NVIDIA i CGSociety ogłaszają zwycięzców światowego konkursu sztuki cyfrowej

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA i CGSociety ogłaszają zwycięzców światowego konkursu sztuki cyfrowej

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 29 KWIETNIA 2009 — NVIDIA i CGSociety, wiodąca światowa organizacja cyfrowych artystów, przedstawiły dzisiaj zwycięzców czwartej edycji ogólnoświatowego konkursu sztuki cyfrowej NVArt.

Tym razem zadaniem było stworzenie dzieł w stylu znanego polskiego surrealisty Jacka Yerki. Z 65 krajów nadesłano ponad 400 zgłoszeń. Pięciu zwycięzcom przyznano nagrody o łącznej wartości 30 000 USD:
 • miejsce: „Time”, Gediminas Pranckevicius, Litwa
 • miejsce: „A Hunger After a Thousand-Year Nap”, Marcin Jakubowski, Polska
 • miejsce: „Glasses”, Petar Petrov, Bułgaria
 • miejsce: „Industry”, Simon Dominic, Wielka Brytania
 • miejsce: „Lost in a Good Book”, Perry Edwards, Stany Zjednoczone
„Dzięki tej edycji konkursu powstały jedne z najciekawszych prac, jakie kiedykolwiek widziałem, zaś uczestnicy cechowali się prawdziwą pasją”, powiedział Mark Snoswell, prezes CGSociety. „Jeden z uczestników nadesłał nam ręcznie napisany list, w którym chwalił dobór tematu i opisywał swój udział w konkursie jako doświadczenie, które wiele go nauczyło i które powinniśmy powtórzyć”.

Jurorzy
Zgłoszenia oceniało grono jurorów, do którego należeli:
 • Tim Borgman, artysta 3D
 • Staszek Marek, artysta 3D i zwycięzca NVArt 2
 • Heiko Klug, artysta 3D i zwycięzca NVArt 3
 • Mark Snoswell, CGSociety
 • Shelley Page, Dreamworks
 • David Wright, NVIDIA
 • Lorne Lanning, Oddworld Inhabitants
 • Pascal Blanche, Ubisoft

O organizacji CGSociety
CGSociety to najbardziej znana i poważana w świecie organizacja zrzeszająca artystów sztuki cyfrowej. Wspiera ona artystów na każdym szczeblu, oferując różne usługi służące łączeniu, informowaniu, edukacji i promowaniu cyfrowej sztuki. CGSociety jest oddziałem firmy Ballistic Media. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.cgsociety.org.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

###

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, Quadro i Tesla są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn