MotionDSP przedstawia vReveal - oprogramowanie rodem z „kryminalnych zagadek”, poprawiające jakość amatorskich filmów wideo

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

MotionDSP przedstawia vReveal - oprogramowanie rodem z „kryminalnych zagadek”, poprawiające jakość amatorskich filmów wideo

Nowy Pakiet Oprogramowania Wykorzystuje Procesory Graficzne Obsługujące Technologię NVIDIA CUDA by Zredukować Typowe Niedoskonałości Filmów Wideo

SANTA CLARA, CA — 24 MARZEC, 2009 — MotionDSP Inc. ogłosiła dzisiaj premierę swojego produktu o nazwie MotionDSP’s vReveal, łatwej w użyciu aplikacji współpracującej z systemem Windows dla komputerów PC, która rozwiązuje typowe problemy związane z amatorskimi filmami wideo.

Oprogramowanie vReveal zawiera opatentowaną technologię super-resolution, wielokrotnie pokazywaną w telewizyjnej serii filmów “Kryminalne zagadki”, na której bazuje wiele aplikacji wykorzystywanych w sądownictwie przez organizacje dochodzeniowe i służby wywiadowcze. Wykorzystując moc przetwarzania równoległego procesorów graficznych obsługujących technologię NVIDIA® CUDA, oprogramowanie vReveal natychmiast poprawia typowe niedoskonałości filmów wideo, m.in. rozchwiany, ciemny, zaśmiecony czy zamazany obraz.

"Pasją firmy MotionDSP jest wideo, stąd po wielu latach badań możemy z dumą zaoferować najpotężniejsze techniki poprawy jakości wideo zawarte w jednej, tak prostej dla każdego użytkownika aplikacji." powiedział Dr. Sean Varah, CEO firmy MotionDSP. “Bazując na potężnej architekturze NVIDIA CUDA, vReveal jest w stanie wykorzystać imponującą moc przetwarzania ogromnych ilości danych przez ekonomiczne karty graficzne.”
Dzięki vReveal, użytkownicy będą mogli znacząco poprawić jakość filmów wideo wykonanych za pomocą telefonów komórkowych, kamer cyfrowych czy innych podręcznych urządzeń przenośnych. Oprogramowanie korzysta z popularnych narzędzi typu one-click by wyrównać poziom stabilności, rozjaśnić czy wyostrzyć niedoskonałe filmy wideo. Posiada też unikalną możliwość zwiększenia poziomu detali w filmach o niskiej rozdzielczości czy usuwania takich „szumów” jak ziarno czy pikselizacja. Aplikacja pozwala nawet przechwycić z gotowego, poprawionego już filmu, klatki o jakości zdjęć do druku.

“vReveal jest jak magiczny guzik, który potrafi natychmiast sprawić, by filmy złej jakości wyglądały wspaniale,” skomentował Michael Steele, dyrektor generalny wizualnych rozwiązań konsumenckich w firmie NVIDIA. “Wykorzystując GPU do stworzenia w ciągu sekundy filmu wideo o wysokiej rozdzielczości tak naprawdę z niczego jest niesamowitym doświadczeniem. Musicie to zobaczyć, by uwierzyć.”

Technologia CUDA to nazwa architektury obliczeń równoległych wprowadzonej przez firmę NVIDIA. Pierwszy GPU obsługujący CUDA ujrzał światło dzienne w listopadzie 2006 roku jako GeForce® 8800, od tamtej pory wspiera ją każdy kolejny GPU. Oprogramowanie vReveal zostało zaprojektowane tak, by wykorzystać ogromną moc obliczeniową 150 milionów procesorów graficznych NVIDIA z obsługą CUDA, znajdujących się w komputerach na całym świecie. Dzięki procesorom graficznym NVIDIA, vReveal przyspiesza obróbkę filmów wideo aż do pięciu razy, w porównaniu do tej samej czynności wykonanej przez CPU, zwalniając potencjał procesora głównego na potrzeby standardowych, codziennych zadań typu obsługa poczty elektronicznej czy przeglądanie internetu.

Darmową, 30-stodniową wersję próbną vReveal można pobrać od dzisiaj ze strony www.vreveal.com.

O firmie MotionDSP
MotionDSP jest liderem technologii wideo wykorzystywanych w zastosowaniach rządowych, komercyjnych oraz indywidualnych. Oprogramowanie MotionDSP, bazujące na technologii super rozdzielczości, w ogromnym stopniu poprawia jakość filmów pochodzących z różnorodnych źródeł – od telefonów komórkowych, do kamer monitoringu przemysłowego. Opatentowana technologia jest stosowana w Ikena, tworzącej nowe standardy aplikacji wideo na potrzeby organów sadownictwa oraz w vReveal, rewolucyjnego programu rozszerzającego możliwości aplikacji współpracujących z systemem Windows, mających na celu poprawę jakości amatorskich materiałów wideo. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.motiondsp.com.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, celu, planów i kwot zainwestowanych w procesory graficzne NVIDIA GeForce GPU i technologię CUDA oraz wpływ technologii CUDA w rozwój oprogramowania są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych GPU przez naszych konkurentów; rozwoju bardziej efektywnej lub wydajnej technologii obsługującej efekty fizyczne w grach, wpływ rozwoju technologicznego i konkurencji, projektów, błędów oprogramowania lub produkcji; zmian w preferencjach klientów i ich wymaganiach; przyjęcia przez klientów odmiennych standardów lub produktów konkurencji; niespodziewanych spadków wydajności w naszych produktach lub technologiach w sytuacji, gdy zintegrowane zostają w systemach komputerowych oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 października 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, GeForce, Quadro, Tesla i CUDA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Cechy, ceny, dostępność i specyfikacje mogą podlegać zmianom bez wcześniejszego powiadomienia.

MotionDSP, Ikena oraz FixMyMovie są znakami towarowymi firmy MotionDSP, Inc. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn