NVIDIA Tegra dodaje siły multimediom w Zune HD

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA Tegra dodaje siły multimediom w Zune HD

Pierwszy Na Świecie Energooszczędny Procesor HD dla Przenośnego Odtwarzacza Mediów Cyfrowych firmy Microsoft

SANTA CLARA, CA — 17 SIERPNIA, 2009 - Firma NVIDIA Corporation ogłasza w dniu dzisiejszym, iż przenośny odtwarzacz autorstwa firmy Microsoft, Zune HD, opierać się będzie na procesorze NVIDIA® Tegra™, wzbogacając go w liczne funkcje multimedialne.

Odtwarzacz Zune HD, który firma Microsoft wprowadziła niedawno do sprzedaży na zamówienie, jest pierwszym tego typu odtwarzaczem oferującym połączone możliwości wideo HD1, Radio HD, Wi-Fi czy przeglądania Internetu w trybie pełno-ekranowym, a jego dotykowy wyświetlacz oparty jest na organicznych diodach. Wszystkie te funkcje pozwolą jego użytkownikom zanurzyć się w świecie rozrywki pełnym nowych wrażeń, a jednocześnie cieszyć się niespotykanie długim czasem pracy na baterii. Poprzez ścisłą współpracę z firmą Microsoft oraz optymalizację procesora Tegra, firma NVIDIA odegrała znaczącą rolę w procesie wprowadzania na rynek pierwszego na świecie przenośnego odtwarzacza następnej generacji Zune HD.

“Tegra dodaje siły multimediom w Zune HD,” skomentował Michael Rayfield, menadżer generalny departamentu biznesowych urządzeń przenośnych w firmie NVIDIA. “Użytkownicy pokochają jego nowoczesny design, niesamowite funkcje multimedialne i możliwości wideo HD. Zune HD to nieodzowny zakup dla każdego, kto poszukuje najlepszego na rynku przenośnego odtwarzacza mediów. „

Kluczem dla multimedialnych funkcji procesora Tegra jest osiem niezależnych procesorów, z których każdy zaprojektowany został do konkretnych zadań – to między innymi procesor wideo HD, procesor audio, procesor graficzny oraz dwa procesory z rdzeniami ARM. Procesory mogą pracować razem lub też zupełnie niezależnie - w celu zminimalizowania poboru energii. Odtwarzacz Microsoft Zune HD2 wykorzystuje następujące technologie zawarte w NVIDIA Tegra:

  • procesor wideo HD dedykowany funkcji wideo HD, który zapewnia niezrównaną jakość obrazu oraz ultra-płynne odtwarzanie filmów o żywych kolorach, przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poboru mocy
  • energooszczędny procesor graficzny dla intuicyjnego i fantastycznego graficznie interfejsu użytkownika
  • technologię NVIDIA nPower™ , która optymalizuje pobór mocy systemu oraz umożliwia odtwarzanie dłuższych plików wideo HD czy MP3

Bazując na długoletniej wiedzy i doświadczeniach NVIDIA na polu grafiki, procesor Tegra projektowany był przez ponad pięć lat tak, aby zapewnić wysoką wydajność i energooszczędność takim urządzeniom następnej generacji jak przenośne odtwarzacze multimedialne, smartphony, netbooki czy tablety. Urządzenia oparte o procesor Tegra zapewniają współczesnym użytkownikom urządzeń przenośnych takich wrażeń, jakich naprawdę oczekują, w tym odtwarzanie wideo HD, Internet HD w ciągłym trybie pracy czy intuicyjny interfejs 3D. Obecnie pracuje się nad 50 projektami urządzeń opartych o procesor Tegra.

O firmie NVIDIA
NVIDIA pokazała światu moc grafiki komputerowej momencie, gdy wprowadziła na rynek pierwszy procesor graficzny (GPU) w 1999 roku. Od tego czasu konsekwentnie wyznacza nowe standardy obliczeń wizualnych wraz z zapierającą dech interaktywną grafiką dostępną dla szeregu nowoczesnych urządzeń, od przenośnych odtwarzaczy poprzez notebooki do stacji roboczych. Doświadczenie specjalistów NVIDIA w kwestii programowalnych procesorów graficznych wielokrotnie doprowadziło do przełomowych osiągnięć w obliczeniach równoległych, które uczyniły obliczenia superkomputerowe ekonomicznym i dostępnym rozwiązaniem. W rankingu magazynu Fortune firma 2 lata z rzędu NVIDIA figuruje jako nr 1 wśród innowacyjnych firm branży półprzewodników. Wiecej informacji znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl

1, 2 Zune HD&AV Dock (sprzedawane oddzielnie) wymaga telewizora HD. Wyświetlacz Zune wyświetla filmy HD w rozdzielczości 480x272 – nie HD. Więcej informacji pod adresem www.zune.net.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, projektu, czasu pracy baterii, wpływu i możliwości procesorów NVIDIA Tegra oraz urządzeń opartych o procesor Tegra ; rewolucji urządzeń i obliczeń mobilnych są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 kwietnia 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, Tegra i Power są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn