Luminarze w dziedzinie obliczeń wysokiej wydajności obecni na stoisku NVIDIA podczas konferencji Super Computing 2009

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Luminarze w dziedzinie obliczeń wysokiej wydajności obecni na stoisku NVIDIA podczas konferencji Super Computing 2009

Pionerzy w dziedzinie HPC, pierwszy pokaz procesorów GPU następnej generacji, pokazy demo platformy RealityServer.

SANTA CLARA, Kalifornia —10-GO LISTOPADA , 2009—Wybitne osobistości w dziedzinie obliczeń wysokiej wydajności (HPC) będą przemawiać na stoisku firmy NVIDIA (Nasdaq: NVDA) podczas konferencji SC09 , która odbywa się w Portland, USA, w dniach od 15go do 20go listopada 2009. Na stoisku pokazywane również będą nowe produkty Tesla™ zbudowane w oparciu o najnowszą architekturę GPU o kodowej nazwie “Fermi.”

Jack Dongarra z Uniwersytetu Tennessee; Satoshi Matsuoka z Instytutu Technologii w Tokyo ; Jeff Vetter z laboratorium Oak Ridge National Labs; naczelny naukowiec w firmie NVIDIA, Bill Dally, to tylko kilku z ekspertów w dziedzinie HPC , którzy będą obecni na stoisku nr 2365 firmy NVIDIA. Pełna lista prezentacji oraz agenda spotkań dostępna jest tutaj . Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, chętni proszeni są o wcześniejsze przybycie.

Rozwiązania obliczeń wysokiej wydajności NVIDIA® Tesla GPU będą również pokazywane w ramach wystaw m.in. na stoiskach Los Alamos i laboratorium Oak Ridge National Laboratories. Dodatkowo będzie można obejrzeć prowadzone na żywo prezentacje obliczeń 3D bazujące na cloud computing z wykorzystaniem ostatnio wprowadzonego rozwiązania – platformy NVIDIA RealityServer® . Platforma pokazuje jak potężnym rozwiązaniem jest połączenie procesora graficznego i oprogramowania pozwalającego na strumieniowanie online interaktywnych, fotorealistycznych aplikacji do komputera PC, notebooka czy smartfona.

Na stoisku firmy Microsoft można będzie zaczerpnąć informacji oraz przyjrzeć się działaniu pierwszego na rynku środowiska programistycznego dla współpracujących ze sobą GPU/CPU, o kodowej nazwie Nexus, zaprojektowanego dla twórców pracujących z Microsoft Visual Studio. Inne rozwiązanie - OpenCL Visual Profiler, autorstwa firmy NVIDIA - pokazywane będzie na stoisku Khronos Group.

Więcej informacji znaleźć można pod adresem : //www.nvidia.com/object/sc09.html

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA (Nasdaq: NVDA) pokazała światu moc grafiki komputerowej w momencie wynalezienia procesora graficznego (GPU) w 1999 roku. Od tego czasu, firma konsekwentnie ustanawia nowe standardy w obliczeniach wizualnych dzięki zapierającej dech w piersiach interaktywnej grafice dostępnej w szeregu nowoczesnych urządzeń takich jak smartfony, notebooki czy stacje robocze. Dzięki gruntownej znajomości programowalnych procesorów graficznych, NVIDIA doprowadziła do wielu przełomowych osiągnięć w dziedzinie obliczeń równoległych. Osiągnięcia te sprawiły, iż obliczenia superkomputerowe stały się ekonomicznym i szeroko dostępnym rozwiązaniem. W rankingu magazynu Fortune 2 lata z rzędu firma NVIDIA figuruje, jako nr 1 wśród innowacyjnych firm branży półprzewodników. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn