Adobe i NVIDIA Zapewniają Wzbogacone Wrażenia Podczas Przeglądania Sieci na Netbookach i Urządzeniach Mobilnych

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Adobe i NVIDIA Zapewniają Wzbogacone Wrażenia Podczas Przeglądania Sieci na Netbookach i Urządzeniach Mobilnych

Wyposażone w moc GPU Netbooki od HP, Lenovo i Samsunga w Pełni Obsługują Odtwarzanie Zawartości Flash

LOS ANGELES — 5 października 2009 - Podczas światowej konferencji dla programistów, Adobe MAX, firmy Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) oraz NVIDIA Corp. (Nasdaq:NVDA) ogłosiły dziś wspólne wparcie dla nieograniczonego przeglądania zaawansowanej zawartości WWW w netbookach i smartfonach wyposażonych w procesor graficzny (GPU) NVIDIA®. Obie firmy współpracowały ściśle nad optymalizacją w ramach projektu Open Screen, co przyniosło ogromny wzrost wydajności Flash Player w wersji 10.1, dzięki wykorzystaniu przyspieszenia GPU podczas wyświetlania wideo i grafiki na szerokiej rodzinie urządzeń przenośnych z dostępem do Internetu. Partnerzy NVIDIA tacy jak HP, Lenovo, Samsung, Acer, Asus i inni, instalują Flash Player w swoich nowych urządzeniach. Planuje się, że wersja beta Flash Player 10.1 będzie dostępna dla użytkowników końcowych do końca roku.

Połączenie procesora graficznego NVIDIA i Adobe Flash Player 10.1 pozwala producentom na zapewnienie nieograniczonego przeglądania zasobów sieci Web, takich jak zaawansowane aplikacje, zawartość interaktywna czy wideo HD przy znacząco zmniejszonym zużyciu energii. Przy wsparciu procesorów NVIDIA GeForce®, NVIDIA ION™ czy Tegra™ użytkownicy będą mogli cieszyć się o wiele płynniejszym obrazem podczas przeglądania zaawansowanej zawartości w standardzie Flash, w tym także filmów w rozdzielczości HD lub SD na popularnych stronach w rodzaju Hulu.com czy YouTube. Więcej informacji o Flash Player 10.1, znaleźć można w ogłoszonej dziś oddzielnej notce prasowej.

“Ludzie chcą maksymalnie cieszyć się z Internetu – także przeglądając go na przenośnym, kieszonkowym urządzeniu czy korzystając z netbooka w kawiarni,” powiedział Dan Vivoli, starszy wiceprezes w NVIDIA. “Nasi inżynierowie współpracowali ściśle z Adobe, by stało się to możliwe.”

“Najbardziej innowacyjne i sugestywne witryny Sieci korzystają z technologii Adobe Flash,” stwierdził David Wadhwani, dyrektor generalny i wiceprezes działu Platform Business Unit w Adobe. “Pracując wspólnie, by jeszcze lepiej wykorzystać moc procesorów graficznych, Adobe i NVIDIA są w stanie zapewniać przełomowe doznania przeglądania WWW na szerokim zakresie urządzeń. Przybliża nas to o krok do chwili, gdy moc komputerów PC zmieści się w kieszeni.”

Oparte na NVIDIA ION netbooki i nettopy, takie jak HP Mini 311, Lenovo IdeaPad S12, Samsung N510, Acer AspireRevo, Asus eeeBox EB1012 i inne, są dostępne już dziś. W chwili, gdy Flash Player 10.1 będzie w pełni dostępny, użytkownicy tych urządzeń będą mogli w pełni korzystać z obsługi dekodowania wideo przez GPU, by osiągnąć poziom płynności filmów Flash dostępny do tej pory na komputerach stacjonarnych z górnej półki. Zbudowane na procesorze Tegra smartfony i netbooki, które trafią na półki pod koniec tego roku będą wspomagały grafikę wektorową i filmy, tak udostępniać bez ograniczeń pełnoekranowe animacje czy wideo z Internetu.

“HP ma przyjemność współpracować z firmami NVIDIA i Adobe by wspólnie zaoferować klientom nadzwyczajne wrażenia z użytkowania wideo high definition,” powiedział Kevin Frost, vice-prezes i Dyrektor Zarządzający działem Consumer Notebooks w grupie Personal Systems Group firmy HP. “Wprowadzony przez nas niedawno HP Mini 311 odtwarza pliki wideo HD właśnie przy pomocy Flash Player 10.1.”

"Jako autorzy największej strony internetowej poświęconej plikom wideo w Chinach, Youku.com, doceniamy najwyższą jakość wrażeń z obsługi serwisu, gdyż to właśnie szybkie odtwarzanie plików wideo ma tu największe znaczenie, skomentował Allen Zhu, vice-prezes Youku.com. “ W tej chwili, mając do dyspozycji Adobe Flash Player 10.1, po raz pierwszy dekodowanie wideo może się odbywać na procesorach graficznych NVIDIA, możemy więc znacznie zwiększyć szybkość odtwarzania ogromnej ilości plików wideo HD zawieszonych na naszej stronie. Takie posunięcie dostarczy naszym użytkownikom doskonałych wrażeń z oglądania wideo HD bez zakłóceń i rwania się materiału. ”

“Nowa wersja Flash Player 10.1 umożliwi bezproblemowe oglądanie plików HD oraz SD w trybie pełnoekranowym na nettopie IdeaCentre Q110 oraz netbooku IdeaPad S12 firmy Lenovo, wyposażonych w platformę graficzną NVIDIA ION,” powiedział Stephen DiFranco, vice-prezes North America Channel Partners Organization w firmie Lenovo. “Ponieważ coraz więcej naszych klientów korzysta z różnych form rozrywki w internecie, online, przyspieszenie za pomocą procesorów graficznych NVIDIA jeszcze bardzie wzmocni jej efekt, dostarczając emocji w podróży na netbooku Lenovo, czy też w domu na niewielkim komputerze typu PC.”

Aby obejrzeć film wideo przedstawiający założyciela oraz CEO firmy NVIDIA Jen-Hsun Huang’a, który opowiada o współpracy z Adobe przejdź do strony: //tv.adobe.com/watch/open-screen-project/nvidia-ceo-on-flash.

O platformie Adobe Flash
Adobe Flash jest wiodącą w branży platformą do projektowania i dalszego rozwijania wszelakich projektów internetowych, przeznaczoną do tworzenia ekspresyjnych aplikacji, treści cyfrowych i wideo, które są zgodne z i wykorzystywane do pracy w wielu systemach operacyjnych oraz docierają do 98% komputerów pracujących w internecie online. W ciągu pierwszych 10 miesięcy od daty swojej premiery, Flash Player 10 został zainstalowany w 93% komputerów. Jak twierdzi comScore Media Metrix, około 75% plików wideo przeglądanych w internecie na całym świecie wykorzystuje technologię Adobe Flash czyniąc ją formatem numer 1 dla internetowych plików wideo. Największe stacje nadawcze oraz firmy multimedialne, w tym Disney.com, MLB.com czy DIRECTV korzytają z platformy Adobe Flash dostarczając wideo w internecie, a platforma wspiera również takie portale społecznościowe jak YouTube czy MySpace. Więcej informacji o platformie Adobe Flash uzyskać można pod adresem: www.adobe.com/flashplatform.

O projekcie Open Screen
Prowadzony przez firmę Adobe, projekt Open Screen wspierany jest przez niemal 50 wiodących w branży firm współpracujących ze sobą w celu dostarczenia koherentnego środowiska dla telefonów komórkowych, komputerów stacjonarnych I innych urządzeń elektroniki użytkowej. Inicjatywa ma na celu rozwiązanie problemów związanych z przeglądaniem Internetu i samodzielnych aplikacji dla szerokiej gamy urządzeń oraz zniesienie bariery przy publikowaniu zawartości oraz aplikacji tak, by te mogły być bezproblemowo wyświetlane na wszelkiego rodzaju wyświetlaczach. Więcej informacji pod adresem: www.openscreenproject.org.

To view a video of Jen-Hsun Huang, co-founder, president and CEO of nVidia, discussing the collaboration with Adobe visit: //tv.adobe.com/watch/open-screen-project/nvidia-ceo-on-flash.

O firmie Adobe Systems Incorporated
Firma Adobe zrewolucjonizowała sposób, w jaki świat łączy pomysły z informacjami – kiedykolwiek, gdziekolwiek i przy pomocy jakiegokolwiek medium. Więcej informacji pod adresem: www.adobe.com.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA (Nasdaq: NVDA) pokazała światu moc grafiki komputerowej w momencie wynalezienia procesora graficznego (GPU) w 1999 roku. Od tego czasu, firma konsekwentnie ustanawia nowe standardy w obliczeniach wizualnych dzięki zapierającej dech w piersiach interaktywnej grafice dostępnej w szeregu nowoczesnych urządzeń takich jak smartfony, notebooki czy stacje robocze. Dzięki gruntownej znajomości programowalnych procesorów graficznych, NVIDIA doprowadziła do wielu przełomowych osiągnięć w dziedzinie obliczeń równoległych. Osiągnięcia te sprawiły, iż obliczenia superkomputerowe stały się ekonomicznym i szeroko dostępnym rozwiązaniem. W rankingu magazynu Fortune 2 lata z rzędu firma NVIDIA figuruje, jako nr 1 wśród innowacyjnych firm branży półprzewodników. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości procesorów graficznych NVIDIA , ION i Tegra, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 lipca 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, ION i TEGRA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn