Oprogramowanie Do Tworzenia Amatorskich Filmów Muvee Reveal Version 8 Nawet 8 Razy Szybsze na GPU GeForce z Technologią CUDA

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Oprogramowanie Do Tworzenia Amatorskich Filmów Muvee Reveal Version 8 Nawet 8 Razy Szybsze na GPU GeForce z Technologią CUDA

muvee Reveal oszczędza cenny czas użytkowników wykorzystując zalety architektury NVIDIA CUDA przy obróbce wideo

SANTA CLARA, Kalifornia — 24 listopad 2009 — Firma NVIDIA wraz z firmą muvee, pionierem i liderem w dziedzinie programów do tworzenia i edycji amatorskich filmów donoszą , iż od dzisiaj posiadacze komputerów wyposażonych w procesory graficzne NVIDIA GeForce® oraz NVIDIA ION™ będą mogli cieszyć się nawet ośmiokrotnie szybszym renderowaniem amatorskich filmów tworzonych w nowym programie do automatycznej obróbki wideo o nazwie muvee Reveal version 8.

Przy pomocy programu muvee Reveal , w ciągu zaledwie trzech kroków użytkownicy mogą tworzyć profesjonalnie wyglądające filmy amatorskie, łącząc zdjęcia i wideo, dodając muzykę i wybierając styl całości. Korzystając z opatentowanego rozwiązania do wykrywania ruchu i twarzy, muvee Reveal automatycznie zaznacza najlepsze sceny i synchronizuje całość w rytm muzyki. Posiadacze GPU NVIDIA wspierających CUDA będą mogli tworzyć całość do ośmiu razy szybciej niż dotychczas, równocześnie uwalniając moc CPU na potrzeby innych zadań.

“Obecnie to filmy są ulubioną formą zachowywania i dzielenia się wspomnieniami; chcemy poprawić wrażenia nie tylko widzów, lecz i twórców domowych nagrań filmowych. Będąc w posiadaniu procesorów graficznych NVIDIA ze wsparciem CUDA, ich użytkownicy mają możność szybkiego tworzenia świetnie wyglądających filmów z zaawansowanymi efektami 3D i dodatkowymi efektami specjalnymi. Wykorzystanie dużej liczby rdzeni obliczeniowych jest idealnym sposobem na równoległe przetwarzanie obrazu,” mówi Terence Swee, prezes muvee.

Od ponad ośmiu lat muvee tworzy programy do automatycznej edycji wideo oraz samemu świadczy takie właśnie usługi. muvee Reveal version 8 przewyższa wszystkie dotychczasowe programy z rodziny muvee , dzięki wzbogaconym funkcjom, w tym także optymalizacji pod kątem architektury NVIDIA CUDA.
“Obliczenia na GPU rewolucjonizują rynek PC odnośnie oprogramowania do obróbki zdjęć i filmów,” stwierdził Michael Steele, dyrektor generalny działu produktów visual solution w firmie NVIDIA. “muvee Reveal jest aplikacją niebywale łatwą w użyciu, która potrafi w kilka minut przekształcić chaotyczny plik zdjęć i filmów w zgrabny film dzięki wykorzystaniu mocy obliczeniowej procesorów graficznych NVIDIA ze wsparciem CUDA.”

Architektura NVIDIA CUDA wspiera całą gamę języków programowania GPU oraz API, w tym Microsoft DirectCompute, OpenCL, CUDA C, CUDA Fortran i innych. Korzystając z potencjału 150 milionów GPU obsługujących CUDA obecnych na rynku, NVIDIA rozwija środowisko programistyczne CUDA dostarczając coraz to nowych narzędzi, bibliotek dla zastosowań naukowych.

Więcej informacji na temat procesorów graficznych NVIDIA pod adresem: www.nvidia.pl Program muvee Reveal zoptymalizowany pod kątem architektury NVIDIA CUDA dostępny jest do pobrania pod adresem www.muvee.com w cenie 79,95 USD.

O firmie muvee
Od 2001 r. muvee rozwija oprogramowanie i usługi, wykorzystujące opatentowaną technologię, która pozwala tworzyć i udostępniać amatorskie filmy na profesjonalnym poziomie, łączące wideo, zdjęcia i muzykę. muvee rozwija swoje produkty dla wielu platform i urządzeń, włączając komputery, serwis online (shwup.com), aparaty cyfrowe, telefony komórkowe i kioski fotograficzne. Światowymi partnerami muvee są między innymi HP, Dell, Nokia, LG, Olympus, Nikon i Creative Technology.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA (Nasdaq: NVDA) pokazała światu moc grafiki komputerowej w momencie wynalezienia procesora graficznego (GPU) w 1999 roku. Od tego czasu, firma konsekwentnie ustanawia nowe standardy w obliczeniach wizualnych dzięki zapierającej dech w piersiach interaktywnej grafice dostępnej w szeregu nowoczesnych urządzeń takich jak smartfony, notebooki czy stacje robocze. Dzięki gruntownej znajomości programowalnych procesorów graficznych, NVIDIA doprowadziła do wielu przełomowych osiągnięć w dziedzinie obliczeń równoległych. Osiągnięcia te sprawiły, iż obliczenia superkomputerowe stały się ekonomicznym i szeroko dostępnym rozwiązaniem. W rankingu magazynu Fortune 2 lata z rzędu firma NVIDIA figuruje jako nr 1 wśród innowacyjnych firm branży półprzewodników. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu, wydajności i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GeForce, ION i architektury CUDA są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 lipca 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, CUDA i ION są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn