Pierwszy na świecie laptop z NVIDIA ION zmienia oblicze rynku małych komputerów

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Lenovo IdeaPad S12 w wersji z chipsetem NVIDIA ION nareszcie wprowadza bogate możliwości multimedialne w świat małych, energooszczędnych komputerów PC.
W skład wyposażenia Lenovo IdeaPad S12 wchodzą: pełnowymiarowa klawiatura, 12-calowy ekran oraz grafika NVIDIA ION akcelerująca gry, filmy, obróbkę wideo i wiele innych.
Nagradzany procesor graficzny NVIDIA ION przekształca małe, energooszczędne komputery PC w cechujące się pełną funkcjonalnością systemy o wydajności graficznej do 10x wyższej niż osiągi podstawowych rozwiązań z grafiką zintegrowaną.
Przy wadze tylko około półtora kilograma, cienki i lekki Lenovo IdeaPad S12 na bazie NVIDIA ION jest przenośnym komputerem PC o unikalnych możliwościach.

Pierwszy na świecie laptop z NVIDIA ION zmienia oblicze rynku małych komputerów

Grafika NVIDIA ION pozwala na skonstruowanie małego i wydajnego laptopa firmy Lenovo

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 25 MAJA 2009 – Firmy NVIDIA Corporation i Lenovo rozszerzyły dzisiaj możliwości komputerów mobilnych przedstawiając ekonomiczny, niewielki laptop oferujący do 10 razy wyższą wydajność grafiki niż współczesne małe laptopy1. Komputer Lenovo IdeaPad S12, zawierający procesor graficzny NVIDIA® ION™, oferuje ulepszoną obsługę szeregu aplikacji, zapewniając przy tym długi czas działania baterii dzięki efektywnej energetycznie konstrukcji.

Firma Lenovo wykorzystała rewolucyjną konstrukcję układu NVIDIA ION do stworzenia płaskiego, lekkiego i energooszczędnego laptopa z 12-calowym ekranem, cechującego się ulepszoną kompatybilnością z wieloma aplikacjami. Lenovo IdeaPad S12 oferuje wystarczającą moc grafiki, aby móc wyświetlać filmy high-definition oraz szereg wymagających gier, którym nie dałaby rady większość niewielkich, ekonomicznych komputerów. NVIDIA ION pozwala na uzyskanie tak niesamowitych możliwości dzięki najwyższej w branży wydajności grafiki przeznaczonej dla energooszczędnych procesorów.

„NVIDIA ION to jedna z najnowszych technologii dostępnych w branży IT, przeznaczona dla kompaktowych i ekonomicznych komputerów. Cieszymy się, że jesteśmy jedną z pierwszych firm, które mogą ją wykorzystać”, powiedział Stephen DiFranco, wiceprezes i generalny dyrektor działu produktów konsumenckich w oddziale Americas Group firmy Lenovo. „Dzięki 12-calowemu wyświetlaczowi, pełnowymiarowej klawiaturze oraz bogatym funkcjom multimedialnym, IdeaPad S12 doskonale godzi bogate funkcje z niewielkim rozmiarem i ceną, których poszukuje rzesza klientów na całym świecie”.

„Wyposażony w grafikę NVIDIA ION, Lenovo IdeaPad S12 to produkt, który zmienia oblicze tej branży”, powiedział Jeff Fisher, starszy wiceprezes działu procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „Stanowi on wyraźne świadectwo, jak wydajny może być niewielki komputer, jeśli wyposażony jest w układ ION. Płaski i dostępny na każdą kieszeń S12 jest w stanie zrobić wszystko, czego oczekujesz od komputera PC, czyli możesz oglądać na nim filmy, grać w gry, przeglądać zdjęcia z wakacji czy edytować rodzinne filmy wideo”.

Grafika NVIDIA ION obsługuje:

  • Wszystkie wersje Windows XP, Vista i Windows 7
  • Wideo HD, w tym filmy Blu-ray I w rozdzielczości 1080p
  • Wideo HD w świetnej jakości z możliwością podłączenia zewnętrznego monitora za pośrednictwem złącza HDMI
  • Popularne gry, w tym Spore i Battlefield Heroes
  • Grafikę DirectX 10 z zaawansowanymi możliwościami podłączania cyfrowych wyświetlaczy
  • Akcelerowaną sprzętowo konwersję i narzędzie do podnoszenie jakości wideo dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA® CUDA™

Komputer Lenovo IdeaPad S12 z procesorem graficznym NVIDIA ION dostępny będzie w lecie bieżącego roku. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.lenovo.com

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

(1) Na podstawie wyników testów w programie 3D Mark ’06, uzyskanych przez procesor graficzny NVIDIA ION z procesorem Atom 270 w porównaniu z grafiką Intel 945 wraz z procesorem Atom 270.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości procesora graficznego NVIDIA ION oraz procesorów graficznych NVIDIA ION oraz wpływu układów NVIDIA ION na komputery PC typu laptop w tym Lenovo IdeaPad12 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 stycznia 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, NVIDIA ION, GeForce, Quadro, CUDA i Tesla są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga dla dziennikarzy: jeśli są Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę //www.nvidia.pl/page/press_room.html.

-->

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn