rozwiązań opartych na procesorze atom na poziom komputerów PC

GeForce 9400 z Atomem tworzy nową klasę przystępnego cenowo komputera wysokiej jakości

SANTA CLARA, CA—17 GRUDNIA, 2008— NVIDIA® zelektryzuje rynek komputerów stacjonarnych poprzez przemianę PC opartego na Atom w rozwiązanie wysokiej jakości, które dotychczas było spotykane w drogich laptopach i desktopach. W ten sposób NVIDIA przyczyni się wzrostu tego najszybciej rozwijającego się segment rynku komputerowego – rynku netbooków, uniwersalnych komputerów o małych rozmiarach – poprzez umożliwienie tym produktom odtwarzania plików multimedialnych i popularnych gier w wysokiej jakości. Równocześnie, dzięki Platformie Ion będzie można stworzyć nowy, ekscytujący komputer wysokiej jakości mieszczący się w dłoni.

Przepis jest prosty: połącz uznany GPU GeForce® 9400,dostępny dla dektopów i notebooków, z procesorem Intel Atom. Ta kombinacja (nazwa kodowa Platforma Ion) pozwala na stworzenie najmniejszego obecnie PC wysokiej jakości, czyniąc z niego idealny produkt, gotowy do zrewolucjonizowania rynku mini-notebooków i kompaktowych komputerów.

W porównaniu do obecnie istniejących chipsetów łączonych z procesorem Atom, procesor graficzny GeForce 9400 osiąga do 10 razy większą wydajność graficzną, odtwarza pliki wideo w wysokiej jakości 1080p, wspiera interfejs Windows Vista oraz nadchodzący system Windows 7 i pozwala na rozgrywkę w popularne gry, takie jak Call of Duty 4. GeForce 9400 zajmuje przy tym o połowę mniej miejsca niż obecne rozwiązania bazujące na procesorze Atom, z minimalnym wpływem na żywotność baterii.

“Do dziś przystępny cenowo komputer wysokiej jakości stanowił oksymoron,” powiedział Drew Henry, główny menadżer ds. rozwiązań MCP w NVIDIA. “Platforma Ion łączy GeForce 9400 ze znakomitym procesorem CPU Intel Atom i pozwala klientom surfować po Internecie, grać w topowe gry, edytować zdjęcia oraz oglądać filmy w wysokiej jakości. To naprawdę zelektryzuje rynek komputerów w 2009!”

“Platforma Ion od NVIDIA przemienia komputer bazujący na procesorze Atom w wydajną platformę do gier,” powiedział Mark Rein, wiceprezes Epic Games.“W firmie Epic wszyscy jesteśmy podekscytowani potencjałem oferowanym przez te ekonomiczne komputery klasy PC.”

“Spore wygląda i chodzi świetnie na netbookach i nettopach opartych na GPU GeForce i CPU Atom” powiedziała Lucy Bradshaw, główny producent Spore “Gracze będą zdumieni mocą i mobilnością platformy Ion.”

"Badaboom™ Media Converter od Elemental przyspiesza transkodowanie plików wideo poprzez wykorzystanie mocy masowego przetwarzania równoległego GPU NVIDIA i technologii CUDA,” powiedział Sam Blackman, CEO Elemental Technologies. „Widzieliśmy jak 16-rdzeniowy GPU GeForce 9400 transkoduje plik wideo do 10 razy szybciej niż sam procesor Intel Atom. Niezależnie od posiadanego procesora CPU, w celu uzyskania największej wydajności przy transkodowaniu plików wideo kluczowym elementem jest procesor graficzny GPU NVIDIA.”

“Netbooki pojawiły się na rynku z wielkim hukiem. Jesteśmy podekscytowani, iż użytkownicy netbooków będą mogli doświadczyć pełni wrażeń podczas odtwarzaniu płyt Blu-Ray dzięki Geforce 9400 i CPU Intel Atom przy pomocy programu odtwarzającego CyberLink PowerDVD,” powiedziała Alice H.Chang, CEO Cyberlink Corp.

O karcie graficznej GeForce 9400:
NVIDIA GeForce 9400, ostatnio przedstawiony w Apple MacBook, MacBook Pro oraz MacBook Air, to pojedynczy układ scalony o wysokiej wydajności i dużym stopniu integracji, który idealnie nadaje się do zastosowania w notebookach i mniejszych urządzeniach. Zawiera 16 rdzeniu przetwarzających, zapewniając moc obliczeniową na imponującym poziomie 54 gigaflopsów, co sprawia, że jest najmocniejszym zintegrowanym GPU spośród oferowanych obecnie na rynku. Zapewnia do 5x wyższą wydajność grafiki niż Intel Centrino 2, dodaje legendarną dla GeForce kompatybilność z aplikacjami oraz zwiększa produktywność podczas edytowania zdjęć i plików wideo w popularnych aplikacjach takich jak Adobe Photoshop CS3, Adobe Premier CS4, Cyberlink PowerDirector 8, Badaboom i w wielu innych. Również zawiera technologię NVIDIA PureVideo HD, która pozwala, po raz pierwszy w historii, komputerom bazującym na procesorze Atom odtwarzać filmy w jakości 1080p.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: wpływie NVIDIA na rynek PC i netbooków; zalet, zastosowań, wydajności i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GeForce; są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, możliwości produkcyjnych firm trzecich w zakresie produkcji, montażu i testowania naszych produktów; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; opracowania szybszych lub bardziej wydajnych procesoró1) graficznych; opóźnień w publikacji gier; wykorzystania GPU w grafice komputerowej; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 października 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###© 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logo NVIDIA, Quadro, GeForce, Tesla i CUDA są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga dla dziennikarzy: jeśli są Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę //www.nvidia.pl/page/press_room.html. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn