NVIDIA prezentuje pierwsze mobilne urządzenie internetowe z obsługą HD w cenie 99$

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA prezentuje pierwsze mobilne urządzenie internetowe z obsługą HD w cenie 99$

NVIDIA Tegra zapewnia pełnię doświadczeń internetowych na mobilnych urządzeniach internetowych obsługujących format HD i nieprzerwanie gotowych do pracy w sieci

MOBILE WORLD CONGRESS 09—BARCELONA, HISPZANIA— 16 LUTEGO 2009 — W dzisiejszych czasach użytkownicy chcą korzystać z urządzeń, które są bez przerwy podłączone do Sieci. W dzisiejszych czasach użytkownicy chcą korzystać z urządzeń, które są bez przerwy podłączone do Sieci. Chcą mieć nieustanny dostęp do takich serwisów społecznościowych jak Facebook czy YouTube oraz wydajność odpowiednią do oglądania filmów HD w każdym miejscu i o każdej porze.

Firma NVIDIA Corporation, twórca procesora graficznego, przedstawia dzisiaj nową platformę opartą na komputerze w jednym układzie scalonym z serii NVIDIA® Tegra™ 600, która umożliwia budowę nieustannie działających, gotowych do pracy w sieci mobilnych urządzeń internetowych (MID) z obsługą HD i możliwością wielodniowej pracy na zasilaniu bateryjnym w cenie 99$

Platforma ta pozwoli producentom OEM na szybkie wprowadzenie na rynek urządzeń, które będą mogli oferować już w cenie 99 USD, oferując szerokopasmowy Internet oraz internetowe treści HD szerokiej rzeszy użytkowników.

“Technologie mobilnych urządzeń internetowych rozwinęły się tak, by dostarczać użytkownikom wydajność i łączność na poziomie wymaganym przez dzisiejszy styl życia,” powiedział Michael Rayfield, menadżer w dziale rozwiązań mobilnych NVIDIA. „Do dziś klienci mogli jedynie kupić kolejny ‘gadżet’ z ograniczoną funkcjonalnością lub komputer PC, który nie jest zawsze włączony. Platforma bazująca na Tegra łączy to, co najlepsze z tych dwóch światów.”

Mobilne urządzenie internetowe Tegra zapewnia:

  • Odtwarzanie wideo 720p i 1080p
  • Trwającą dniami pracę
  • Łączność WiFi i 3G
  • Zoptymalizowaną obsługę sprzętową aplikacji Web 2.0 w, dzięki czemu urządzenia przenośne będą mogły oferować jakość korzystania z Internetu znaną z komputerów typu desktop
  • Kompletny pakiet oprogramowania zawierający system operacyjny Microsoft Windows CE, przeglądarki plików, przeglądarkę internetową o pełnych możliwościach, szkielet programowy do tworzenia interfejsów użytkownika, pakiety BSP i SDK, klienta internetowej poczty e-mail i inne.

“Nowa generacja inteligentnych, zawsze podłączonych, zorientowanych na usługi urządzeń mobilnych w głównej mierze koncentruje się bogatych doświadczeniach multimedialnych i rozszerzonej funkcjonalności,” powiedział Mukund Ghangurde, dyrektor produktów konsumenckich oraz produktów CE w Microsoft Corp. “Cieszymy się, iż współpracujemy z firmą NVIDIA przy opracowaniu zasobów, które pozwolą producentom OEM na szybkie wprowadzenie tych nowych urządzeń na rynek.”

Dodatkowo, NVIDIA nawiązała współpracę z ST-Ericsson, aby dodać funkcję połączeń 3G do swojej platformy, zapewniając tym samym łączność bez zakłóceń na całym świecie.

“ST-Ericsson wraz z NVIDIA opracowało implementację systemu Microsoft Windows Embedded CE przy użyciu ST-Ericsson U355 i NVIDIA Tegra, która jest gotowa do wykorzystania ” powiedział Jörgen Lantto Szef departamentu technicznego ST-Ericsson. “To rozwiązanie czerpie korzyści z uznanego, testowanego przy pomocy IOT modemu o wysokiej przepustowości U335, które wraz z platformą NVIDIA przenosi wydajność multimedialną na nowy poziom.”

ICD, znany producent typu ODM, również ogłosił wsparcie dla nowej klasy urządzeń opartych na nowej platformie.

“ W naszej firmie ICD wierzyliśmy i czekaliśmy, aż pojawi się nowa generacja innowacyjnych, stale podłączonych do Sieci urządzeń tego typu. Projektowanie tych urządzeń w oparciu o platform Tegra pozwoli na osiągnięcie niesamowitej funkcjonalności już w cenie 99$,” powiedział David Hayes, Prezes i CEO w firmie ICD.

O NVIDIA Tegra
NVIDIA Tegra to pierwszy na rynku computer zawarty w jednym układzie scalonym, zapewniający niesamowite wrażenia z oglądania filmów HD i surfowania po Internecie, czyli funkcji standardowego komputera PC, a nie kieszonkowych urządzeń przenośnych. NVIDIA Tegra to zaprojektowany od podstaw komputer o rozmiarach nieprzekraczających 10-cio centowej monety, który powstał by zapewnić jakość znaną z PC przez urządzeń przenośnych nowej generacji, przy jednoczesnym ograniczonym poborze energii.

About NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, funkcji, wydajności i możliwości procesorów NVIDIA Tegra; są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 26 października 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logo NVIDIA, Tegra, GeForce, Quadro i Tesla są znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i/lub pozostałych krajach. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn