Redaktorzy i czytelnicy serwisu HPCwire doceniają i nagradzają rozwój rozwiązań dla obliczeń GPU NVIDIA Tesla

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Redaktorzy i czytelnicy serwisu HPCwire doceniają i nagradzają rozwój rozwiązań dla obliczeń GPU NVIDIA Tesla

Coroczne nagrody branżowe potwierdzają wiodącą pozycję firmy NVIDIA w segmencie obliczeń o wysokiej wydajności

SANTA CLARA, Kalifornia — 16 LISTOPADA 2009 — NVIDIA Corp. (Nasdaq: NVDA) otrzymała dziś pięć znaczących wyróżnień w corocznym głosowaniu czytelników i wydawców serwisu HPCwire, które ogłoszono podczas konferencji SC09, odbywającej się w Oregon Convention Center w Portland.

Firma NVIDIA została nagrodzona poniższymi wyróżnieniami:

 • Najlepszy produkt lub technologia w obszarze oprogramowania
  NVIDIA CUDA – wybór wydawców
 • Pięć najlepszych produktów lub technologii z przyszłością
  Procesor graficzny NVIDIA „Fermi” – wybór czytelników
 • Pięć najlepszych produktów lub technologii z przyszłością
  Procesor graficzny NVIDIA „Fermi” – wybór wydawców
 • Pięciu najlepszych producentów z przyszłością
  NVIDIA – wybór wydawców
 • Ludzie godni uwagi w 2010
  Jen-Hsun Huang, prezes firmy NVIDIA

„Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem rekordowej ilości pięciu nagród za nasze produkty i rozwiązania technologiczne w dziedzinie HPC. Szczególnie cenimy Wybór Czytelników, gdyż wyraża on wprost opinie odbiorców”, powiedział Andy Keane, szef działu Tesla w firmie NVIDIA. „Produkty powstające na podstawach naszej architektury Fermi zmienią znacząco różne dziedziny HPC, jesteśmy więc zaszczyceni, że odbiorcy to akceptują”.

„Nagroda ta, świadcząca o współpracy między światową społecznością czytelników HPCwire a naszym zespołem wydawniczym, jest wyrażeniem uznania przez globalną społeczność HPC”, powiedział Tomas Tabor, wydawca HPCwire. „Otrzymanie nagrody oznacza, że znajdujecie się w obszarze najściślejszego zainteresowania czytelników, wydawców i osób znaczących w branży. Chciałbym pogratulować firmie NVIDIA tych wyborów naszych czytelników i wydawców w roku 2009”.

Coroczne nagrody Czytelników i Wydawców HPCwire przyznawane są na podstawie badań ankietowych przeprowadzanych przez HPCwire. Badania obejmują ankiety online wśród odbiorców HPCwire na całym świecie połączone z wyborem o surowych regułach przeprowadzanym przez wydawców HPCwire oraz osoby znaczące w branży.

Pełna lista nagrodzonych za 2009 rok dostępna jest na stronie internetowej HPCwire.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA (Nasdaq: NVDA) pokazała światu moc grafiki komputerowej w momencie wynalezienia procesora graficznego (GPU) w 1999 roku. Od tego czasu, firma konsekwentnie ustanawia nowe standardy w obliczeniach wizualnych dzięki zapierającej dech w piersiach interaktywnej grafice dostępnej w szeregu nowoczesnych urządzeń takich jak smartfony, notebooki czy stacje robocze. Dzięki gruntownej znajomości programowalnych procesorów graficznych, NVIDIA doprowadziła do wielu przełomowych osiągnięć w dziedzinie obliczeń równoległych. Osiągnięcia te sprawiły, iż obliczenia superkomputerowe stały się ekonomicznym i szeroko dostępnym rozwiązaniem. W rankingu magazynu Fortune 2 lata z rzędu firma NVIDIA figuruje jako nr 1 wśród innowacyjnych firm branży półprzewodników. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn