Pierwsza na świecie stacja robocza wspierająca technologię wirtualizacji NVIDIA SLI Multi-OS

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Pierwsza na świecie stacja robocza wspierająca technologię wirtualizacji NVIDIA SLI Multi-OS

Możliwość wirtualizacji wielu procesorów GPU NVIDIA Quadro na pojedynczej stacji roboczej to maksymalizacja produktywności i oszczędność kosztów stałych.

SANTA CLARA, CA — 30 MARZEC 2009 — NVIDIA, twórca procesora GPU, przedstawia dziś NVIDIA® SLI® Multi-OS, przełomową technologię, która, po raz pierwszy umożliwia użytkownikom pracującym z aplikacjami do wirtualizacji korzystanie z mocy wielu procesorów GPU NVIDIA® Quadro® GPUs na pojedynczej stacji roboczej, w środowisku wirtualnym.

Nowa technologia zapewnia takim profesjonalistom, jak cyfrowi artyści, projektanci i geologowie szybszy, bardziej efektywny proces pracy, wpływając tym samym na maksymalizację ich produktywności i obniżenie kosztów stałych.

“W czasach polityki oszczędności organizacje skłaniają się ku wirtualizacji, mającej na celu zwiększenie wydajności pracy i maksymalizację oszczędności", mówi Jeff Brown, dyrektor generalny ds. profesjonalnych rozwiązań w firmie NVIDIA. „Profesjonaliści pracujący na co dzień z aplikacjami graficznymi mogą odnieść wymierne korzyści właśnie dzięki wirtualizacji.”

Obsługiwana przez nową rodzinę procesorów graficznych, w tym Quadro FX 3800, Quadro FX 4800 i Quadro FX 5800, technologia SLI Multi-OS daje użytkownikom dostęp do zaawansowanych możliwości wizualizacji i zdolności obliczeniowych procesorów Quadro GPU, zapewniając bezprecedensową wydajność graficzną czasie pracy w środowisku wirtualnym. SLI Multi-OS obsługiwana jest w połączeniu z oprogramowaniem do wirtualizacji Parallels Workstation Extreme oraz technologią Intel VT-d, przypisując dedykowaną kartę graficzną zarówno do systemu operacyjnego pełniącego rolę gospodarza jak i tego, działającego na zasadzie gościa.
Dostępna w nowej stacji roboczej HP Z800 kombinacja tych innowacyjnych technologii zapewnia wydajność aplikacji niemal identyczną z tą, osiąganą przez systemy skonfigurowane przy użyciu dedykowanych systemów operacyjnych i procesorów GPU.
“Współpraca z firmą NVIDIA mająca na celu stworzenie nowego modelu użytkowego wirtualizacji graficznej wymagała głębokiego zaangażowania ze strony obydwu firm,” powiedział Serguei Beloussov, CEO w firmie Parallels, będącej liderem wirtualizacji i automatyzacji oprogramowania .“ Poprzez połączenie istniejącej architektury Parallels FastLane z możliwościami nowej technologii NVIDIA SLI Multi-OS, nawet najbardziej wymagający profesjonaliści przekonają się, jak zaawansowane funkcje i korzystną wydajność oferuje procesor GPU NVIDIA Quadro w środowisku wirtualnym. To pierwsza ma rynku technologia, która przyniesie wymierne korzyści dla przemysłu i biznesu, prowadząc tym samym do zwiększenia innowacyjności i produktywności.”

“SLI Multi-OS jest pierwszą technologią zapewniającą użytkownikom pracującym na wielu aplikacjach graficznych lub obliczeniowych optymalną jakość obrazu oraz wydajność obliczeniową pojedynczej stacji roboczej podczas pracy w obrębie elastycznego, wirtualnego środowiska,” mówi Jim Zafarana, wiceprezes i dyrektor zarządzający HP Workstations. “Oferując tę technologię w naszych nowych stacjach roboczych HP Z800, zapewniamy naszym klientom produktywność oraz oszczędności dzięki wirtualnemu procesowi pracy.”

Możliwości technologii SLI Multi-OS dostępne są teraz w nowych rozwiązaniach graficznych NVIDIA Quadro FX 3800, Quadro FX 4800 i Quadro FX 5800, obsługując wybrane kombinacje systemów operacyjnych Windows XP, Windows Vista oraz Linux. Nowy model HP Z800 należy do aktualnie certyfikowanych stacji roboczych. Więcej informacji na temat SLI Multi-OS dostępne jest na stronie: www.nvidia.pl/object/sli_multi_os_pl.html .

Dodatkowe informacje o rozwiązaniach NVIDIA Quadro dostępne są na stronie: www.nvidia.pl/quadro .

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl .

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, działania i możliwości profesjonalnych rozwiązań NVIDIA Quadro, CUDA i SLI są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; przyjęcia CPU do wykonywania zadań równoległych; projektów, błędów oprogramowania lub produkcji; wpływu rozwoju technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach klientów i ich wymaganiach; przyjęcia przez klientów odmiennych standardów lub produktów konkurencji; zmian w standardach i interfejsach przemysłowych; niespodziewanych spadków wydajności w naszych produktach lub technologiach w sytuacji gdy zintegrowane zostają w systemach komputerowych oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 października 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logo NVIDIA, Quadro, NVIDIA SLIMulti-OS i CUDA są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Cechy, ceny, dostępność i specyfikacje mogą podlegać zmianom bez wcześniejszego powiadomienia.

Uwaga dla dziennikarzy: Jeśli są Państwo zainteresowani uzyskaniem większej ilości informacji dotyczących NVIDIA, zapraszamy do odwiedzin strony NVIDIA. Kontakt Dla Prasy na //www.nvidia.pl/page/press_room.html. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn