Wipro oferuje usługi w oprogramowaniu bazującym na CUDA klientom na całym świecie

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Wipro oferuje usługi w oprogramowaniu bazującym na CUDA klientom na całym świecie

Producenci oprogramowania dostają nowe narzędzia w celu szerszego wykorzystania technologii CUDA oraz technologii obliczeń na GPU w swojej działalności

SANTA CLARA, KALIFORNIA—15 STYCZNIA 2009— NVIDIA ogłosiła, że od dziś zaczyna ścisłą współpracę z Wipro w celu dostarczenia profesjonalnych usług wspierających technologię CUDA™ wspólnym klientom na całym świecie. CUDA, architektura obliczeń równoległych firmy NVIDIA oparta na standardowym środowisku języka C, już pozwoliła na osiągnięcie wysokich wzrostów wydajności w wielu dziedzinach przemysłu. Grupa Usług Inżynierii Produktowej Wipro ma na celu przyspieszenie rozwoju firm posiadających szeroki wachlarz oprogramowania i pragnących wykorzystać ogromny potencjał technologii obliczeń równoległych wykonywanych przy pomocy procesorów graficznych (GPU).

“Nieustannie zgłaszają się do nas klienci i niezależni dystrybutorzy oprogramowania, którzy -zdając sobie sprawę z potencjału GPU i jego wpływu na jakość pracy- pragną tak samo jak my szybkiego pojawienia się na rynku akcelerowanego oprogramowania. ” powiedział Andy Keane, menadżer generalny działu obliczeń GPU w NVIDIA.”Wipro, jako pierwsza firma o światowym zasięgu, która stworzyła zespół CUDA, wnosi duże doświadczenie w świadczeniu usług dotyczących oprogramowania do wielu kluczowych segmentów docelowych, w tym: sejsmicznego, modelowania finansowego, wizualizacji w medycynie, przetwarzania materiału wideo i innych. Teraz klienci na całym świecie, przy wsparciu Wipro, mogą usprawnić pracę swoich zespołów i czerpać korzyści z mocy obliczeń masowo równoległych na GPU NVIDIA.”

"Procesory graficzne (GPU) przyczyniają się do zaistnienia historycznej zmiany na rynku High Performance Computing i Wipro jest podekscytowane, że może stworzyć zespół dedykowany CUDA, który dostarczać będzie rozwiązania klientom z takich sektorów jak wydobywanie ropy i gazu, zdrowia i nauk przyrodniczych, usług finansowych oraz mediów i komunikacji,” powiedział V R Venkatesh, wiceprezes działu Usług Inżynierii Produktowej w Wipro Technologies. „Doświadczenie Wipro wynikające z dwóch dekad dostarczania wysoce wyspecjalizowanych rozwiązań technologicznych w połączeniu z produktami NVIDIA CUDA dla rynku high performance computing stworzy potężną kombinację dla naszej wspólnej ogólnoświatowej bazy klientów.”

W celu uzyskania większej ilości informacji o NVIDIA® CUDA, odwiedź www.nvidia.pl/cuda. Więcej informacji o Wipro i świadczonych przez nich usługach jest dostępnych pod adresem www.wipro.com.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GeForce, technologii NVIDIA PhysX oraz CUDA, wpływu fizyki na gry komputerowe, odstępności technologii NVIDIA PhysX w studiach THQ na całym świecie oraz współpracy pomiędzy firmami NVIDIA i THQ są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 lipca 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

Copyright © 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, PhysX, GeForce, Quadro, Tesla i CUDA są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn