Program ‘Nero Move it’ zyskuje pięciokrotnie na wydajności dzięki zastosowaniu architektury NVIDIA CUDA

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Oprogramowanie Nero Move it niemal pięciokrotnie skraca czas kodowania wideo, dzięki wykorzystaniu architektury CUDA i obsługujących ją układów GPU firmy NVIDIA.
W przypadku systemu wyposażonego w procesory graficzne NVIDIA GeForce, Nero Move it zapewnia szybszy transfer plików i szybsze kodowanie wideo, przy mniejszym obciążeniu CPU.
Nero Move it z obsługą technologii NVIDIA CUDA jest dostępne już dziś w sugerowanej cenie detalicznej 49,99 USD. Obecni użytkownicy Nero Move it mogą dokonać bezpłatnej aktualizacji.

Program Nero Move it zyskuje pięciokrotnie na wydajności dzięki zastosowaniu architektury NVIDIA CUDA

Nero Move it z akcelerowanym przez procesory graficzne NVIDIA GeForce kodowaniem wideo uzyskuje wyższą wydajność, szybsze transfery plików oraz niższe obciążenie CPU

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 23 KWIETNIA 2009 — NVIDIA poinformowała dzisiaj, że firma NERO opublikowała aktualizację dla swojego programu Nero Move it, która aż pięciokrotnie skraca czas kodowania dzięki wykorzystaniu zawartej w procesorach graficznych NVIDIA architektury obliczeniowej NVIDIA CUDA. Technologia ta znacząco przyspiesza proces przenoszenia plików wideo do urządzeń przenośnych i jednocześnie zmniejsza wykorzystanie procesora głównego, który może w tym czasie wykonywać inne zadania.

Program Nero Move it zaprojektowany jest tak, aby konwertowanie i dzielenie się cyfrowymi treściami w obrębie wielu różnorodnych urządzeń służących rozrywce było łatwe i szybkie. Jest to kompleksowe rozwiązanie programowe przeznaczone do kolekcjonowania, porządkowania, przenoszenia oraz publikowania plików multimedialnych pomiędzy wieloma urządzeniami oraz do kopiowania cyfrowych treści do internetowych serwisów społecznościowych. Poprzez zastosowanie technologii CUDA i wykorzystanie potężnej mocy obliczeń równoległych procesorów graficznych NVIDIA, Nero Move it konwertuje pliki wideo w ułamku czasu, który trzeba było do tej pory poświęcić na to zadanie. Mając do dyspozycji Nero Move it czas potrzebny do wykonania takich zadań jak przystosowanie wideo HD dla iPoda skraca się z kilku godzin do kilku minut.

Nero Move it służy do łatwego i bezproblemowego zarządzania cyfrowymi mediami”, powiedział Kris Barton, wiceprezes działu produktów globalnych w firmie Nero AG. „NVIDIA CUDA pozwala na przenoszenie filmów pomiędzy urządzeniami przenośnymi z niezwykłą prędkością i wygodą, stanowi więc doskonałe uzupełnienie Nero Move it”.

Obsługując wszystkie formaty muzyki, filmów i zdjęć, Nero Move it pozwala ci cieszyć się swoimi multimedialnymi plikami w większości popularnych urządzeń przenośnych i przejąć kontrolę nad twoją cyfrową biblioteką.

„Aplikacje, które ułatwiają nam życie, zyskują na popularności”, powiedział Michael Steele, szef działu graficznych rozwiązań klienckich w firmie NVIDIA. „Nero Move it z pewnością się do nich zalicza dzięki swemu eleganckiemu interfejsowi oraz błyskawicznej konwersji filmów, muzyki i zdjęć. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że procesory graficzne NVIDIA oraz technologia CUDA ułatwia milionom użytkowników korzystanie z nowej wersji Nero Move it”.

CUDA to przeznaczona do celów przetwarzania masowo równoległego architektura obliczeniowa procesorów graficznych NVIDIA. Pierwszy GPU z obsługą CUDA zaprezentowany został w listopadzie 2006 roku wraz z premierą układu GeForce® 8800. Architektura CUDA obecna jest we wszystkich procesorach graficznych produkowanych od tamtego czasu, dzięki czemu na rynku znajduje się obecnie ponad 118 milionów GPU z obsługą CUDA.

Nero Move it dostępny jest obecnie na całym świecie w sugerowanej cenie detalicznej 49, 99 EUR oraz w internetowym sklepie Nero Online Shop. Wersja z obsługą NVIDIA CUDA dostępna jest od dzisiaj jako bezpłatna aktualizacja dla obecnych posiadaczy Nero Move it. Więcej informacji na temat Nero Move it oraz innych produktów firmy Nero znaleźć można na stronie www.nero.com.

O firmie Nero
Nero, twórca technologii do obsługi mediów cyfrowych (liquid media technology), umożliwia tworzenie i rozpowszechnianie materiałów cyfrowych w dowolnym czasie i miejscu, za pośrednictwem każdego urządzenia. Firma umożliwia klientom nieograniczony dostęp do plików audio i wideo bez względu na istniejące różnice sprzętowe czy format plików, wprowadzając unikalne rozwiązania, oparte na standardach i neutralne w stosunku do platform wykorzystywanych do ich dostarczania. Na całym świecie sprzedano ponad 300 milionów pakietów zawierających wielokrotnie nagradzane rozwiązania firmy Nero, wykorzystywane w domu, pracy i w podróży. Firma Nero zapewnia strategicznym partnerom najnowocześniejsze aplikacje, kodeki, narzędzia, narzędzia programistyczne oraz interfejsy programowe do wykorzystania w wielu najnowszych platformach i urządzeniach. Produkty dostępne są na całym świecie w ofercie producentów sprzętu, partnerów międzynarodowych, w sklepach i bezpośrednio w sklepie Nero Online Shop na stronie www.nero.com. Siedziba firmy znajduje się w Karlsbadzie, w Niemczech, zaś biura regionalne w Karlsbadzie, Glendale (Kalifornia, USA), Yokohamie (Japonia) oraz Hangzhou (Chiny). Centra rozwojowe znajdują się w Karlsbadzie i Hangzhou.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl .

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości procesorów graficznych NVIDIA oraz technologii CUDA i wpływu CUDA na rozwój oprogramowania są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 stycznia 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, GeForce, Quadro, Tesla i CUDA są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Nero® jest znakiem towarowym Nero AG oraz jej firm zależnych. Wszelkie inne nazwy produktów są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi ich właścicieli. © 2009 Nero. Wszelkie prawa zastrzeżone 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn