NVIDIA przedstawia: filmy Blu-ray 3D akcelerowane przez technologie GeForce i 3D Vision

 
 

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA przedstawia: filmy Blu-ray 3D akcelerowane przez technologie GeForce i 3D Vision

Ekosystem NVIDIA 3D Vision rozszerza się po raz kolejny, obejmując obsługę odtwarzania 3D Blu-ray HD oraz nowe wyświetlacze 3D LCD o częstotliwości 120 Hz i rozdzielczości 1080p

SANTA CLARA, Kalifornia — 9 grudnia 2009 — 2010 ma być rokiem, w którym konsumenci cieszyć się będą mogli doskonałymi wrażeniami 3D we wszystkich mediach rozrywkowych: w grach, podczas przeglądania Sieci, zdjęć i oczywiście filmów. Dzięki nadchodzącej specyfikacji 3D Blu-ray, która formalnie ma zostać zaprezentowana w 2010 roku, NVIDIA i jej partnerzy mają przyjemność poinformować, że zdumiewające wrażenia 3D, które cieszą się taką popularnością w kinach, niebawem pojawi się także w domach.

„Rok 2010 ma stanowić punk zwrotny w rozrywce 3D”, powiedział Joe Roberts, wiceprezes działu produktów w firmie Corel. „Hollywood przyspiesza produkcję filmów 3D, zaś producenci sprzętu pracują nad wprowadzeniem na rynek nowych technologii wyświetlania 3D. Marka WinDVD firmy Corel uznawana jest jako lider technologii odtwarzania wideo i mamy zaszczyt współpracować z firmą NVIDIA nad rozwojem tej inicjatywy. Nasze prototypowe odtwarzanie 3D Blu-ray jest najważniejszym elementem kompletnego rozwiązania do odtwarzania 3D Blu-ray na komputerze PC”.

NVIDIA demonstrowała studiom filmowym, prasie i klientom kompletne rozwiązanie do filmów 3D, składające się z komputera wyposażonego w procesor graficzny GeForce® i okulary 3D z aktywną migawką, wraz z nowymi wyświetlaczami 3D 1080p firmy Acer, pokazując, jak klienci będą odbierać nowe treści 3D Blu-ray, gdy już będą one dostępne w handlu. W oczekiwaniu na oficjalne oświadczenie Blu-ray Disc Association oraz spodziewane premiery produktów na nadchodzących targach Consumer Electronics Show (CES) w styczniu 2010, NVIDIA ściśle współpracowała z wiodącymi producentami oprogramowania do odtwarzania filmów, m.in. firmami Arcsoft, Corel, Cyberlink i Sonic w celu zapewnienia obsługi filmów 3D Blu-ray w chwili, gdy ukażą się one w 2010 roku.

W ciągu ostatnich kilku tygodni NVIDIA zademonstrowała odtwarzanie treści 3D zakodowanego za pomocą AVC Multi-View Codec (lub AVC-MVC), oprogramowania, które ma stanowić podstawę kodowania treści 3D na dyskach Blu-ray. Treści 3D Blu-ray zakodowane za pomocą AVC-MVC mogą być dekodowane w czasie rzeczywistym za pomocą wybranych procesorów graficznych NVIDIA, w tym dostępnych obecnie w handlu GeForce GT 240 i GeForce GT 220 (odpowiednio: 99 USD i 79 USD), a także przez nadchodzące układy GF100 wykorzystujące architekturę NVIDIA „Fermi”, która ma być dostępna w pierwszym kwartale 2010 roku. Pozwoli to klientom na budowanie biurkowych komputerów PC w cenie poniżej 1000 dolarów, pełniących rolę domowego centrum rozrywki w cyfrowym salonie. Komputery wyposażone w procesory graficzne GeForce oraz okulary NVIDIA 3D Vision z aktywną migawką będą idealna platformą dla oglądania trójwymiarowych filmów Blu-ray, oglądania fotografii 3D lub grania w ponad 400 gier, już obsługujących technologię 3D Vision.

„Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą NVIDIA nad obsługą filmów 3D Blu-ray, któreych oglądanie jest możłiwe za pomocą okularów NVIDIA 3D Vision”, powiedział George Tang, wiceprezes firmy ArcSoft i główny menadżer Video and Home Entertainment Group. „Specjalna wersja TotalMedia Theatre zaoferuje klientom fascynujące oprogramowanie do oglądania filmów 3D Blu-ray, zapewniające wrażenia porównywalne lub lepsze od tych, które możemy uzyskać obecnie w kinach”.

„Wydajność procesorów graficznych GeForce sprawia, że doskonale nadają się do dekodowania kodeka Multi-View Codec (MVC) wykorzystywanego w 3D Blu-ray”, powiedział Michael Demeyer, wiceprezes działu produktów korporacyjnych w firmie Roxio. „Demonstrujemy obecnie odtwarzanie 3D Blu-ray z dekodowaniem przeprowadzanym przez GPU w programie Roxio CinePlayer BD. Wrażenia oferowane przez okulary NVIDIA 3D Vision są po prostu nieziemskie”.

Do oglądania przyszłych hollywoodzkich hitów w 3D potrzebne będą oczywiście wyświetlaczy kompatybilnych z 3D Vision. Światowi liderzy w produkcji wyświetlaczy przygotowują już nowe urządzenia z obsługą 3D-Vision, o rozdzielczości 1920x1080, 1080p i częstotliwości 120 Hz, a Acer będzie pierwszą firmą, która zaprezentuje nowe monitory GD245HQ i GD235HZ, przeznaczone do gier, wideo i innych zastosowań domowej rozrywki, w tym oglądania filmów 3D Blu-ray.

„3D Blu-ray będzie wiodącym formatem do oglądania filmów 3D w domu”, powiedziała Alice H. Chang, szef firmy CyberLink. „Komputery PC z oprogramowaniem Cyberlink PowerDVD Ultra oraz technologią NVIDIA 3D Vision zapewnią miłośnikom filmów najlepszą z możliwych platformę do oglądania filmów 3D. ”.

Zademonstrowana już ponad 300 dziennikarzom na całym świecie, technologia odtwarzania filmów 3D Blu-ray przez procesory graficzne NVIDIA z technologią NVIDIA 3D Vision będzie także pokazywana w czasie targów CES w Las Vegas od 7 do 11 stycznia 2010. Uczestników tych targów zapraszamy na stoiska NVIDIA (numer 35912 w South Hall 4).

Więcej informacji na temat technologii NVIDIA 3D Vision dostępnych jest pod adresem www.nvidia.pl/3DVision.

Uwagi dla dziennikarzy:

Pełna lista gier kompatybilnych z technologią 3D Vision znajduje się pod adresem: //www.nvidia.pl/object/GeForce_3D_Vision_3D_Games_pl.html

Więcej informacji na temat oglądania fotografii 3D z technologią 3D Vision, w tym obsługi nowego aparatu Fujifilm FinePix REAL 3D W1 dostępnych jest pod adresem: //www.nvidia.pl/object/3D_Vision_3D_Pictures_pl.html

Aby pobrać próbki filmów 3D kompatybilnych z technologią 3D Vision, przejdź pod adres: //www.nvidia.pl/object/GeForce_3D_Vision_3D_Movies_pl.html

Pełna lista wyświetlaczy z obsługą 3D Vision, w tym notebooków, projektorów i wyświetlaczy LCD, osiągalna jest pod adresem: //www.nvidia.pl/object/GeForce_3D_Vision_faq_pl.html

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA (Nasdaq: NVDA) pokazała światu moc grafiki komputerowej w momencie wynalezienia procesora graficznego (GPU) w 1999 roku. Od tego czasu, firma konsekwentnie ustanawia nowe standardy w obliczeniach wizualnych dzięki zapierającej dech w piersiach interaktywnej grafice dostępnej w szeregu nowoczesnych urządzeń takich jak smartfony, notebooki czy stacje robocze. Dzięki gruntownej znajomości programowalnych procesorów graficznych, NVIDIA doprowadziła do wielu przełomowych osiągnięć w dziedzinie obliczeń równoległych. Osiągnięcia te sprawiły, iż obliczenia superkomputerowe stały się ekonomicznym i szeroko dostępnym rozwiązaniem. W rankingu magazynu Fortune 2 lata z rzędu firma NVIDIA figuruje jako nr 1 wśród innowacyjnych firm branży półprzewodników. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu, wydajności i możliwości technologii NVIDIA 3D Vision są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA i NVIDIA 3D Vision są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn