Produkty oparte na platformie NVIDIA ION przebojem targów Computex

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Produkty oparte na platformie NVIDIA ION przebojem targów Computex

W ramach premiery długo oczekiwanej platformy zaprezentowano 21 nowych produktów

COMPUTEX, TAJPEI, TAJWAN — 2 CZERWCA 2009 —firma NVIDIA, światowy lider technologii obliczeń wizualnych i twórca procesora graficznego (GPU), poinformowała dzisiaj na targach Computex o zastosowaniu jej uznanego procesora graficznego NVIDIA® ION™ w wielu produktach. Nowe urządzenia – przedstawione na konferencji prasowej w Tajpej i prezentowane na stoisku firmy – obejmują niewielkie komputery typu desktop, płaskie i lekkie notebooki, komputery PC typu „wszystko w jednym” oraz płyty główne o niskim poborze mocy, które to produkty oferują pełną funkcjonalność komputerów PC dostępną w niewielkim urządzeniu o niskim poborze energii.

Wśród nowych produktów znajdują się:

AcerDesktopAspireRevo
AsRockDesktopION 330
ASUSMotherboardC2N7A-I
ASUSAll-in-oneeeeTop ET2002
ColorfulDesktopiHTPC
ECSDesktop7AT-3L
ECSAll-in-oneMorph-I
FlextronicsAll-in-oneCobra-2
FlextronicsDesktopDove-2
FuntwistDesktopFION 330
ICDAll-in-oneKitchen PC
LenovoNotebookIdeaPad S12
MSIDesktopWindbox D200
MSIAll-in-oneWindtop AE2201
PegatronDesktopIPP7A-CP
PegatronAll-in-oneIPP7A-DF2
PegatronMotherboardIPX7A-ION
TCLAll-in-oneRuiyi 1010
TelcastNotebookTL-1000N
WeibuNotebookN10A
ZotacMotherboardION-ITX

Zobacz nowe produkty ION prezentowane na targach Computex na stoiskach partnerów firmy NVIDIA w Nankang Exhibition Hall.

Nowe komputery wykorzystujące NVIDIA ION oraz rozwiązania platformowe doskonale sprawdzają się przy odtwarzaniu wideo high definition, graniu w średnio wymagające gry oraz w akcelerowanych przez GPU aplikacjach do edycji zdjęć i wideo, wykorzystujących technologię NVIDIA CUDA™.

ION obsługuje także DirectX Compute, czyli jeden z elementów zawartych w nadchodzącym systemie operacyjnym Windows 7 firmy Microsoft. DirectX Compute działający na sprzęcie zgodnym z architekturą NVIDIA CUDA oferuje znaczny wzrost wydajności mały komputerów, gdyż przyspiesza on działanie takich aplikacji jak np. służące do edycji wideo, które działają bardzo kiepsko lub wręcza w ogóle na współczesnych energooszczędnych procesorach głównych. Inne, akcelerowane przez GPU aplikacje, takie jak vReveal i Badaboom, pozwalają użytkownikom na szybką edycję wideo i konwersję do formatu wykorzystywanego w takich przenośnych odtwarzaczach jak na przykład iPod.

„NVIDIA, za pomocą grafiki ION, naprawdę przemeblowuje rynek komputerów typu small form factor”, powiedział Rob Enderle, główny analityk w Enderle Group. „Netbooki i nettopy są w tej chwili najlepiej sprzedającymi się urządzeniami na rynku PC, ale większość z tych urządzeń ma poważne ograniczenia. ION pozwala usunąć większość tych ograniczeń wydajnościowych, umożliwiając producentom komputerów tworzenie urządzeń idealnie łączących wygląd, wydajność i cenę, idealnych na czas kryzysu”.

„Zainteresowanie klientów komputerem Acer AspireRevo, wykorzystującym grafikę NVIDIA ION, jest ogromne”, powiedział Gianpero Morbello, starszy wiceprezes działu marketingu w firmie Acer. „Acer AspireRevo stanowi doskonałą demonstrację mocy układu ION, zapewniającego doskonałe wrażenia multimedialne przy zaskakująco niskiej cenie. W tym segmencie obserwujemy niezwykły wzrost zapotrzebowania”.

Procesory graficzne NVIDIA ION zapewniają małym komputerom doskonałą wydajność dzięki do 10x szybszej grafice niż podobne systemy1. Grafika ION obsługuje:

  • Systemy Windows 7 oraz Windows Vista Home Premium
  • Energooszczędne CPU, w tym procesory Intel Atom, Intel Celeron i Via Nano
  • Świetnej jakości wideo HD w rozdzielczości 1080p z dźwiękiem 7.1
  • Popularne gry, w tym The Sims 3, Lego Batman, World of WarCraft oraz Battlefield Heroes
  • Grafikę DirectX 10 z zaawansowanymi możliwościami podłączania cyfrowych wyświetlaczy
  • Akcelerowaną sprzętowo konwersję i podnoszenie jakości wideo dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA® CUDA™ oraz DirectX Compute

NVIDIA poinformowała także, że układ ION uzyskał prestiżową nagrodę „Best Choice of Overseas Enterprise”, przyznawaną przez Taipei Computer Association. ION wybrany został spośród ponad 400 produktów z każdej kategorii produktów elektronicznych, m.in. urządzeń przenośnych, wyświetlaczy i kompletnych systemów. Nominowane produkty poddane zostały surowej ocenie przez lokalnych i zagranicznych ekspertów z branży technologicznej oraz środowisko akademickie, którzy oceniali techniczną wartość, innowacyjność i marketingową atrakcyjność produktów.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

1 Na podstawie testów w programie 3D Mark ‘06 procesora Atom 230 z NVIDIA ION GPU w porównaniu z procesorem Atom 230 z grafiką Intel 945.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości procesora graficznego NVIDIA ION, komputerów i platform wykorzystujących NVIDIA ION oraz architektury NVIDIA CUDA są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 kwietnia 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, ION, GeForce, Quadro i Tesla są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli.

Uwaga dla dziennikarzy: jeśli są Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę //www.nvidia.pl/page/press_room.html. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn