Premiera ArcSoft SimHD™ - oprogramowania do konwersji plików i filmów DVD o jakości SD do jakości bliskiej HD

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

TotalMedia Theatre wykorzystuje wysoki potencjał obliczeniowy procesora graficznego (GPU) za pomocą architektury NVIDIA CUDA, zapewniając wystarczające moce przetwarzania wymagającym algorytmom SimHD.

Premiera ArcSoft SimHD™ - oprogramowania do konwersji plików i filmów DVD o jakości SD do jakości bliskiej HD

Wykorzystanie architektury NVIDIA CUDA do tworzenia wyjątkowych efektów wideo przy zachowaniu niskiego obciążenia CPU

FREMONT, KALIFORNIA — 1 KWIETNIA 2009 — ArcSoft, Inc ogłasza dziś wprowadzenie do sprzedaży detalicznej wersji ArcSoft SimHD, wtyczki ArcSoft TotalMedia™ Theatre, uniwersalnego odtwarzacza multimediów w jakości HD. SimHD to autorska, opracowana przez ArcSoft technologia konwersji plików, która w prosty sposób przekształca większość standardowych formatów wideo do jakości bliskiej HD. SimHD wykonuje tę pracę wykorzystując architekturę równoległych obliczeń NVIDIA ® CUDA ™ do rozwiązywania skomplikowanych kalkulacji w ułamku czasu w porównaniu do pracy, jaką musiałby wykonać przy takim zadaniu procesor CPU.

"Nasza nowa technologia konwersji ArcSoft SimHD jest już dostępna w sprzedaży detalicznej, co umożliwi widzom uzyskanie na komputerze PC obrazu jakości bliskiej HD przy wykorzystaniu istniejących standardów DVD,” powiedział George Tang, wiceprezes ArcSoft i dyrektor zarządzający Home Video Entertainment Group. "Partnerstwo z NVIDIA jest dla nas ważny krok ku osiągnięciu naszego nadrzędnego celu, jakim jest udostępnienie użytkownikom tak nadzwyczajnych wrażeń przy tak niewielkich wymaganiach sprzętowych.”

TotalMedia Theatre wykorzystuje wysoki potencjał obliczeniowy procesora graficznego (GPU) za pomocą architektury NVIDIA CUDA, zapewniając wystarczające moce przetwarzania wymagającym algorytmom SimHD. NVIDIA GPU to jedyne procesory, które potrafią przetwarzać w czasie rzeczywistym tak zaawansowane algorytmy. Aplikacja jest kompatybilna z milionami procesorów graficznych NVIDIA, począwszy od serii GeForce 8 do najnowszych, w tym także produktów z linii GeForce ® i Quadro ®.

"To świetny sposób na modernizację posiadanej biblioteki DVD! Wszystko, czego potrzebujesz do natychmiastowego przekształcenia swoich filmów do jakości bliskiej HD to TotalMedia Theatre oraz procesor graficzny NVIDIA GeForce”, powiedział Michael Steele, dyrektor naczelny Visual Consumer Solutions w NVIDIA. "ArcSoft SimHD jest kolejnym przykładem tego, jak moce obliczeniowe GPU zmieniają świat, stanowiąc przy tym rzeczywistą wartość dla konsumenta".

Oprogramowanie TotalMedia Theatre z technologią SimHD jest aktualnie dostępne dla użytkowników końcowych jako wtyczka TotalMedia Theatre. Więcej informacji o produkcie znajduje się na stronie //www.arcsoft.com/intouch/simhd_totalmedia3_nvidia.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl .

O firmie ArcSoft
ArcSoft, Inc jest liderem w branży oprogramowania i twórcą technologii multimedialnych oraz aplikacji dla platform typu desktop i zintegrowanych systemów. Dzięki bliskiej współpracy z największymi producentami OEM, ArcSoft oferuje pełną linię rozwiązań do obróbki filmów wideo i zdjęć, które poprawiają funkcjonalność, wydajność i wrażenia użytkowników z korzystania z telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych, napędów optycznych, komputerów osobistych oraz urządzeń elektroniki użytkowej. Szczegółowe informacje dostępne są na www.arcsoft.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, cech, wpływu i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GPU, Quadro i CUDA są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; przyjęcia CPU do wykonywania zadań równoległych; projektów, błędów oprogramowania lub produkcji; wpływu rozwoju technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach klientów i ich wymaganiach; przyjęcia przez klientów odmiennych standardów lub produktów konkurencji; zmian w standardach i interfejsach przemysłowych; niespodziewanych spadków wydajności w naszych produktach lub technologiach w sytuacji gdy zintegrowane zostają w systemach komputerowych oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 października 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. ArcSoft i logo ArcSoft są zarejestrowanymi znakami towarowymi ArcSoft, Inc. ArcSoft TotalMedia jest znakiem handlowym ArcSoft, Inc. NVIDIA, logo NVIDIA, CUDA, GeForce, Quadro i Tesla są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Cechy, ceny, dostępność i specyfikacje mogą podlegać zmianom bez wcześniejszego powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn