NVIDIA prezentuje nową linię najpotężniejszych produktów dla profesjonalistów

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA prezentuje nową linię najpotężniejszych produktów dla profesjonalistów

Najbardziej zaawansowana linia produktów graficznych, jaką kiedykolwiek stworzono uwieńczeniem dekady innowacji graficznych serii Quadro

SANTA CLARA, CA — 30 MARZEC 2009 — Czy mowa o projektowaniu kolejnego samolotu, czy przygotowywaniu siedmiodniowej prognozy pogody, w dzisiejszych czasach profesjonaliści poszukują niezawodnych, solidnych platform do wizualizacji, dopasowanych do ich unikalnych wyzwań i potrzeb. Jako uwieńczenie dekady doświadczeń w dziedzinie innowacji dostarczanych na potrzeby najbardziej wymagających profesjonalistów, NVIDIA ogłasza dziś wprowadzenie kompletnej linii najpotężniejszych, zaawansowanych procesorów graficznych GPU Quadro® w historii firmy.

“Naszą misją w przypadku Quadro jest pomoc użytkownikom w rozwiązywaniu najtrudniejszych, pełnych wyzwań problemów w obliczeniach graficznych,” stwierdził Dan Vivoli, wiceprezes działu marketingu w firmie NVIDIA. “Każdego dnia uczymy się od naszych klientów i zawsze zadziwia nas ich błyskotliwość oraz inteligencja. Nowa linia produktów, z modelem Quadro FX 5800 na czele, ustawia poprzeczkę dla innowacji graficznych na kolejne dziesięć lat.”

Nowa rodzina obejmuje kompletną linię produktów - od ekonomicznych kart w cenie poniżej 100 USD aż do zaawansowanych, niezależnych systemów do obliczeń graficznych,:

  • NVIDIA Quadro FX 5800 – pierwsze i jedyne rozwiązanie ultra-high-end wyposażone w 4GB pamięci, zapewniające najwyższą wydajność i największe możliwości wizualizacji, umożliwiające profesjonalistom pracę na obiektach i bazach danych dużych rozmiarów
  • NVIDIA Quadro FX 4800 – rozwiązanie ultra-high-end oferujące twórczym profesjonalistom kompletny zestaw narzędzi, umożliwiający stworzenie dzieł przekraczających dotychczasowy poziom realizmu, zapewniając niezrównaną jakość i wydajność.
  • NVIDIA Quadro FX 3800 – rozwiązanie jednoslotowe z zestawem dodatkowych funkcji i możliwości, w tym wsparcie dla technologii SLI Multi-OS i SDI, zapewniające bezkompromisową wydajność i niezrównany poziom interaktywnej wizualizacji.
  • NVIDIA Quadro FX 1800 – rozwiązanie mid-range oferujące zrównoważone połączenie ceny i wydajności dla grafiki stacji roboczych, zapewniające optymalne zestawienie jakości, precyzji, wydajności i programowalności.
  • NVIDIA Quadro FX 580 – najlepszy w swojej klasie produkt podstawowy zwiększający produktywność aplikacji z dziedziny cyfrowej zawartości oraz różnorodnych, wiodących aplikacji z zakresu CAD.
  • NVIDIA Quadro FX 380 – profesjonalna karta graficzna w przystępnej cenie, o większej efektywności energetycznej i o 50% szybszej wydajności.
  • Quadro NVS 295 – produkt oferujący możliwość obsługi do dwóch 30-calowych monitorów w maksymalnych rozdzielczościach, zapewniający nowy poziom wizualnej perfekcji.

“Po raz kolejny N VIDIA ustanowiła nowe standardy wydajności graficznej dla profesjonalistów w dziedzinie projektowania przemysłowego i projektowania treści cyfrowych,” powiedział Laurent Laloy, dyrektor, 3DVIA User Experience, Dassault Systèmes. “Najnowsza generacja profesjonalnych rozwiązań Quadro pozwoli naszym klientom na stworzenie kolejnych innowacji oraz projektowanie w bezprecedensowej jakości wizualnej 3D.”

Nowa linia produktowa związana jest także z wprowadzeniem przełomowej technologii NVIDIA® SLI® Multi-OS, która po raz pierwszy umożliwia wirtualizację stacji roboczej 3D z zastosowaniem Quadro GPU. Technologia SLI Multi-OS pozwala użytkownikom i aplikacjom zoptymalizować koszty i produktywność dzięki zastosowaniu wielu procesorów graficznych Quadro GPU w pojedynczej stacji roboczej w zwirtualizowanym środowisku. Użytkownicy mogą korzystać też z natywnej technologii SLI obsługiwanej przez platformy kluczowych partnerów firmy NVIDIA, aby zwiększyć wydajność i skalowalność aplikacji oraz jakość obrazu.

Dostępność
Rozwiązania NVIDIA Quadro są dostępne u kluczowego partnera firmy NVIDIA - PNY Technologies (USA, Europa, Środkowy Wschód i Afryka). Dodatkowe informacje o pełnej linii produktów NVIDIA Quadro dla profesjonalistów dostępne są na stronie: www.nvidia.pl/quadro.

“Nowa rodzina wydajnych rozwiązań NVIDIA GPU to idealny wybór dla nowoczesnych stacji roboczych HP Z, które zostały w całości przeprojektowane w celu uzyskania jeszcze większej wydajności, dodatkowych wartości i funkcjonalności,” powiedział Jim Zafarana, wiceprezes i dyrektor zarządzający w HP Workstations. “Tak potężna kombinacja jest w stanie stawić czoła największym wyzwaniom w dziedzinie istniejących obecnie problemów obliczeń graficznych.

“Jako lider rynku stacji roboczych, firma Dell dobiera partnerów jedynie spośród najlepszych firm oferujących rozwiązania, których wymagają profesjonaliści,” powiedział Greg Weir, starszy kierownik ds. grupy produktowej. “Połączenie mocy Dell Precision i kart graficznych NVIDIA to ogromny skok wydajności, jakiego klienci mogą spodziewać się po potężnej, niezawodnej i ceftyfikowanej dla ISV stacji roboczej, której osiągi wykraczaja poza jakiekolwiek dotychczasowe wyobrażenia.”

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl .

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, działania i możliwości profesjonalnych rozwiązań NVIDIA Quadro, CUDA i SLI są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; przyjęcia CPU do wykonywania zadań równoległych; projektów, błędów oprogramowania lub produkcji; wpływu rozwoju technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach klientów i ich wymaganiach; przyjęcia przez klientów odmiennych standardów lub produktów konkurencji; zmian w standardach i interfejsach przemysłowych; niespodziewanych spadków wydajności w naszych produktach lub technologiach w sytuacji gdy zintegrowane zostają w systemach komputerowych oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 października 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logo NVIDIA, Quadro, NVIDIA SLIMulti-OS i CUDA są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Cechy, ceny, dostępność i specyfikacje mogą podlegać zmianom bez wcześniejszego powiadomienia.
product names may be trademarks of the respective companies with which they are associated. Features, pricing, availability, and specifications are subject to change without notice. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn