NVIDIA i Acer przedstawiają przełomowy komputer PC roku

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA i Acer przedstawiają przełomowy komputer PC roku

Pierwszy Na Rynku Kompaktowy i Stylowy Komputer PC Oparty o ION Dostarcza Niezwykłych Wrażeń Multimedialnych

SANTA CLARA, CA — 9 KWIECIEŃ, 2009 — NVIDIA i Acer zmieniły dziś oblicze rynku komputerów klasy PC, wprowadzając pierwsze na świecie rozwiązanie oparte o platformę NVIDIA® ION™ - Acer AspireRevo, ustanawiając tym samym nowy standard dla małych komputerów PC.

Nie większy od typowej książki w twardej okładce, AspireRevo jest w pełni funkcjonalnym komputerem typu desktop, wyposażonym w zaawansowane rozwiązania graficzne i imponujące funkcje multimedialne. Dzięki rozwiązaniu graficznemu NVIDIA ION, system poradzi sobie z obsługą szerokiej gamy zadań obliczeniowych, w tym wideo jakości high definition, komputerowych rozgrywek, pokazami kolekcji cyfrowych zdjęć, surfowania w internecie, a także innych zadań, których konsumenci oczekują od pełnowymiarowych systemów.

AspireRevo to kompletne, kompaktowe, energooszczędne i przystępne cenowo rozwiązanie, które wyróżnia się znacząco na tle dużych, energochłonnych i kosztownych komputerów obecnych na rynku przez ostatnie 20 lat. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu rozwiązania NVIDIA ION, które - w porównaniu z tradycyjnymi komputerami PC ze zintegrowaną grafiką - charakteryzuje się 5-ciu do10-ciu razy lepszą od nich wydajnością.

"AspireRevo jest na tyle mały i cichy, że śmiało można zabrać go w dowolne miejsce, lecz również na tyle wydajny, aby w pełni zaspokoić wszelkie potrzeby cyfrowego stylu życia", powiedział Gianpiero Morbello, wiceprezes ds. marketingu korporacyjnego Acer. "Dzięki NVIDIA ION urządzenie to doskonale nadaje się do domowego salonu, zapewniając świetną jakość wyświetlanych zdjęć, odtwarzanych filmów wideo oraz rodzinnych rozgrywek komputerowych."

“To niewiarygodne, jak mały i jednocześnie potężny jest Acer AspireRevo, wyposażony w nasz nowy procesor graficzny NVIDIA ION ,” powiedział Dan Vivoli, starszy wiceprezes ds. marketingu w NVIDIA. “Dzięki niemu możesz obejrzeć filmy Blu-ray (1) i zwiastuny filmów HD lub przystosować rozchwiane czy niewyraźne filmy nagrane przy pomocy telefonu komórkowego do transmisji w internecie. To idealny computer PC dla dzisiejszych konsumentów.”

Procesor graficzny NVIDIA ION zastosowany w AspireRevo zapewnia:

    • Obsługę Windows Vista Home Premium
    • Niewiarygodną jakość wideo HD 1080p z dźwiękiem audio 7.1 wiernie oddającym rzeczywistość
    • Rozgrywkę w popularne gry, w tym Spore czy Call of Duty 4
    • Standard grafiki DirectX 10 z zaawansowaną obsługą wyjść dla wyświetlaczy cyfrowych
    • Akcelerowaną sprzętowo poprawę jakości filmów wideo i ich transkodowanie przy użyciu technologii NVIDIA® CUDA™

O procesorach graficznych NVIDIA ION
Procesory graficzne NVIDIA ION oferują niezrównane efekty wizualne na małych komputerach PC dzięki 10-ciokrotnie wyższej wydajności graficznej w porównaniu do podobnych systemów. Procesory graficzne ION zapewniają wsparcie zaawansowanych funkcji systemu Windows Vista, doskonałe funkcje multimedialne, w tym jakość wideo HD 1080p i Blu-ray oraz wsparcie dla popularnych gier PC.

(1) Wymaga zewnętrznego odtwarzacza filmów Blu-ray.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, działania i możliwości platformy NVIDIA ION i procesorów graficznych NVIDIA ION GPU, wpływie platformy NVIDIA ION GPU na komputery PC, w tym Acer AspireRevo, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; przyjęcia CPU do wykonywania zadań równoległych; projektów, błędów oprogramowania lub produkcji; wpływu rozwoju technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach klientów i ich wymaganiach; przyjęcia przez klientów odmiennych standardów lub produktów konkurencji; zmian w standardach i interfejsach przemysłowych; niespodziewanych spadków wydajności w naszych produktach lub technologiach w sytuacji gdy zintegrowane zostają w systemach komputerowych oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 25 stycznia 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

® 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logo NVIDIA, NVIDIA ION, GeForce, Quadro, CUDA i Tesla są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Cechy, ceny, dostępność i specyfikacje mogą podlegać zmianom bez wcześniejszego powiadomienia.

Informacja dla dziennikarzy: Jeśli są Państwo zainteresowani uzyskaniem większej ilości informacji dotyczących NVIDIA,  zapraszamy do odwiedzin strony NVIDIA Kontakt Dla Prasy na //www.nvidia.pl/page/press_room.html. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn