NVIDIA Wprowadza Nexus, Pierwsze Dostępne Na Rynku Zintegrowane Środowisko GPU/CPU Environment Dla Developerów Korzystających Z Microsoft Visual Studio

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA Wprowadza Nexus, Pierwsze Dostępne Na Rynku Zintegrowane Środowisko GPU/CPU Environment Dla Developerów Korzystających Z Microsoft Visual Studio

SANTA CLARA, Kalifornia —30 września 2009 - NVIDIA Corporation ogłosiła dziś wprowadzenie NVIDIA® Nexus, pierwszego na rynku środowiska programistycznego na potrzeby masowych obliczeń równoległych, które jest zintegrowane z Microsoft Visual Studio, najpopularniejszym środowiskiem deweloperskim dla rozwiązań dla Windows oraz aplikacji i usług sieciowych.

“NVIDIA Nexus będzie miało natychmiastowy wpływ na zwiększenie wydajności pracy programistów,” powiedział Tarek El Dokor z Edge 3 Technologies. “Zintegrowane rozwiązanie na potrzeby programowania GPU i CPU to rozwiązanie, którego Edge 3 potrzebowało od dawna. Faktem jest, że osadzenie go w środowisku Visual Studio drastycznie redukuje czas potrzebny na opanowanie tego narzędzia.”

NVIDIA Nexus w ogromnym stopniu zwiększa wydajność pracy, umożliwiając twórcom oprogramowania wykorzystującego obliczenia na GPU zarówno posługiwanie się narzędziami opartymi na popularnym Microsoft Visual Studio, jak i przejrzystą automatyzację procesów, bez potrzeby tworzenia dodatkowych wersji aplikacji zawierających moduły diagnostyczne. NVIDIA Nexus pozwala także na zdalne uruchamianie kodu na różnych komputerach. W jego skład wchodzą zaawansowane narzędzia do równoczesnej analizy wydajności I szybkości zarówno GPU (procesora graficznego), jak CPU (procesora głównego), a programiści mają możliwość natychmiastowej oceny stopnia, w jaki dzielenie obliczeń wpływa na ich aplikacje.

Nexus składa się z trzech części:
  • Nexus Debugger jest debuggerem kodu źródłowego tworzonego dla GPU, w rodzaju CUDA C, HLSL czy DirectCompute. Obsługuje punkty wstrzymania kodu źródłowego, punkty wstrzymania danych oraz bezpośredni dostęp do pamięci GPU. Cały debugging wykonywany jest bezpośrednio na sprzęcie.
  • Nexus Analyzer, to narzędzie systemowe ogólnego zastosowania, które służy do śledzenia zdarzeń na GPU (komunikaty jądra systemowego, wywołania API, transfery pamięci) oraz zdarzeń na CPU (alokacja rdzenia, zdarzenia wątków i procesów oraz stany oczekiwania)—wszystko widoczne jest na jednym połączonym wykresie.
  • Nexus Graphics Inspector zapewnia programistom możliwość debugowania oraz profilowania ramek wyrenderowanych przy użyciu API w rodzaju Direct3D. Twórcy oprogramowania mogą używać Graphics Inspectora™ do czyszczenia wywołań (draw calls), podglądu dowolnych tekstur, buforów vertex oraz stanu API w każdej ramce.

NVIDIA Nexus współpracuje z systemami operacyjnymi Windows 7 i Windows Vista oraz jest w pełni zintegrowany z Visual Studio (2008 SP1 standard edition lub późniejsze).

Udostępnienie wersji BETA oprogramowania NVIDIA Nexus jest przewidziane na 15 października. By uzyskać więcej informacji na temat NVIDIA Nexus lub by zarejestrować się, jako deweloper zapraszamy na: www.nvidia.pl/nexus. Programiści mogą rejestrować się w celu uzyskania wersji BETA osobiście podczas konferencji GPU Tech Conference, która odbywa się w tym tygodniu w San Jose w Kalifornii. Docelowo, po wprowadzeniu NVIDIA Nexus na rynek, przewidziana jest wersja standardowa oraz profesjonalna.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA (Nasdaq: NVDA) pokazała światu moc grafiki komputerowej w momencie wynalezienia procesora graficznego (GPU) w 1999 roku. Od tego czasu, firma konsekwentnie ustanawia nowe standardy w obliczeniach wizualnych dzięki zapierającej dech w piersiach interaktywnej grafice dostępnej w szeregu nowoczesnych urządzeń takich jak smartfony, notebooki czy stacje robocze. Dzięki gruntownej znajomości programowalnych procesorów graficznych, NVIDIA doprowadziła do wielu przełomowych osiągnięć w dziedzinie obliczeń równoległych. Osiągnięcia te sprawiły, iż obliczenia superkomputerowe stały się ekonomicznym i szeroko dostępnym rozwiązaniem. W rankingu magazynu Fortune 2 lata z rzędu firma NVIDIA figuruje, jako nr 1 wśród innowacyjnych firm branży półprzewodników. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn