NVIDIA odpowiada na pozew Intela

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA odpowiada na pozew Intela

Broniąc praw do innowacji dla klientów

SANTA CLARA, CA. – 18 LUTEGO 2009 — Firma NVIDIA dzisiaj zareagowała na poniedziałkowy pozew (Sąd Kanclerski w stanie Delaware), w którym Intel twierdzi, że umowa licencyjna na produkcję chipsetów, którą firmy podpisały 4 lata temu, nie obejmuje najnowszej generacji procesorów ze zintegrowanymi kontrolerami pamięci (takich jak Nehalem). Pozew nie ma wpływu na obecne w sprzedaży chipsety NVIDIA.

“Jesteśmy pewni, że nasza licencja, zgodnie z ustaleniami, nadal obowiązuje,” powiedział Jen-Hsun Huang, prezes i CEO NVIDIA. „Podstawą tego pozwu jest fakt, iż CPU znajduje się na końcu swojej drogi, a kluczowym elementem komputera staje się procesor graficzny. Jest to wyraźna próba zduszenia innowacji w celu chronienia zbutwiałego rynku CPU.”

NVIDIA podpisała porozumienie w 2004 roku, w celu wniesienia innowacji do platform bazujących na procesorach Intel. W zamian Intel uzyskał licencję na bogate portfolio produktów 3D, GPU oraz patentów obliczeniowych NVIDIA.

Od podpisania porozumienia NVIDIA wprowadziła takie rozwiązania jak SLI®, Hybrid power i technologię przetwarzania równoległego CUDA™. ION™, najnowszy z innowacyjnych produktów, łączy moc GPU NVIDIA, północny i południowy mostek w jednej, kompaktowej kości. W połączeniu z CPU, ION pozwala na dwu-chipową architekturę komputerów opartych na procesorach Intel już na 2 lata przed autorskimi rozwiązaniami Intel. Dodatkowo, platforma ION oferuje 10-krotnie większą wydajność niż obecna, trój-chipowa konstrukcja Intela. 1

Obecnie rynek oraz konsumenci polegają na innowacyjnych rozwiązaniach firmy NVIDIA. Microsoft niedawno zaaprobował ION ze względu na wysokiej jakości wrażenia w pracy z systemem Windows oferowane przez tę platformę. Pod koniec zeszłego roku Apple wybrało chipset NVIDIA jako podstawę do budowy całkowicie nowej linii notebooków, w tym MacBook Classic, MacBook Air, MacBook oraz MacBook Pro. Obecnie firmy takie jak Acer, Alienware, Asus, Dell, Falcon Northwest, Fujitsu, Gigabyte, HP, Lenovo, MSI, NEC i Toshiba wprowadzają na rynek doskonałe , innowacyjne produkty, które są rezultatem umowy pomiędzy NVIDIA i Intel.

Huang dodał, iż biorąc pod uwagę rosnące uznanie dla innowacji platform NVIDIA, wywołanie przez Intel dysputy na temat kontraktu podpisanego 4 lata temu nie jest niczym zaskakującym. Innowacje takie jak ION, SLI, Hybrid Power i CUDA zagrażają Intelowi w kontrolowaniu rynku komputerów.

NVIDIA próbuje rozwiązać ten spór w uczciwy i rozsądny sposób już od roku. Spór nie ma wpływu na chipsety NVIDIA dla obecnych CPU Intela.

About NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: licencji z Intel i wpływie oraz korzyści z produktów i innowacji NVIDIA; są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, możliwości produkcyjnych firm trzecich w zakresie produkcji, montażu i testowania naszych produktów; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; opracowania szybszych lub bardziej wydajnych procesoró1) graficznych; opóźnień w publikacji gier; wykorzystania GPU w grafice komputerowej; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 26 października 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

1 Wynik Intel w teście 3D Mark 2006 = 129, 1280x1024, Intel 945GC, 1 GB DDR2-533, Atom 1.6GHz Wynik NVIDIA w teście 3D Mark 2006 = 1299, 1280x1024, GeForce 9300, 2 GB DDR2-800, Atom 1.6GHz

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logo NVIDIA, SLI, CUDA, Ion, GeForce Tesla i Quadro są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn