NVIDIA składa pozew wzajemny w odpowiedzi na pozew Intela w sprawie zerwania umowy

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA składa pozew wzajemny w odpowiedzi na pozew Intela w sprawie zerwania umowy

Poszukiwanie sposobu na zakończenie umowy licencyjnej udzielonej przez Intel technologii NVIDIA

SANTA CLARA, CA. – 26. MARCA 2009 – NVIDIA Corporation ogłasza dziś złożenie do Sądu Kanclerskiego w stanie Delaware pozwu wzajemnego wobec Intel Corporation w sprawie zerwania umowy. Powyższe działanie ma także na celu anulowanie udzielanej firmie Intel licencji na korzystanie z bogatego portfolio patentów NVIDIA.

Pozew wzajemny od NVIDIA to odpowiedź na pozew, jaki miesiąc temu firma Intel złożyła w sądzie Delaware twierdząc, że umowa licencyjna na produkcję chipsetów, którą firmy podpisały 4 lata temu, nie obejmuje najnowszej generacji procesorów ze zintegrowanymi kontrolerami pamięci, takimi jak procesor Nehalem.

“NVIDIA nie jest inicjatorem tej prawnej dysputy,” powiedział Jen-Hsun Huang, prezes i CEO NVIDIA. “Musimy jednak bronić naszej firmy i praw, które wynegocjowaliśmy, udostępniając korporacji Intel nasze cenne patenty. Działania Intela mają na celu w umyślny sposób zablokować nam możliwość korzystania z tych samych praw licencyjnych, na których wykorzystanie wyrażono wcześniej zgodę.”

NVIDIA weszła w porozumienie stanowiące obecnie przedmiot sporu w 2004 roku, w celu wniesienia innowacji do platform komputerowych bazujących na procesorach Intel. W zamian Intel uzyskał licencję na bogate portfolio patentów 3D, GPU oraz patentów obliczeniowych. NVIDIA przez ponad rok usiłowała zakończyć nieporozumienie z Intelem w uczciwy i rozsądny sposób.

Aby zapoznać się z pozwem firmy Intel, odwiedź: www.nvidia.com/object/io_1238021549708.html

Odpowiedź firmy NVIDIA i pozew wzajemny dostępne są pod adresem1: www.nvidia.com/object/io_1238021621363.html

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: oświadczenia na temat portfolio patentów NVIDIA; są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opracowania szybszych lub bardziej wydajnych technologii; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów ; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian standardów produkcji oraz interfejsów; nieoczekiwanej utraty wydajności naszych produktów lub technologii w przypadku integracji systemowych oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 26 października 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logo NVIDIA, GeForce Tesla i Quadro są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn