Nowy netbook HP Mini oferuje doskonale wrażenia graficzne dzięki NVIDIA ION

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

HP_Mini311_open
The HP Mini 311 with NVIDIA ION delivers amazing performance in a lightweight, affordable netbook.

Nowy netbook HP Mini oferuje doskonale wrażenia graficzne dzięki NVIDIA ION

HP Mini 311 wyposażony będzie w akcelerowaną przez CUDA aplikację SimHD

SANTA CLARA, Kalifornia — 15 września 2009 - NVIDIA i HP zmieniły dzisiaj równowagę sił na rynku PC przedstawiając nowy 11,6-calowy netbook oferujący wiele możliwości pełnowymiarowego notebooka. HP Mini 311 wykorzystuje grafikę NVIDIA® ION®, zapewniając w niewielkiej, eleganckiej obudowie doskonałe wrażenia graficzne z obsługą wideo HD i akcelerowanej edycji filmów oraz możliwość okazjonalnej rozgrywki.

NVIDIA ION to niewielki, lecz wydajny procesor graficzny (GPU), współpracujący z oszczędnym energetycznie procesorem głównym, zapewniający zdumiewającą grafikę w małych, energooszczędnych komputerach. Dzięki uruchamianiu wymagających obliczeniowo aplikacji jednocześnie na GPU i CPU, netbooki wyposażone w układy ION mogą zapewnić większość możliwości charakterystycznych dla pełnowymiarowych notebooków, w tym pełną obsługę wszystkich wersji systemu Windows. Wysoce zintegrowana, oszczędzająca energię konstrukcja procesorów ION oferuje dłuższy czas działania na bateriach, czyli cechę, której wymagają użytkownicy urządzeń mobilnych.

Tim Bajarin, główny analityk w firmie Creative Strategies, Inc., powiedział: „Nasze badania pokazują, że większość klientów kupujących netbooki oczekuje, by działały one tak, jak pełnowymiarowe notebooki, co do tej pory nie było możliwe. Dzięki netbookom wykorzystującym układ ION, takim jak nowe urządzenie HP, klienci mogą oczekiwać kompletnej funkcjonalności i możliwości zaspokojenia niemal wszelkich potrzeb związanych z codziennym użytkowaniem komputerów”.

„To kolejny przykład sytuacji, w której dobra grafika może zmienić charakter całej kategorii produktów”, powiedział Jeff Fisher, starszy wiceprezes działu procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „Netbooki dostępne w zeszłym miesiącu uznawane były za nie w pełni użyteczne, zaś w tym miesiącu HP oferuje rewelacyjny produkt z obsługą filmów HD, gier, edycji wideo i wieloma innymi funkcjami. Dlaczego nie było to dotychczas możliwe? Brakowało dobrej grafiki”.

Mini 311 dostarczany jest z systemem Windows XP i wyposażony w 11,6-calowy wyświetlacz LED o rozdzielczości high-definition 1366 x 768. Zawiera złącza HDMI i VGA, dzięki którym można wyprowadzać na takie urządzenia jak odbiornik HDTV sygnał wideo o rozdzielczości do 1080p. W Mini zainstalowano także program ArcSoft SimHD, pozwalający na szybką konwersję większości formatów wideo o standardowej rozdzielczości do formatu o jakości dorównującej niemal wideo HD. SimHD wykorzystuje architekturę obliczeń równoległych NVIDIA® CUDA™, dostępną w najnowszych procesorach graficznych NVIDIA, dzięki czemu podnoszenie rozdzielczości odbywa się szybciej, niż w przypadku korzystania jedynie z procesora głównego.

Oprócz HP Mini 311, w tym roku na rynku powinno się pojawić ponad 50 innych urządzeń wykorzystujących procesor ION. Zapewniają one doskonałą wydajność w małych, energooszczędnych komputerach, oferując:
  • Obsługę wszystkich wersji systemów Windows XP, Vista i Windows 7
  • Płynne odtwarzanie wideo HD do rozdzielczości 1080p włącznie
  • Czas działania baterii porównywalny z innymi netbookami
  • Doskonałą jakość wideo HD wyświetlanego na zewnętrznym monitorze za pośrednictwem wyjścia HDMI
  • Obsługę popularnych gier, w tym Spore, Ice Age i Wall-E
  • Sprzętową akcelerację aplikacji wykorzystujących technologię NVIDIA® CUDA™, takich jak vReveal, Badaboom, plug-in SimHD do programu Total Media Theater oraz Super LoiLoScope
  • Obsługę 24-bitowego, 8-kanałowego, nieskompresowanego dźwięku w standardzie LPCM za pośrednictwem HDMI

Więcej informacji na temat HP Mini 311 znaleźć można na stronie www.hp.com

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA (Nasdaq: NVDA) pokazała światu moc grafiki komputerowej w momencie wynalezienia procesora graficznego (GPU) w 1999 roku. Od tego czasu, firma konsekwentnie ustanawia nowe standardy w obliczeniach wizualnych dzięki zapierającej dech w piersiach interaktywnej grafice dostępnej w szeregu nowoczesnych urządzeń takich jak smartfony, notebooki czy stacje robocze. Dzięki gruntownej znajomości programowalnych procesorów graficznych, NVIDIA doprowadziła do wielu przełomowych osiągnięć w dziedzinie obliczeń równoległych. Osiągnięcia te sprawiły, iż obliczenia superkomputerowe stały się ekonomicznym i szeroko dostępnym rozwiązaniem. W rankingu magazynu Fortune 2 lata z rzędu firma NVIDIA figuruje jako nr 1 wśród innowacyjnych firm branży półprzewodników. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości NVIDIA ION, netbooków wykorzystujących ION oraz architektury NVIDIA CUDA są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 lipca 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, ION i CUDA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn