NVIDIA przedstawia pierwszą w branży, zintegrowaną platformę dla produkcji telewizyjnej wykorzystującą procesory graficzne

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Cyfrowy potok wideo NVIDIA® Quadro® (Digital Video Pipeline – DVP) stanowi pierwsze w branży, w pełni zintegrowane rozwiązanie do pozyskiwania, przetwarzania i dostarczania obrazu wideo o wysokiej rozdzielczości, zapewniające najmniejsze opóźnienia systemu w procesie montażu w czasie rzeczywistym.
Karta Quadro SDI Capture pozwala na wielostrumieniowe przesyłanie nieskompresowanego wideo bezpośrednio do pamięci GPU Quadro z obsługą SDI.
Karta Quadro SDI Output stanowi zintegrowane rozwiązanie do integracji grafiki z wideo, pozwalające na włączanie w czasie rzeczywistym efektów 2D i 3D do wideo w formatach 2K, HD i SD.

NVIDIA przedstawia pierwszą w branży, zintegrowaną platformę dla produkcji telewizyjnej wykorzystującą procesory graficzne

Nowy cyfrowy potok wideo Quadro zapewnia elastyczną, bezkompromisową platformę, pozwalającą na prezentację grafiki w programach telewizyjnych w czasie rzeczywistym

NAB 2009, LAS VEGAS — 21 KWIETNIA 2009 — NVIDIA Corporation przedstawiła Cyfrowy potok wideo (Digital Video Pipeline) NVIDIA® Quadro®, pierwszą w branży, zintegrowaną, wykorzystującą GPU platformę dla producentów telewizyjnych, przeznaczoną do produkcji, obróbki oraz prezentowania wirtualnych efektów w przekazach wideo.

Rozwiązanie to stanowi najszybszy silnik graficzny dla produkcji telewizyjnej, oferowany na elastycznej, niezawodnej i niedrogiej platformie wykorzystującej komputery PC. Zapewniając bezpośrednią ścieżkę przetwarzania obrazu przez procesor graficzny, pozwala profesjonalistom na emitowanie wysokiej jakości, bogatych graficznie audycji w czasie rzeczywistym. Oferuje także najszybszą ścieżkę przechwytywania i transkodowania przekazów o jakości HD, co znajduje zastosowanie w usługach polegających na strumieniowym udostępnianiu wideo HD w Internecie.

Cyfrowy potok wideo Quadro łączy następujące rozwiązania:
  • Karta Quadro SDI Capture – pozwala na przesyłanie nieskompresowanego wideo bezpośrednio do pamięci GPU Quadro z obsługą SDI, z możliwością jednoczesnego przechwytywania do czterech pojedynczych źródeł HD-SDI. Obsługuje wszystkie standardowe formaty SMPTE (3G, 2K, HD i SD).
  • Karta Quadro SDI Output – stanowi zintegrowane rozwiązanie do integracji grafiki z wideo, pozwalające na włączanie w czasie rzeczywistym efektów 2D i 3D do wideo w formatach 2K, HD i SD. Pozwala na synchronizację genlock ze źródłem zewnętrznym lub z kartą Quadro SDI Capture.
  • Profesjonalne rozwiązania GPU Quadro FX – wybierz kartę najnowsze generacji: Quadro FX 3800, Quadro FX 4800 lub Quadro FX 5800. Wykorzystujące rewolucyjną architekturę obliczeń równoległych CUDA, Quadro oferuje zaawansowane funkcje i możliwości, do 240 równoległych rdzeni przetwarzających oraz obsługę aplikacji OpenGL i Microsoft DirectX 10 następnej generacji.
  • SDK dla cyfrowego potoku wideo Quadro – zawiera obszerny pakiet do tworzenia oprogramowania z próbkami kodu, API i plug-inami, pozwalającymi na optymalizację potoków przetwarzania grafiki i danych procesora graficznego Quadro. Dzięki temu uzyskać można łatwą programowalność i kontrolę nad całym cyfrowym potokiem wideo – od przechwytywania wideo po emisję programu.

„Cyfrowy potok wideo Quadro pozwala ominąć CPU i pamięć główną i w pełni wykorzystać moc przetwarzania grafiki i obliczeniową procesora graficznego”, powiedział Marv White, główny technolog w firmie Sportvision. „Kontynuując ścisłą współpracę z firmą NVIDIA jesteśmy pewni, że nasi klienci będą otrzymywać najbardziej innowacyjną, dostępną obecnie technologię z zakresu przekazu na żywo”.

„W ciągu następnych dwóch lat będziemy świadkami jeszcze szybszego wdrażania rozwiązań z dziedziny grafiki telewizyjnej i wirtualnych scenografii”, powiedział Jeff Brown, szef działu profesjonalnych rozwiązań graficznych w firmie NVIDIA. „Nie możemy się już doczekać, by ujrzeć wyniki pracy nadawców z tą technologią”.

NVIDIA prezentuje nową platformę na swoim stoisku (SL 7906, South Hall w Las Vegas Convention Centre) na imprezie NAB 2009, odbywającej się w Las Vegas w dniach 20-23 kwietnia 2009 r.

Ceny i dostępność
Cyfrowy potok wideo Quadro firmy NVIDIA dostępny będzie od sierpnia 2009 roku. Informacje o cenach uzyskać można kontaktując się z lokalnym przedstawicielem firmy PNY. Więcej informacji na temat cyfrowego potoku wideo Quadro znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl/quadro/dvp.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości cyfrowego potoku wideo NVIDIA Quadro są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 stycznia 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, Quadro i CUDA są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga dla dziennikarzy: jeśli są Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę //www.nvidia.pl/page/press_room.html. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn