NVIDIA przedstawia przełomowe rozwiązania na potrzeby integracji współpracy biznesowej i centrów wizualizacji

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Quadro Plex 2200 D2
Quadro Plex SVS

NVIDIA przedstawia przełomowe rozwiązania na potrzeby integracji współpracy biznesowej i centrów wizualizacji

Skalowalne rozwiązania NVIDIA oparte na Quadro Plex Upraszczają Rozbudowę i Radykalnie Obniżają Koszty Systemów Pracujących w Maksymalnych Rozdzielczościach

Nowy Orlean, 4 sierpnia SIGGRAPH 2009 — NVIDIA przedstawiła dziś przełomowe rozwiązania Quadro® Plex przeznaczone dla profesjonalistów tworzących skalowalne wizualizacje, którzy pracują z modelami 3D oraz przetwarzają ogromne ilości danych. Te ekonomiczne platformy dla obliczeń związanych z obrazem zaprojektowano tak, by dostarczyć moc obliczeniową dla szeregu środowisk pracujących w maksymalnych rozdzielczościach oraz wielokanałowych systemów współpracy obliczeniowej – od komputerów biurkowych wyświetlających przetworzone dane, do ścian wizualizacyjnych w centrach operatorów sieciowych.

Rozwiązania oparte na Quadro Plex pozwalają ekspertom uruchamiać bez problemów dowolne oprogramowanie na wyświetlaczach lub projektorach w najwyższych rozdzielczościach, co pomaga w podejmowaniu właściwych decyzji w odpowiednim czasie. Dotyczy to m.in. takich dziedzin jak wydobywanie surowców, projektowanie architektoniczne, badania naukowe czy rynek produktów konsumenckich.

“Potężny skok w mocy obliczeniowej procesora graficznego Quadro Plex pozwala klientom na interakcję ze swoim danymi w sposób, który był do tej pory nieosiągalny”, powiedział Jeff Brown, dyrektor generalny Rozwiązań Profesjonalnych w NVIDIA “Dzięki wprowadzeniu gotowych rozwiązań wizualizacyjnych, NVIDIA zmienia skomplikowane wyzwania dla klientów w prostotę opartą na technologii plug-and-play za jedną dziesiątą kosztów.”

Te elastyczne rozwiązania oparte są na wielokrotnie nagradzanych systemach do obliczeń wizualnych NVIDIA Quadro Plex, w których skład wchodzą dwa procesory graficzne Quadro FX 5800 oraz 8 GB pamięci. Dzięki połączeniu dwóch systemów Quadro Plex w obrębie jednej stacji roboczej, użytkownicy mają możliwość przeglądania obrazów w rozdzielczości 36 megapikseli, rozciągać je na dwa projektory 4K lub inne auto-synchronizujące się ekrany czy wreszcie korzystać z trójwymiarowej stereoskopowej zawartości w celu wzbogacenia wrażeń. Dostępne od partnerów NVIDII takich jak Cyviz czy IGI– dwóch firm, które projektują i rozmieszczają na świecie najnowocześniejsze centra wizualizacyjne- systemy Quadro Plex obsługują środowiska w których obrazy w wysokiej rozdzielczości i dane przetwarzane w czasie rzeczywistym są bez przerwy wykorzystywane do treningu, symulacji oraz monitorowania rozmaitych operacji.

“Dla naszych klientów, możliwość przeglądania oraz interakcji z informacjami przy równoczesnej współpracy z swoimi partnerami prowadzi do lepszej analizy i dokładniejszych wyników”, powiedział Jeff Esienhard, wiceprezydent Americas, Cyviz. „Skalowalne rozwiązanie wizualizacyjne NVIDIA Quadro Plex pozwala na łatwą konfigurację i budowę całej gamy ścian wizualizacyjnych, stosowanych w centrach współpracy, pracujących w maksymalnie wysokich rozdzielczościach, pomagając przy tym naszym klientom przetwarzać skomplikowane zbiory danych i tym samym podejmować lepsze decyzje.”

“Rozwiązanie NVIDIA Quadro Plex pozwala zdefiniować na nowo tradycyjne pojęcie centrum współpracy dzięki możliwości uruchomienia każdej aplikacji na ogromnych ekranach wizualizacyjnych,” powiedział Pat Hernanadez prezydent IGI. „Radykalnie niższe ceny nowych rozwiązań NVIDIA wraz z uproszczonymi wymaganiami doprowadzą do przyjęcia tych rozwiązań przez rynek.”

“Technologie związanie z obrazowaniem oraz wyświetlaczami ewoluowały przez lata, dziś 50 calowy wyświetlacz HDTV wygląda świetnie. Jednak wyobraźmy sobie, że możliwe jest przeglądanie takiej samej zawartości w 16-krotnie lepszej rozdzielczości”, powiedział Randall Stevens, dyrektor generalny Mersive, wiodącej firmy w dziedzinie wielkoformatowych ekranów. „Dzięki połączeniu wiodących w branży rozwiązań NVIDIA z technologią automatycznej kalibracji wyświetlacza firmy Mersive, możemy oferować niezawodne oraz niedrogie środowiska pracujące w maksymalnie wysokich rozdzielczościach.”

Doświadcz potęgi mocy skalowalnego rozwiązania wizualizacyjnego Quadro Plex na targach SIGGRAPH 2009 na stanowisku NVIDIA #2101 w Convention Center w Nowym Orleanie, w dniach 4 – 6 sierpnia 2009, lub dowiedz się więcej na www.nvidia.pl/quadroplex/svs.

Ceny oraz Dostępność
Skalowalne rozwiązanie wizualizacyjne Quadro Plex dostępne jest u partnerów NVIDIA, firm typu System Builder oraz certyfikowanych partnerów sprzedaży pośredniej. Szacowane ceny rozpoczynają się od 10.750$ za jeden system Quadro Plex, ceny innych systemów zależą od konfiguracji.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq:NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości profesjonalnych rozwiązań NVIDIA Quadro są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 kwietnia 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, Quadro, NVIDIA Quadro Plex, GeForce i Tesla są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Cechy, ceny dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez konieczności powiadamiania.

Uwaga dla wydawców: Dodatkowe inforacje dotyczącej firmy NVIDIA dostepne są w NVIDIA Press Room pod adresem //www.nvidia.pl/page/press_room.html/ 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn