Adobe i NVIDIA informują: flash player będzie akcelerowany przez GPU

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Adobe i NVIDIA informują: flash player będzie akcelerowany przez GPU

Procesory graficzne z akceleracją odtwarzania filmów HD umożliwią zwiększenie atrakcyjności treści wykorzystujących technologię Flash

COMPUTEX, TAJPEJ — 2 CZERWCA 2009 —firmy NVIDIA (Nasdaq:NVDA), twórca GPU, oraz Adobe Systems Incorporated (Nasdaq: ADBE) poinformowały o współpracy w ramach projektu Open Screen Project, której celem jest taka optymalizacja odtwarzacza Adobe® Flash® Player, kluczowego komponentu Adobe Flash Platform, aby mógł on wykorzystywać oferowaną przez GPU akcelerację wideo i grafiki w szerokiej gamie mobilnych urządzeń internetowych, między innymi netbookach, tabletach, telefonach komórkowych oraz innych urządzeniach przenośnych.

Adobe Flash Player będzie akcelerowany przez cały asortyment procesorów NVIDIA, w tym układy NVIDIA Tegra™, pozwalające użytkownikom na w pełni funkcjonalne przeglądanie Sieci, odtwarzanie filmów H.264 oraz obsługę technologii Flash w dowolnym miejscu i czasie, na dowolnej platformie.

NVIDIA uczestniczy także w Open Screen Project, szerokiej inicjatywie 25 liderów branży, mającej na celu zaoferowanie spójnego środowiska uruchomieniowego w różnych urządzeniach. Kierowany przez Adobe, Open Screen Project ma pozwolić na przeglądanie Sieci oraz uruchamianie samodzielnych aplikacji na wszelkich urządzeniach – komputerach typu desktop, netbookach, urządzeniach przenośnych, odbiornikach telewizyjnych oraz innych urządzeniach elektroniki konsumenckiej – wykorzystujących możliwości platformy Adobe Flash. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.openscreenproject.org.

„NVIDIA i Adobe mają tę samą wizję – przyciągających wzrok aplikacji działających na każdym urządzeniu”, powiedział Michael Rayfield, dyrektor generalny działu Handheld Business w firmie NVIDIA. „Użytkownicy nie muszą rezygnować z wydajności strumieniowego wideo dostępnego na takich platformach jak netbooki. Urządzenie wyposażone w procesor Tegra pozwala na płynne odtwarzanie wideo, jakie znamy z komputerów typu desktop”.

„Wyjątkowe doświadczenie firmy NVIDIA sprawia, że jest ona idealnym partnerem dla Adobe przy integracji najnowocześniejszej grafiki i akceleracji wideo z platformą Adobe Flash, na czym skorzystają urządzenia wszelkiego typu”, powiedział David Wadhwani, dyrektor generalny działu Platform Business Unit w firmie Adobe. „Flash Player wykorzysta moc procesora graficznego, oferując bogate wrażenia przy przeglądaniu Internetu w szerokiej gamie urządzeń”.

O Platformie Flash
Platforma Adobe Flash to kompletny system zintegrowanych narzędzi, ram projektowych, klientów i serwerów służących do tworzenia aplikacji internetowych, treści oraz wideo, działających wspólnie w różnych systemach operacyjnych i na różnych urządzeniach. Treści przeznaczone dla odtwarzacza Adobe Flash Player dostępne są na ponad 98% komputerów typu desktop z dostępem do Internetu, zaś technologia Adobe Flash jest czołową platformą obsługującą wideo w Sieci. Oprócz tego treści wykorzystujące Flash znalazły się w niemal 40% nowych telefonów komórkowych i urządzeń zakupionych w 2008 roku. Więcej informacji na temat Platformy Adobe Flash znaleźć można pod adresem //www.adobe.com/flashplatform/.

O firmie Adobe Systems Incorporated
Adobe rewolucjonizuje sposób, w jaki świat posługuje się ideami i informacją – zawsze, wszędzie i za pośrednictwem dowolnego medium. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.adobe.com.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

###

Copyright © 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, Quadro, NVIDIA SLI, NVIDIA SLI Multi-OS i CUDA są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

© 2009 Adobe Systems Incorporated. Wszelkie prawa zastrzeżone. Adobe, logotyp Adobe, Flash i Flash Player są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi Adobe Systems Incorporated w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn