Podczas IBC 2009 NVIDIA Przedstawi Quadro Digital Video Pipeline – Profesjonalne Rozwiązanie dla Studiów Telewizyjnych i Filmowych na Całym Świecie.

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Podczas IBC 2009 NVIDIA Przedstawi Quadro Digital Video Pipeline – Profesjonalne Rozwiązanie dla Studiów Telewizyjnych i Filmowych na Całym Świecie.

Pierwsze na rynku zintegrowane rozwiązanie wykorzystujące akcelerację GPU poprawia jakość obrazu oraz wpływa na obniżenie kosztów produkcji wirtualnych efektów w czasie rzeczywistym.

IBC 2009, Amsterdam — 10-ego września, 2009 — NVIDIA Corporation ogłosiła dzisiaj światową NVIDIA® Quadro® Digital Video Pipeline, pierwszego na rynku zintegrowanego rozwiązania wykorzystującego akcelerację GPU do tworzenia efektów w czasie rzeczywistym, obróbkę oraz przesyłanie plików wideo wysokiej rozdzielczości.

Nowy Quadro Digital Video Pipeline, oparty o architekturę obliczeń równoległych NVIDIA® CUDA®, jest odrębnym rozwiązaniem zaprojektowanym do celów relacji telewizyjnych, nowych mediów oraz profesjonalnych zastosowań filmowych produkcji. Ten innowacyjny system zapewnia najszybszą na świecie obróbkę graficzną w procesie produkcji materiałów wideo będąc elastyczną, niezawodną oraz ekonomiczną stacją roboczą oraz platformą serwerową.

Idealne rozwiązanie do tworzenia efektów w czasie rzeczywistym oraz wirtualnych pakietów

Quadro Digital Video Pipeline wykorzystywany jest przez profesjonalistów, którzy wykorzystują materiały wysokiej jakości, bogate w treści graficzne oraz wirtualne pakiety w transmisjach czy innych audycjach wideo. Oferując bezpośrednią ścieżkę do pozyskiwania, przetwarzania i dostarczania obrazu wideo przez procesor graficzny NVIDIA Quadro, profesjonaliści w tej dziedzinie będą mogli wykorzystać system do tworzenia oszałamiających efektów specjalnych oraz wzbogacania transmisji na żywo.

“Zaawansowane funkcje Quadro Digital Video Pipeline po raz pierwszy na świecie pozwolą na równoczesną obróbkę obrazu przesyłanego przez kilka kamer HD przez jedną stację roboczą, dramatycznie obniżając koszt pracy takiego wirtualnego studia,” skomentował Steve Hart, Dyrektor ds Rozwoju w firmie RT Software, londyńskiego dostawcy rozwiązań 3D do tworzenia wysokiej jakości efektów specjalnych tworzonych przez międzynarodowe stacje telewizyjne. “Rozwiązanie to ogromna korzyść w pracy z wirtualnym tłem w technice chroma-key czy obróbce koloru. Ogromna wydajność pracy w czasie rzeczywistym umożliwia interakcję na wirtualnym tłem wprost na ekranie w sposób bardziej naturalny i bez przestojów w pracy innych systemów.”

“Wydajność graficzna Quadro Digital Video Pipeline umożliwia też tworzenie środowisk wirtualnych zawierających aż do pięciu razy więcej szczegółów” dodał Hart.

Obróbka wideo w czasie rzeczywistym

Wykorzystując technologię równoległego przetwarzania CUDA , nowy Quadro Digital Video Pipeline umożliwia też przechwytywanie w czasie transmisji plików wideo HD oraz transkodowanie w czasie rzeczywistym dla celów przesyłania plików w internecie.

Elemental Technologies, dostawca rozwiązań do przetwarzania wideo wykorzystujących masowo równoległe obliczenia wizualne, opiera swoje nowe rozwiązanie Elemental Server o Quadro Digital Video Pipeline.

Quadro Digital Video Pipeline jest odrębnym, zintegrowanym rozwiązaniem zawierającym:
  • Przechwytywanie wideo SDI – nieskompresowany plik wideo przesyłany jest bezpośrednio do pamięci procesora Quadro,umożliwiając przechwytywanie obraz aż z czterech źródeł HD-SDI jednocześnie.
  • Tworzenie efektów wizualnych najwyższej jakości – tworzenie zaawansowanych efektów wizualnych 2D oraz 3D, transkodowanie wideo HD, wszystko to w czasie rzeczywistym dzięki architekturze obliczeń równoległych NVIDIA CUDA.
  • SDI video output – efekty tworzone są w czasie rzeczywistym, w formatach 2K, HD czy SD, stanowiąc rozwiązanie do integracji grafiki z wideo, które pozwala na synchronizację genlock ze źródłem zewnętrznym lub z kartą z wejściem SDI
NVIDIA przedstawia swoje rozwiązania oprogramowania dla Quadro Digital Video Pipeline podczas trwających od 11-go do 15go września targów IBC 2009 w Amsterdamie, w RAI Centre , hala 7, na stoisku H37. Demonstracje zawierają: pokaz firmy RT Software produkującej oprogramowanie do tworzenia efektów wirtualnych, pokaz Elemental Server firmy Elemental Technologies w tym rozwiązanie do kodowania wideo Elemental Accelerator.

Ceny oraz dostępność
Cena NVIDIA Quadro Digital Video Pipeline wynosi od $5,000 od $8,000 USD w zależności od ostatecznej konfiguracji , a produkty finalne dostępne będą u autoryzowanych partnerów NVIDIA. Więcej informacji pod adresem: www.nvidia.pl/quadro/dvp.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA (Nasdaq: NVDA) pokazała światu moc grafiki komputerowej w momencie wynalezienia procesora graficznego (GPU) w 1999 roku. Od tego czasu, firma konsekwentnie ustanawia nowe standardy w obliczeniach wizualnych dzięki zapierającej dech w piersiach interaktywnej grafice dostępnej w szeregu nowoczesnych urządzeń takich jak smartfony, notebooki czy stacje robocze. Dzięki gruntownej znajomości programowalnych procesorów graficznych, NVIDIA doprowadziła do wielu przełomowych osiągnięć w dziedzinie obliczeń równoległych. Osiągnięcia te sprawiły, iż obliczenia superkomputerowe stały się ekonomicznym i szeroko dostępnym rozwiązaniem. W rankingu magazynu Fortune 2 lata z rzędu firma NVIDIA figuruje jako nr 1 wśród innowacyjnych firm branży półprzewodników. Więcejinformacji znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości procesorów graficznych NVIDIA Quadro, Quadro Digital Video Pipeline i technologii CUDA są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 lipca 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, Quadro i CUDA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn