Światowi dostawcy oprogramowania jednoczą siły wokół platformy NVIDIA ION

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Procesory graficzne NVIDIA ION poprawiają efekty wizualne na małych komputerach PC dzięki 10X szybszej wydajności graficznej w porównaniu do podobnych systemów.
Zobacz jak wiodący deweloperzy reagują i jakie mają zdanie na temat niewielkiego rozmiaru i ogromnej wydajności ION

Światowi dostawcy oprogramowania jednoczą siły wokół platformy NVIDIA ION

W oczekiwaniu na ekonomiczną platformę PC, która wzmocni sprzedaż oprogramowania

SANTA CLARA, CA — 31 MARZEC 2009 — NVIDIA® ION® uzyskuje coraz szersze wsparcie specjalistów z branży, od analityków po wiodących dostawców oprogramowania, w tym Adobe, Google, Microsoft i Electronic Arts. Potężna wydajność ION i jego wysoce atrakcyjna cena to kluczowe cechy pozwalające producentom wprowadzić na rynek wyjątkowo małe, ekonomiczne komputery PC, które z pewnością wzbudzą ogromne zainteresowanie użytkowników już w momencie pojawienia na rynku latem tego roku.

Procesory graficzne NVIDIA ION wyposażą nową generację mniejszych, bardziej ekologicznych, w pełni funkcjonalnych komputerów PC. Użytkownicy systemów bazujących na ION będą mogli w pełni wykorzystać szereg najbardziej popularnych aplikacji i gier, w tym Spore, Call of Duty 4, Google Earth, Adobe Photoshop Elements, Cyberlink PowerDVD, LEGO: Batman i Battlefield 2.

"Zapewnienie najwyższej wydajności w jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku czyni z NVIDIA ION zwycięzcę ,” powiedział Jim McGregor, główny strateg ds. technologii In-Stat, firmy analitycznej specjalizującej się w rynkach mobilnego internetu i cyfrowej rozrywki. "Konsumenci oczekują dziś ekonomicznych komputerów o większych możliwościach, czyli dokładnie tego, co oferuje ION. Użytkownicy PC mogą teraz zrobić dużo więcej wykorzystując swoje systemy, dla deweloperów jest to znakomita okazja na czerpanie korzyści z rozwijającego się rynku. Jest to obopólna korzyść dla całej branży. "

Film wideo: zobacz jak wiodący deweloperzy reagują i jakie mają zdanie na temat niewielkiego rozmiaru i ogromnej wydajności ION
//us.download.nvidia.com/downloads/videos/ION_Press_Release_R3_FINAL_HD_480p.wmv

"ION umożliwia użytkownikom nowych mini-notebooków i małych systemów typu desktop dostęp do korzystania z większej biblioteki gier Windows, będąc tym samym niesamowitą atrakcją dla wszystkich graczy," powiedział Corey Rosemond, kierownik grupy w programie Microsoft Games for Windows.

"Nowy, niedrogi acz potężny komputer PC jakim jest ION zmieni oblicze rynku gier PC", powiedział Ben Cousins, producent wykonawczy w DICE, oddziale Electronic Arts. "Nowa grupa docelowa na rynku masowym jest wprost wymarzona dla Battlefield Heroes".

Bryan O’Neil Hughes, Product Manager ds. Photoshop w frmie Adobe, skomentował: “Oprócz wbudowanych funkcji podwyższających produktywność oraz skracających czas pracy w aplikacjach Photoshop CS4 i Photoshop CS4 Extended, platforma NVIDIA ION oferuje wsparcie dla nowych, akcelerowanych sprzętowo funkcji oprogramowania zwiększając tym samym zakres działań na małych, energooszczędnych komputerach. Wysoka wydajność jest dla naszych klientów kluczowym elementem w pracy polegającej na projektowaniu czy obróbce zdjęć. Moc GPU pozwala na wykorzystanie nowych funkcji oraz sprawia, że praca z pakietem Photoshop staje się płynna i bardziej produktywna.” 1

"NVIDIA i Google umożliwią oglądanie kuli ziemskiej milionom nowych użytkowników," powiedział Stefan Kuhne, inżynier oprogramowania w Google Earth. "Jesteśmy pod dużym wrażeniem wydajności, z jaką Google Earth będzie obsługiwany przez przystępne cenowo komputery wyposażone w procesory graficzne ION. Z pewnością podniesie to standard jakości na rynku grafiki podstawowych rozwiązań PC. "

1. Dostępne dla Windows oraz systemów opartych na procesorach Intel oraz systemach Mac OS, programy Photoshop CS4 oraz Photoshop CS4 Extended pozwalają zaoszczędzić czas na każdym etapie użytkowania. Wyniki testów oparte są o niezależne badania przeprowadzone przez Pfeiffer Consulting, a zamówione przez firmę Adobe i pokazują, w jakim stopniu nowe funkcje pakietu Adobe Creative Suite 4 mogą podwyższyć produktywność, wydajność i ułatwić zwrot nakładów. Raport zawiera szereg przykładów na to, jak Photoshop CS4 oraz Photoshop CS4 Extended pomagają zaoszczędzić czas i pieniądze.

O procesorach graficznych NVIDIA ION
Procesory graficzne NVIDIA ION poprawiają efekty wizualne na małych komputerach PC dzięki 10X szybszej wydajności graficznej w porównaniu do podobnych systemów. Procesory graficzne ION zapewniają wsparcie zaawansowanych funkcji systemu Windows Vista, ponadprzeciętne możliwości multimedialne, w tym jakość wideo HD 1080p i Blu-ray oraz wsparcie dla popularnych gier PC. Komputery PC wiodących marek bazujące na ION pojawią się w sprzedaży tego lata.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, działania i możliwości platformy NVIDIA ION i procesorów graficznych GeForce GPU, wpływie platformy NVIDIA ION na działanie małych notebooków komputerów PC typu desktop oraz na rynki z nimi związane są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; przyjęcia CPU do wykonywania zadań równoległych; projektów, błędów oprogramowania lub produkcji; wpływu rozwoju technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach klientów i ich wymaganiach; przyjęcia przez klientów odmiennych standardów lub produktów konkurencji; zmian w standardach i interfejsach przemysłowych; niespodziewanych spadków wydajności w naszych produktach lub technologiach w sytuacji gdy zintegrowane zostają w systemach komputerowych oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 października 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logo NVIDIA, NVIDIA ION, GeForce, Quadro, CUDA i Tesla są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Cechy, ceny, dostępność i specyfikacje mogą podlegać zmianom bez wcześniejszego powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn