Ekonomiczny komputer pc wysokiej jakości staje się rzeczywistością dzięki współpracy firm NVIDIA i Microsoft.

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Ekonomiczny komputer pc wysokiej jakości staje się rzeczywistością dzięki współpracy firm NVIDIA i Microsoft.

Microsoft certyfikuje NVIDIA ION - wysoka jakość wrażeń w pracy z systemem Windows już od 299$.

SANTA CLARA, KALIFORNIA—11 LUTEGO 2009—W dniu dzisiejszym NVIDIA ogłosiła, iż zwieńczeniem wysiłków mających na celu dostarczenie najwyżej jakości wrażeń w pracy z energooszczędnym komputerem niewielkich rozmiarów jest certyfikowanie przez firmę Microsoft technologii NVIDIA® ION™ jako platformy typu Certifikowana dla Windows Vista. Notebooki typu small form factor oraz komputery PC wyposażone w platformę NVIDIA® ION i wersje Premium systemu Windows po raz pierwszy oferować będą bogate funkcje multimedialne i pełne wsparcie graficzne.

Microsoft Corp. zatwierdził NVIDIA ION certyfikowanymi sterownikami Windows Hardware Quality Labs (WHQL) dla Windows Vista Home Premium. NVIDIA pracuje z firmą Microsoft, producentami komputerów, twórcami oprogramowania i partnerami z ekosystemu Windows w celu wprowadzeniu na rynek komputerów bazujących na ION do końca lata 2009. Oparte na ION mini notebooki i kompaktowe komputery stacjonarne będą oferować najwyższą na rynku wydajność w cenie 299$.

Mike Ybarra, menadżer oddziału Windows w Microsoft, powiedział: “Klienci donoszą nam, iż oczekują pełnych doznań w Windows pracując na wszystkich odmianach komputerów PC. Dla wielu użytkowników ‘netbook’ jest po prostu małym notebookiem i takiej jakości właśnie od niego oczekują. Dzięki platformie NVIDIA ION w połączeniu z Windows Vista Premium klienci mogą otrzymać taka samą jakość pracy w systemie Windows jak w pracy z notebookiem czy komputerem typu desktop w przystępnej cenie. Od przeglądania stron internetowych i sprawdzania emaili po słuchanie muzyki czy oglądanie filmów, technologia ION jest idealnym rozwiązaniem do codziennej pracy na komputerze.”

Microsoft certyfikował platformę NVIDIA ION tak, by nadchodzące komputery bazujące na tej platformie wspierały:

  • Płynne wyświetlanie filmów HD 1080p w tym Blu-ray
  • Rozgrywkę w ekscytujące gry Microsoft DirectX 10 API
  • Unikalne funkcje Windows Vista jak Aero Glass i Flip3D
  • Akcelerowaną przez GPU edycję obrazów i transkodowanie filmów
Certyfikat Microsoftu WHQL dla Windows Vista Home Premium uznaje platformę NVIDIA ION jako gotową dla klientów.

“NVIDIA ION i Windows to doskonałe połączenie,” powiedział Drew Henry, menadżer działu MCP w NVIDIA. “Cieszymy się, że Microsoft pracuje z nami nad wprowadzeniem Windows z ION do nowych, tanich notebooków i naprawdę niewielkich komputerów, co wcześniej nie było możliwe przy użyciu innych rozwiązań. To wielka wygrana dla klientów!”

O platformie NVIDIA ION
Platforma NVIDIA ION to milowy skok wydajności popularnych rozwiązań graficznych – przy jednoczesnym wykorzystaniu mniej niż połowy miejsca w tradycyjnych modelach –dla mniejszych, szybszych, lżejszych, w pełni wyposażonych notebooków i komputerów typu desktop. Platforma ION podnosi wydajność procesora Atom poprzez połączenie go ze GPU cenionym NVIDIA.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: wpływie NVIDIA na rynek PC i netbooków; zalet, zastosowań, wydajności i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GeForce; są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, możliwości produkcyjnych firm trzecich w zakresie produkcji, montażu i testowania naszych produktów; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; opracowania szybszych lub bardziej wydajnych procesoró1) graficznych; opóźnień w publikacji gier; wykorzystania GPU w grafice komputerowej; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 października 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logo NVIDIA, Quadro, GeForce, Tesla i CUDA są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga dla dziennikarzy: jeśli są Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę //www.nvidia.pl/page/press_room.html.



 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn