NVIDIA prezentuje system Android na procesorze TEGRA

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA prezentuje system Android na procesorze TEGRA

MOBILE WORLD CONGRESS - BARCELONA, HISZPANIA – 16 LUTEGO 2009 —NVIDIA ogłosiła dzisiaj, że pracowała wspólnie z Google i Open Handset Alliance, by udostępnić Android, kompletny i otwarty system dla telefonów komórkowych, dla serii Tegra - procesorów typu “komputer zawarty w jednym układzie scalonym”. Poprzez wsparcie Android, producenci i operatorzy mogą z łatwością użyć procesorów z serii Tegra jako podstawy do budowania telefonów komórkowych o zaawansowanych funkcjach, wykorzystujących treści stron www oraz inne treści internetowe i dostarczające usługi typu mash-up czy aplikacje oparte na lokalizacji.

“Cieszymy się ze wsparcia firmy NVIDIA dla Android w postaci Tegry i oczekujemy pojawienia się wielu urządzeń bazujących na Androidzie, które dostarczą niezrównaną funkcjonalność użytkownikom,” powiedział Andy Rubin, dyrektor platform mobilnych w firmie Google.

Nowy procesor NVIDIA Tegra APX 2600 z systemem Android będzie pokazywany na stoisku NVIDIA podczas Mobile World Congress w Barcelonie – hala 1, stoisko IC34. NVIDIA udostępni klientom OEM wysoce zoptymalizowaną i akcelerowaną wersję systemu Android w drugiej połowie 2009.

“NVIDIA i Google wspólnie pracują nad uwolnieniem ogromnego potencjału obliczeń wizualnych w przenośnych urządzeniach. Dzisiejsza wydarzenie łączy moc Tegry z innowacyjnością platformy Android,” powiedział Michael Rayfield, menadżer działu urządzeń przenośnych w NVIDIA. “NVIDIA będzie dalej współpracować z Open Handset Alliance, stale zwiększając możliwości Androida w zakresie zaawansowanej grafiki mobilnej i akceleracji multimediów, aby obsługa urządzeń przenośnych stała się łatwiejsza i bardziej intuicyjna.”

Więcej informacji o rodzinie procesorów aplikacyjnych NVIDIA Tegra jest dostępnych pod adresem: //www.nvidia.pl/page/handheld.html.

O systemie Android
Android jest kompletnym, otwartym rozwiązaniem dla telefonów komórkowych. Zawiera wszystko czego producent, czy operator potrzebuje aby zbudować telefon komórkowy. Android będzie dostępny na zasadach open Source, na licencji Apache v2 i został zaprojektowany od podstaw, aby zapewnić najlepsze możliwe doświadczenia z użytkowania telefonów komórkowych. Wykorzystuje zawartość sieciową i internetową w celu dostarczenia zaawansowanych usług takich jak mobile mash-ups oraz aplikacje oparte na lokalizacji.

About NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, funkcji, wydajności i możliwości procesorów NVIDIA Tegra APX 2600 w systemie Android; są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 26 października 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logo NVIDIA, Tegra, GeForce, Quadro i Tesla są znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i/lub pozostałych krajach. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn