Rozwiązania obliczeniowe NVIDIA Tesla wybrane jako produkt flagowy stacji roboczych Z HP

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

HPZ 800

Rozwiązania obliczeniowe NVIDIA Tesla wybrane jako produkt flagowy stacji roboczych Z HP

Zastosowanie obliczeń przy użyciu procesora graficznego stale rośnie w siłę dzięki udostępnieniu Tesli stacjom roboczym HP Z800

SANTA CLARA, KALFORNIA — 4 SIERPNIA 2009 — NVIDIA zapowiedziała dzisiaj, iż najmocniejsza i najbardziej rozbudowywalna stacja robocza HP - HP Z800 wyposażana jest w aż do dwóch procesorów graficznych NVIDIA® Tesla™, i staje się kolejną kluczową oznaką wzrostu zapotrzebowania na obliczenia wysokiej wydajności.

Przedsiębiorstwa opierające się na stacjach roboczych HP w celu przyspieszenia pracy w takich dziedzinach jak badania naukowe, wzornictwo przemysłowe, animacje 3D czy wreszcie badania sejsmologiczne, mogą w pełni wykorzystać korzyści oferowane przez procesor graficzny Tesla i zmierzyć się z wymagającymi obliczeniami przy użyciu standardowych rozwiązań.

Oparte na potężnej równoległej architekturze NVIDIA CUDA™ , procesory graficzne Tesla podbijają rynek obliczeń wysokiej wydajności dzięki zapewnieniu najwyższej możliwej wydajności na wielu płaszczyznach.

W dynamice molekularnej, AMBER, kod badań publicznych z ponad 60.000 użytkowników, został napisany tak aby wykorzystać potężną równoległą architekturę CUDA, a co za tym idzie zapewnić ponad 50-krotne przyspieszenie wydajności. Efektem tego jest szybsza analiza wyników badań naukowych. W finansach, Numerix and CompatibL zapowiedziały wsparcie przez CUDA aplikacji Counterparty Risk wchodzącej w skład rozwiązania analitycznego wykorzystywanego przez 375 instytucji finansowych. Aplikacja ta pracuje 18 razy szybciej dzięki obliczaniu skomplikowanych modeli cenowych przy użyciu procesorów graficznych NVIDIA.

“Rozpoczęcie stosowania procesorów graficznych Tesla jest najszybszym wprowadzeniem do użytku jakiegokolwiek procesora w historii obliczeń wysokiej wydajności”, powiedział Andy Keane, dyrektor generalny działu Tesla w NVIDIA. „Jesteśmy zachwyceni tym, że lider rynku taki jak HP zaczyna sprzedawać systemy wyposażone w procesory graficzne Tesla, w ten sposób znacznie przyspieszając pracę swoich klientów.”

“Klienci wybierający stacje robocze HP są wiodącymi profesjonalistami w swoich branżach, popychający możliwości technologiczne, tak aby otrzymać niespotykane wcześniej pokłady kreatywności i innowacyjności”, powiedział Jeff Wood, dyrektor ogólnoświatowego marketingu Stacji Roboczych HP „Procesor graficzny NVIDIA Tesla przenosi nasze flagowe stacje robocze z serii Z na nowy poziom wydajności w skomplikowanych aplikacjach zmiennoprzecinkowych.”

Stacja robocza HP Z800 jest dostępna na //www.hp.com/united-states/campaigns/z-workstations/. Więcej informacji o rozwiązaniach obliczeniowych procesorów graficznych NVIDIA Tesla GPU na: www.nvidia.pl/tesla.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości NVIDIA Tesla GPU i architektury CUDA są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 kwietnia 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, Quadro i Tesla są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Cechy, ceny dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez konieczności powiadamiania.

Uwaga dla wydawców: Dodatkowe inforacje dotyczącej firmy NVIDIA dostepne są w NVIDIA Press Room pod adresem //www.nvidia.pl/page/press_room.html/ 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn