NVIDIA nadal przewodzi w przygotowaniach do premiery systemu Windows 7

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA nadal przewodzi w przygotowaniach do premiery systemu Windows 7

NVIDIA jest pierwszym producentem sprzętu, który opublikował opatrzone certyfikatem WHQL sterowniki dla systemu Windows 7 dla pełnej linii swoich produktów ION, GeForce i Quadro

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 6 MAJA 2009 — System Windows 7 stanowić będzie znaczący krok naprzód w dziedzinie wykorzystania przez Windows procesorów graficznych (GPU) w celu zapewnienia użytkownikom lepszych wrażeń podczas pracy z systemem. Wraz z premierą wersji Release Candidate systemu Windows 7 NVIDIA poinformowała, że jest pierwszym producentem sprzętu, który opublikował nowe, opatrzone certyfikatem WHQL (Windows Hardware Quality Labs ) sterowniki dla systemu Windows 7, zapewniające wszystkie funkcje i wyjątkową dla NVIDIA wydajność dla wszystkich produktów z linii ION, GeForce i Quadro, w wersjach dla notebooków i komputerów typu desktop.

Wykorzystując GPU zarówno do wyświetlania grafiki, jak i obliczeń równoległych, Windows 7 nie tylko poprawi wygląd i funkcjonalność systemu, ale także jego prędkość działania oraz responsywność, co powinno spotkać się z pozytywną reakcją jego użytkowników.

„Użytkownicy Windows 7 otrzymują w ten sposób najnowsze poprawki wydajności i takie funkcje jak SLI, PhysX i 3D Vision”, powiedział Dwight Diercks, wiceprezes działu oprogramowania w firmie NVIDIA. „Zyskują przy tym pewność i spokój, wiedząc, że najnowsze sterowniki mają oficjalną akceptację firmy Microsoft, potwierdzoną certyfikatem WHQL”.

Sterowniki 185.85 WHQL obsługują nowy model sterowników Windows 7 – WDDM v1.1. Wykorzystywane przez procesory graficzne NVIDIA z obsługą DirectX 10, sterowniki WDDM v1.1 zapewniają najlepsze graficzne wrażenia w systemie Windows 7.

Nowe sterowniki WHQL dla system Windows 7 dla procesorów graficznych NVIDIA pobrać można pod adresem //www.nvidia.pl/drivers. Więcej informacji na temat systemu Windows 7 i jego wersji Release Candidate uzyskać można pod adresem //www.microsoft.com/windows7.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GeForce oraz systemu Windows 7 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 stycznia 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, Quadro i Tesla są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli.

Uwaga dla dziennikarzy: jeśli są Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę //www.nvidia.pl/page/press_room.html. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn