NVIDIA publikuje sterownik OpenCL

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA publikuje sterownik OpenCL

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 20 KWIETNIA 2009 — firma NVIDIA Corporation, twórca procesora graficznego (GPU), poinformowała dzisiaj o udostępnieniu twórcom oprogramowania uczestniczącym w programie OpenCL Early Access sterownika i pakietu SDK dla języka OpenCL. NVIDIA publikuje to oprogramowanie pragnąc uzyskać wstępne opinie przed wydaniem edycji beta, która w nadchodzących miesiącach zostanie udostępniona wszystkim zarejestrowanym uczestnikom programu GPU Computing.

„Standard OpenCL opracowany został na procesorach graficznych NVIDIA i to właśnie NVIDIA była pierwszą firmą, która zademonstrowała kod OpenCL działający na GPU”, powiedział Tony Tamasi, wiceprezes działu technologii i treści w firmie NVIDIA. „Fakt, że jako pierwsi udostępniliśmy sterownik OpenCL twórcom oprogramowania podkreśla naszą wiodącą rolę w dziedzinie obliczeń wykonywanych na GPU i jest kolejnym krokiem milowym w ramach naszej strategii mającej na celu uczynienie procesora graficznego sercem współczesnych komputerów PC”.

Sednem strategii firmy NVIDIA dotyczącej obliczeń wykonywanych na GPU jest masowo równoległa architektura CUDA, wprowadzana na rynek przez firmę NVIDIA od 2006 roku. Dostępna obecnie za pośrednictwem dobrze znanych, standardowych środowisk programowania takich jak C, Java, Fortran czy Python, architektura CUDA zaprojektowana została tak, by obsługiwać wszelkie interfejsy obliczeniowe i dlatego doskonale uzupełnia OpenCL. Dostępna w ponad 100 milionach procesorów graficznych NVIDIA, architektura CUDA w nieznany wcześniej sposób zwiększyła wydajność szerokiej gamy aplikacji.

Twórcy oprogramowania mogą przystąpić do programu GPU Computing pod adresem: www.nvidia.pl/opencl

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl .

# # #

Copyright © 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie inne nazwy firm i/lub produktów mogą być znakami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn