Technologia NVIDIA SLI dostepna dla płyt głównych opartych na Intel x58

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Technologia NVIDIA SLI dostepna dla płyt głównych opartych na Intel x58

Wszystkie platformy Intel i7, w tym płyta główna Intel “Smackover”, są dostępne teraz z technologią NVIDIA SLI

SANTA CLARA, Kalifornia—11 lutego 2009—W dniu dzisiejszym NVIDIA ogłosiła, że firma Intel licencjonowała technologię NVIDIA® SLI™ dla płyty głównej Intel® DX58SO przeznaczonej dla procesorów Intel Core i7. W rezultacie klienci z płytami głównymi bazującymi na chipie Intel X58 i procesorach Core i7, mogą wyposażyć swoje komputery w dowolną kombinację GPU GeForce® od NVIDIA, w tym w Quad SLI w celu uzyskania najwyżej jakości wrazeń wizualnych.

“Wzbogacenie płyty głównej Intel DX58SO o technologię NVIDIA SLI było doskonałym ruchem,” powiedział Clem Russo, wiceprezes i menadżer grupy ds. platform desktopowych w firmie Intel. „Połączenie naszych nowych procesorów Core i7 na płycie głównej z serii Extreme z kartami graficznymi NVIDIA GeForce dało możliwość stworzenia najszybszych na świecie konsumenckich platform komputerowych do gier. Takie połączenie daje doskonałe rozwiązania dla rozgrywki w najgorętsze tytuły przeznaczone na PC, oczekiwane przez naszych klientów.”

Wynikiem dzisiejszego oświadczenia jest dostępność technologii NVIDIA SLI na wszystkich konsumenckich platform PC opartych na procesorach Intel Core i7, Core 2 Quad i Core 2 Duo, oraz na procesorach AMD Phenom II. Oprócz niezrównanej wydajności graficznej, GPU NVIDIA GeForce oferują graczom dodatkowe funkcje, których nie znajdziemy w innych rozwiązaniach graficznych, w tym technologię NVIDIA PhysX® dla głębszego zanurzenia się w świat gier, rozrywkę w stereo 3D z technologią NVIDIA 3D Vision. Procesory oferują też wsparcie rewolucyjnej architektury obliczeniowej CUDA®, która ujarzmia moc GPU NVIDIA w celu przyspieszenia popularnych aplikacji użytkowych, takich jak transkodowanie wideo, obliczenia fizyczne i odtwarzanie wideo wysokiej jakości.

“Płyta Intel X58 ‘Smackover’ jest niesamowita, cechuje się fantastyczną jakością wykonania i wyjątkową wydajnością, a wspierając SLI prze do przodu pełną mocą,” powiedział Kriss Pomroy, dyrektor ds. Reklamowych w Novatec. “Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy wyposażyć wiele z naszych systemów w płyty główne Intel i korzystać z niesamowitej wydajności technologii NVIDIA SLI. Właśnie na takie wydarzenie czekaliśmy w Novatech.”

“W końcu doznania z obsługi Intel Smackover są kompletne. W Paradigit używaliśmy tych płyt od momentu ich pojawienia się lecz myśleliśmy, że nie będziemy mogli na niej jej zbyt długo pracować ze względu na brak wsparcia dla SLI,” powiedział Niels Van Echteld, menadżer ds. zakupów w Paradigit. „Teraz ta płyta korzysta z tego, co obie firmy mają najlepszego – najnowszy procesor Intel Core i7 i moc NVIDIA GeForce w SLI!”

“Możliwość wsparcia dla SLI, PhysX i CUDA na chipsecie Intel jest świetnym krokiem dla rynku,” powiedział Elan Raja III, dyrektor Scan Computers. „Połączenie technologii złamie istniejące granice wydajności wyznaczając nowy standard mocy. Oczekiwanie w końcu dobiegło końca!”

“Takie posunięcia to dowód, iż NVIDIA SLI jest jedyną na rynku stabilną, skalowalną platformą o wysokiej wydajności, wykorzystującą wiele GPU. Jesteśmy podekscytowani, że posiadacze płyt głównych Intel X58 będą w stanie czerpać korzyści z tej mocy obliczeniowej,” powiedział Ujesh Desai ,wiceprezes departamentu ds. GeForce w NVIDIA. “Gracze wiedzą, że najlepsze wrażenia w rozgrywce topowych gier można uzyskać jedynie z GPU GeForce, a teraz będą mogli ujarzmić moc wielu procesorów GPU by doświadczyć jeszcze większej wydajności i korzystać z dodatkowych funkcji.”

Więcej informacji na temat technologii NVIDIA SLI znaleźć można na stronie: www.nvidia.pl/sli

About NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, funkcji, wydajności i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GeForce, technologii PhysX, NVIDIA SLI oraz CUDA; oraz wpływu SLI na gry wideo; są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 26 października 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logo NVIDIA, PhysX, CUDA, GeForce, Quadro i Tesla są znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i/lub pozostałych krajach. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn