Szybka i prosta edycja filmów HD dzięki nowej wersji LoiLoScope i procesorom GPU z obsługą NVIDIA CUDA

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Szybka i prosta edycja filmów HD dzięki nowej wersji LoiLoScope i procesorom GPU z obsługą NVIDIA CUDA

Oprogramowanie Super LoiLoScope edytuje, odtwarza i zapisuje filmy Full HD z niesamowitą szybkością, wykorzystując procesory graficzne NVIDIA GeForce

8 KWIETNIA 2009 — LoiLo Inc (Kanagawa, Fujisawa City, CEO: Koji Sugiyama) wprowadza do sprzedaży Super LoiLoScope MARS, nową wersję prostego w użyciu oprogramowania do edycji wideo, umożliwiającą edytowanie filmów high definition (HD) nawet niezaawansowanym użytkownikom indywidualnym. Dzięki mocy równoległego przetwarzania procesorów NVIDIA® GeForce GPU, obsługujących technologię CUDA, Super LoiLoScope MARS tworzy pliki filmowe do 10 razy szybciej (1) w porównaniu do koderów zasilanych przez CPU, dramatycznie obniżając koszt zakupu komputera, którego moc będzie wystarczająca do edycji treści high definition.

"Większość operatorów-amatorów filmowych potwierdzi, jak frustrującym i dalece czasochłonnym zadaniem jest odtwarzanie, edytowanie i renderowanie filmów HD na przeciętnym komputerze klasy PC ", powiedział Koji Sugiyama, CEO LoiLo inc. "Dzięki NVIDIA nasz program Super LoiLoScope MARS oferuje możliwość szybkiej edycji filmów w pełnej rozdzielczości HD i odtwarzanie gotowych plików z niesamowitą szybkością, na różnych urządzeniach oraz w Internecie.”

Super LoiLoScope MARS posiada intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika, który czyni go idealnym rozwiązaniem dla ambitnych twórców filmowych w każdym wieku, bez względu na posiadany poziom wiedzy technicznej. Pomimo skromnego interfejsu, Super LoiLoScope MARS jest potężnym pakietem programistycznym, z listą nowych funkcji:

  • Akcelerowane przez GPU kodowanie H.264
  • Do 10x szybsze odtwarzanie filmów dzięki GPU z NVIDIA CUDA™
  • Edycję i odtwarzanie filmów AVCHD HD w pełnej rozdzielczości (1920x1080)
  • Funkcja magnet output umożliwiająca tworzenie i zapisywanie wielu filmów jednocześnie
  • Nowy, prosty interfejs dla zapisanych projektów
  • Szybszą edycję obrazu
  • Przycisk wyszukiwania miniatur oryginalnych plików
  • Wsparcie dla 9 języków, w tym: japońskiego, angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, portugalskiego, koreańskiego, tradycyjnego chińskiego i prostego chińskiego
  • Wsparcie dla formatów filmów MP4, iPod, PSP, AVCHD, mp4 dla Blu-ray i HD Youtube

Super LoiLoScope MARS wykorzystuje znajdujący się w procesorach GPU NVIDIA silnik obliczeniowy NVIDIA CUDA™ do kodowania, dekodowania i szybkiego odtwarzania wysokiej jakości plików filmowych high definition.
"Piękno programu Super LoiLoScope MARS tkwi w jego szybkości i prostocie", powiedział Michael Steele, główny menedżer ds. konsumenckich rozwiązań wizualnych w NVIDIA. "Jego innowacyjny interfejs czyni zaawansowaną edycję wideo zrozumiałą dla każdego odbiorcy, a sam program Loilo jest kolejnym przykładem tego, jak aplikacje przeznaczone dla rynku masowego wykorzystują potężne moce obliczeniowe GPU.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Super LoiLoScope MARS lub pobrać bezpłatną wersję testową oprogramowania, odwiedź stronę internetową Loilo na //loilo.tv. W celu aktywacji technologii CUDA użytkownicy, którzy posiadają już LoiLoScope, otrzymają możliwość automatycznej aktualizacji.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl

O firmie LoiLo Inc
LoiLo inc. stworzyło całkowicie nowe oprogramowanie kolejnej generacji do edycji filmów wideo. Założyciele firmy, bracia Sugiyama: Koji, doskonały twórca oprogramowania graficznego i Ryutaro, komputerowy artysta-grafik, mają za sobą lata doświadczeń w branży gier, współpracując z Sega, Namco Bandai. LoiLoScope, ultraszybkie oprogramowanie do edycji wideo oparte o GPU, wyposażone w interfejs przypominający grę komputerową, zostało stworzone przez dwóch wiodących japońskich twórców gier. W 2007 roku firme LoiLo Inc przyznano cztery prestiżowe nagrody, w tym Microsoft Innovation Award dla Najlepszego Firmy Komercyjnej. LoiLo Inc jest prywatną spółką z siedzibą w Kanagawa w Japonii.

W oparciu o testy w środowisku Windows Vista na procesorze Intel Core2Duo E8200@2,66GHz CPU (670 sekund) w porównaniu do NVIDIA GeForce GTX280 GPU (65 sekund) transkodowania 60-sekundowego pliku filmowego AVCHD do mp4 w rozdzielczości 1920x1080.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GeForce GPU i CUDA są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; przyjęcia CPU do wykonywania zadań równoległych; projektów, błędów oprogramowania lub produkcji; wpływu rozwoju technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach klientów i ich wymaganiach; przyjęcia przez klientów odmiennych standardów lub produktów konkurencji; zmian w standardach i interfejsach przemysłowych; niespodziewanych spadków wydajności w naszych produktach lub technologiach w sytuacji gdy zintegrowane zostają w systemach komputerowych oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 października 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logo NVIDIA, GeForce, Quadro, Telsa i CUDA, są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Cechy, ceny, dostępność i specyfikacje mogą podlegać zmianom bez wcześniejszego powiadomienia.

Loilo, LoiloScope i Super LoiloScope Mars są znakami towarowymi Loilo, Inc. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn