Najszybszy mobilny GPU na świecie od NVIDIA

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA GeForce GTX 280M GPUs are the world’s fastest notebook GPUs for extreme gamers.

NVIDIA GeForce GTS 160M GPUs enable sleek, thin designs with excellent performance, compatibility and reliability to play the latest games.

By leveraging an advanced 55nm-process with the G92 GPU architecture, GeForce 200 Series GPUs are able to deliver up to 50% higher performance over previous generation GPUs.
Rene Haas, general manager of notebook business at NVIDIA blogs about the new GeForce GTX 200M and GeForce GTS 100M Series GPUs on notebooks.com.

Najszybszy mobilny GPU na świecie od NVIDIA

Najwyższa wydajność połączona z przetwarzaniem wideo HD, PhysX oraz CUDA w nowej rodzinie procesorów graficznych dla notebooków.

CEBIT 2009—HANOVER, NIEMCY—3 MARZEC, 2009 — NVIDIA ogłosiła dzisiaj procesory graficzne w czterech kategoriach, zapewniające poziom wydajności, którego entuzjaści najwyższej mocy w notebookach dotychczas nie widzieli. W skład nowej rodziny wchodzi najszybszy procesor przeznaczony dla notebooków na rynku, GeForce GTX 280M, oferujący do 50% wyższą wydajność w stosunku do wcześniejszej generacji mobilnych GPU.

“Nowe procesory graficzne NVIDIA są przeznaczone dla osób, które nie akceptują kompromisów jeżeli chodzi o wydajność notebooków,” powiedział Rene Haas, generalny dyrektor ds. rynku notebooków w NVIDIA. “Nowe układy spełniają potrzeby najbardziej wymagających konsumentów na rynku, dostarczając najwyżej wydajności we wszystkich segmentach cenowych i funkcji, które wykraczają poza grafikę.”

W skład nowej linii procesorów graficznych dla notebooków od NVIDIA wchodzą:

  • GeForce® GTX 280M oraz 260M dla entuzjastów najwyższej wydajności w notebookach.
  • GeForce GTS 160M oraz 150M dla notebooków o wysokiej wydajności.

Serie procesorów graficznych GeForce GTX 200M i GeForce GTS 100M sprawiają, że granie w najnowsze tytuły gier HD na przenośnych platformach staje się rzeczywistością, zapewniając do 50% większą ilość klatek na sekundę w stosunku do poprzedniej generacji układów graficznych. Wszystko to udało się osiągnąć bez większego zapotrzebowania na energię. Wykorzystując technologię NVIDIA® SLI®, która pozwala na osiągnięcie niemal dwukrotnej wydajności w porównaniu z pojedynczym GPU, można połączyć dwa procesory graficzne NVIDIA GeForce GTX 280M aby uzyskać najszybsze dostępne dzisiaj rozwiązanie graficzne w notebookach. W celu zapewnienia ciszy i wydłużonego czasu pracy na bateriach, technologia NVIDIA HybridPower™, potrafi dynamicznie wyłączać najbardziej energożerne bloki GPU i przekazywać operacje graficzne do zintegrowanego układu graficznego w przypadku aplikacji graficznych nie wymagających wysokiej mocy obliczeniowej.

Procesory graficzne GeForce GTX 200M i GeForce GTS 100M wspierają architekturę obliczeniową NVIDIA CUDA™ oraz wykorzystują wszystkie możliwości Graphics Plus™, jakie są niedostępne w rozwiązaniach konkurenci. Tylko dzięki GPU NVIDIA możesz przeżyć zapierające dech w piersiach efekty NVIDIA PhysX™ w grach, cieszyć się błyskawiczną konwersją filmów i zdjęć obsługiwaną przez wspomaganą przez procesory GeForce.

Użytkownicy notebooków z procesorami NVIDIA na pokładzie mogą cały czas liczyć na Firmy, dzięki możliwości uaktualnienie sterowników grafiki bezpośrednio ze strony NVIDIA.com, dzięki czemu uzyskują natychmiastowy dostęp do nowych funkcji, usprawnień komaptybilności i optymalizacji wydajnosciowej. NVIDIA jest jedynym producentem GPU, który udostępnia klientom końcowym sterowniki do układów graficznych dla notebooków.

Producenci tacy jak ASUS, Clevo i MSI prezentują nowe notebooki oparte na nowych procesorach graficznych GeForce GTX 200M i GeForce GTS 100M na targach CeBIT. Więcej informacji na temat procesorów GeForce GTX 200M i GeForce GTS 100M znaleźć można na: www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

# # #

Copyright © 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logo NVIDIA, GeForce, Quadro i Tesla są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn