NVIDIA i Supermicro biją rekord wydajności serwerów 1U

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA i Supermicro biją rekord wydajności serwerów 1U

Nowy SuperServer wykorzystujący GPU oferuje 12 razy wyższą moc obliczeniową

COMPUTEX 2009 — TAJPEJ — 1 CZERWCA 2009 — firmy NVIDIA Corporation i Supermicro poinformowały dzisiaj o wprowadzeniu do sprzedaży serwerów nowej klasy, łączących masowo równoległe procesory graficzne NVIDIA® Tesla™ z wielordzeniowymi procesorami w pojedynczym urządzeniu montowanym w serwerowej obudowie 1U. Ta wyjątkowa konfiguracja oferuje wydajność ponad 12 razy wyższą niż tradycyjne serwery 1U wykorzystujące procesory czterordzeniowe.

Firma Supermicro wprowadziła te produkty na rynek jako pierwsza i w bieżącym tygodniu prezentuje oparte na NVIDIA Tesla urządzenie SuperServer 6016T-GF-TM2 na targach Computex 2009 (stoisko N806, Nangang Upper Exhibition Hall).

„Nasz nowy SuperServer 6016T-GF z procesorami graficznymi Tesla zapewnia większą wydajność na jeden wat i na urządzenie typu rack niż jakiekolwiek inne rozwiązanie 1U dostępne w tej chwili na rynku”, powiedział Don Clegg, wiceprezes działu marketingu w firmie Supermicro. „Ten dysponujący mocą obliczeniową na poziomie 2 teraflopsów serwer spełnia przy tym najbardziej wyśrubowane wymagania firmowych centrów danych w zakresie niezawodności i łatwości zarządzania”.

Oparte na tej samej, uznanej architekturze NVIDIA CUDA™, wykorzystywanej w innych urządzeniach z procesorami graficznymi Tesla, nowe serwery oferują użytkownikom biznesowym niespotykany poziom integracji i niezawodności. Dodatkowo, GPU może zostać powiązany z funkcjami zdalnego monitoringu serwera, zapewniając w ten sposób większe możliwości zarządzania.

Petrobras, wiodący brazylijski koncern naftowy, informował ostatnio o wykorzystaniu GPU Tesla w celu zwiększenia wydajności programów sejsmicznych tej firmy. Petrobras zainwestował w przeznaczony do obliczeń naukowych, wykorzystujący GPU klaster składający się ze 190 procesorów obliczeniowych NVIDIA Tesla, którego zastosowanie miało znaczące skutki:

„Dzięki naszemu klastrowi GPU uzyskujemy od 5 do 20x wzrost wydajności w stosunku do tradycyjnego klastra wykorzystującego wielordzeniowe CPU”, powiedział Neiva Zago, szef technologii geofizycznych w firmie Petrobras. „Spodziewamy się, że stałe zastosowanie procesorów graficznych w naszej branży pozwoli znacząco skrócić czas przetwarzania danych oraz obniżyć zużycie energii i wykorzystanie przestrzeni centrów danych”.

Petrobras spodziewa się skalowalnego wzrostu wydajności GPU w miarę rozbudowy ich centrum danych tak, aby mogło ono zapewnić moc obliczeniową wyższą niż 400 TFLOPS.

Więcej informacji na temat rozwiązań obliczeniowych Tesla GPU znaleźć można na stronie //www.nvidia.pl/page/preconfigured_clusters.html, zaś dodatkowe informacje o produktach firmy Supermicro dostępne są na stronie www.supermicro.com/products/nfo/gpu.cfm.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości procesorów graficznych NVIDIA Tesla oraz architektury NVIDIA CUDA oraz ich wpływu na Supermicro SuperServer są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 kwietnia 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, Quadro, CUDA i Tesla są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn