NVIDIA ION uznana przez magazyn laptop za technologię zmieniającą rynek

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA ION uznana przez magazyn laptop za technologię zmieniającą rynek

NVIDIA ION nagrodzona “Best Enabling Technology”podczas targów Consumer Electronics Show 2009

SANTA CLARA, KALIFORNIA—21 STYCZNIA 2009— Uczestnicy targów CES zatrzymywali się, aby podziwiać zapierający dech w piersiach film jakości HD na 50-calowym wyświetlaczu. Jednak naprawdę byli zaskoczeni dowiadując się, iż obraz ten pochodzi z komputera PC wielkości książki - nigdy nie widzieli tak olśniewającej grafiki pochodzącej z tak malutkiego PCta. Dlatego właśnie platforma NVIDIA ION™ - która oferuje bezkonkurencyjne funkcje i umożliwia zbudowanie komputera mieszczącego się w dłoni – wywołała niemałe zamieszanie na targach Consumer Electronic Show 2009.Wsród mediów wypowiadających się z aplauzem o tej technologii znalazł się magazyn LAPTOP, uznając platformę ION za technologię przyszłości i przyznając jej nagrodę „Best Enabling Technology”.

Platforma ION uwalnia dodatkową moc procesora Intel Atom poprzez połączenie go z procesorem graficznym NVIDIA® GeForce™ 9400. Prasa i eksperci przyznają, że platforma ION zapewnia niesamowite możliwości mini-notebookom, które obecnie oferują jedynie podstawową funkcjonalność. Z platformą ION notebook i komputery PC typu small form factor oferują te same możliwości, co PC wysokiej jakości, w tym odtwarzanie filmów w jakości HD, edycję zdjęć oraz wsparcie dla popularnych gier PC.

Dziennikarze portalu Engadget są zachwyceni możliwościami, jakie daje platforma Ion: „Jeśli tak ma wyglądać przyszłość netbooków i nettopów, to jesteśmy pod wrażeniem”. Serwis Gamikaze pisze: „NVIDIA ma dwie niezaprzeczalne zalety w porównaniu do konkurencyjnej platformy Intela. Po pierwsze na chipsecie GeForce 9400 da się uruchomić większość nowych gier, po drugie Ion potrafi bez problemu odtwarzać filmy HD 1080, o czym rozwiązania na chipsecie Intela mogą tylko pomarzyć.

Dodatkowo, oprócz pozytywnej recenzji opublikowanej na swojej stronie, magazyn LAPTOP przyznał GeForce 9400 GPU - podstawie platformy ION - nagrodę najlepszej Mobilnej Innowacji wydania styczniowego. .

Procesor graficzny GeForce 9400 w platformie ION jest do 10 razy szybszy niż istniejące rozwiązania w notebookach ze zintegrowaną grafiką. W rezultacie, platforma ION oferuje możliwości na równi z tymi oferowanymi przez komputer wysokiej jakości, w tym:

  • Odtwarzanie filmów wysokiej jakości w pełnej rozdzielczości 1080p
  • Wsparcie dla popularnych gier PC, takich jak: Call of Duty 4, World of WarCraft, The Sims 2 oraz Spore
  • Obsługa Windows Vista Premium oraz nadchodzącego Windows 7
  • Płynna edycja zdjęć i filmów przy pomocy Adobe Creative Suite 4

Procesor graficzny GeForce 9400 oferuje powyższe możliwości nie przekraczając rozmiarem połowy wymiarów dotychczasowych rozwiązań opartych o CPU Atom, z minimalnym wpływem na żywotność baterii.

Planowany czas wydania nowej generacji popularnych komputerów PC zbudowanych w oparciu o platformę ION to lato 2009. Użytkownicy zainteresowani kupnem takich komputerów powinni skontaktować się ze swoim ulubionym producentem PC w celu uzyskania informacji o dostępności notebooków, net-topów i PC typu small form factor .

W celu uzyskania większej ilości informacji odwiedź www.nvidia.pl/ion lub śledź zmiany na www.twitter.com/nvidiaion i www.youtube.com/user/nvidiaion.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Użyteczne linki: //i.pl.engadget.com/2009/01/13/platforma-nvidia-ion-zaprezentowana-na-ces-film/, //www.gamikaze.pl/PC/Aktualnosci/NVIDIA_Ion_zaprezentowane_na_CES.aspx, //www.frazpc.pl/news/22746-NVIDIA_Ion_Full_HD_na_dloni

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, funkcji, wydajności i możliwości platformy NVIDIA ION i procesorów graficznych GeForce; są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 26 paździenika 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

Copyright © 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logo NVIDIA, Ion, GeForce, NVIDIA SLI, PureVideo, CUDA i PhysX są znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i/lub pozostałych krajach. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn