Konkurs NVIDIA CUDA Superhero dla twórców oprogramowania wykorzystującego GPU do obliczeń

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Konkurs NVIDIA CUDA Superhero dla twórców oprogramowania wykorzystującego GPU do obliczeń

NVIDIA i TopCoder zapraszają twórców oprogramowania do wykorzystania obliczeń równoległych za pośrednictwem architektury NVIDIA CUDA

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 28 SIERPNIA 2009 — NVIDIA Corporation poinformowała dzisiaj, że nawiązała współpracę z TopCoder, firmą zajmującą się organizacją konkursów programistycznych, w celu zorganizowania CUDA Superhero Challenge - serii zawodów dla programistów, którzy wykorzystywać będą moc przetwarzania równoległego architektury NVIDIA® CUDA™ przy rozwiązywaniu największych wyzwań obliczeniowych.

Pierwsze zawody, dostępne dla wszystkich uprawnionych programistów, rozpoczną się 14 września i zakończą 25 września 2009 roku. Nagrody o łącznej wartości 5 tys. USD zostaną przyznane pięciu zwycięzcom podczas organizowanej przez NVIDIA imprezy GPU Technology Conference, która odbędzie się w Fairmont Hotel w San Jose w dniach od 30 września do 2 października 2009 roku. Dodatkowe informacje na temat CUDA Superhero Challenge dostępne są pod adresem www.topcoder.com/nvidia.

„Architektura komputerów PC ewoluowała od centralnego przetwarzania realizowanego przez zaledwie jeden procesor CPU do przetwarzania wielowątkowego, wykonywanego przez CPU i GPU”, powiedział Sanford Russell, szef działu CUDA w firmie NVIDIA. „Zwracając się do środowiska adresatów TopCoder możemy uświadomić 200 tysiącom programistów, jakie zalety oferuje programowanie równoległe i wzniecić rewolucję obliczeń na GPU”.

Obliczenia na GPU zakładają zastosowanie masowo równoległej architektury procesora graficznego (GPU) jako silnika obliczeniowego wykorzystującego języki wysokiego poziomu i API, takie jak C i Fortran, lub interfejsy programistyczne, takie jak DirectCompute i OpenCL. Wzorcowym zastosowaniem obliczeń na GPU jest wykorzystanie CPU i GPU razem, w modelu obliczeń wielowątkowych.

„Skupiamy największą na świecie społeczność twórców oprogramowania uczestniczących w konkursach, w której znajdują się reprezentanci ponad 200 krajów, chętni do zaprezentowania swoich umiejętności w jednej z najszybciej rozwijających się dziedzin programowania”, powiedział Rob Hughes, prezes i dyrektor wykonawczy firmy TopCoder. „Przewidujemy, że owocem konkursu CUDA Superhero będzie wiele kreatywnych modeli rozwiązywania zadań obliczeniowych, które zaowocują przełomowymi rozwiązaniami”.

Aby dowiedzieć się więcej na temat architektury NVIDIA CUDA lub podnieść swoje umiejętności programowania, co może się przydać przy uczestnictwie w konkursie, zapraszamy twórców oprogramowania do uczestnictwa w internetowych seminariach NVIDIA oraz do skorzystania z materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie www.nvidia.com/cuda.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA pokazała światu moc grafiki komputerowej w momencie wynalezienia procesora graficznego (GPU) w 1999 roku. Od tego czasu, firma konsekwentnie ustanawia nowe standardy w obliczeniach wizualnych dzięki zapierającej dech w piersiach interaktywnej grafice dostępnej w szeregu nowoczesnych urządzeń takich jak przenośne odtwarzacze multimediów, notebooki czy stacje robocze. Dzięki gruntownej znajomości programowalnych procesorów graficznych, NVIDIA doprowadziła do wielu przełomowych osiągnięć w dziedzinie obliczeń równoległych. Osiągnięcia te sprawiły, iż obliczenia superkomputerowe stały się ekonomicznym i szeroko dostępnym rozwiązaniem. W rankingu magazynu Fortune 2 lata z rzędu firma NVIDIA figuruje jako nr 1 wśród innowacyjnych firm branży półprzewodników. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości architektury NVIDIA CUDA oraz procesorów graficznych NVIDIA GeForce, zalet obliczeń równoległych, obliczeń wykonywanych na GPU, rewolucji w obliczeniach dokonującej się za sprawą GPU, oraz wpływu obliczeń na GPU są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 lipca 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, i CUDA są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn