Rozwiązania NVIDIA Quadro oraz Pakiet Adobe Creative Suite 5 Production Premium umożliwiają edycję materiału wideo wysokiej rozdzielczości w czasie rzeczywistym

 
 

Oprogramowanie do edycji treści wideo firmy Adobe wykorzystuje moc procesorów graficznych firmy NVIDIA, która umożliwia płynne edytowanie tych treści i tworzenie efektów wizualnych.

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NAB 2010, LAS VEGAS (Południowa Sala LVCC, #SL 5629) — 12 kwietnia 2010 r. — firma NVIDIA zapowiedziała dziś, że gama produkowanych przez nią profesjonalnych rozwiązań graficznych NVIDIA® Quadro® otrzymała certyfikat firmy Adobe, stanowiący gwarancję współpracy tych produktów z oprogramowaniem Adobe® Creative Suite®, która skutkuje znacznym usprawnieniem wydajności funkcji edytowania wideo i przetwarzania efektów wizualnych w czasie rzeczywistym, dostępnych w programie Adobe Premiere Pro® CS5.

Nowa, przełomowa wersja oprogramowania Adobe Premiere Pro przełamuje techniczne bariery kreatywności dla techników filmowych, wykorzystując do tego celu technologię przetwarzania równoległego procesorów graficznych NVIDIA oraz setki rdzeni zawartych w tych układach. Nowe produkty umożliwiają użytkownikom tworzenie interesujących, wielowarstwowych projektów złożonych z praktycznie nieograniczonej liczby klipów wideo nagranych w rozdzielczości HD lub wyższej, nakładanie złożonych efektów wizualnych i efektów korekcji kolorów i natychmiastowe wyświetlenie wyników swojej pracy.

Rozwiązania NVIDIA Quadro drastycznie zwiększają produktywność, gdyż eliminują konieczność oczekiwania na wyrenderowanie materiału podglądowego przy każdej wprowadzonej zmianie, a także umożliwiają wyświetlenie podglądu projektów w pełnej rozdzielczości bez gubienia klatek.

„Połączenie oprogramowania Adobe CS5 i układów graficznych Quadro to gwiazdka z nieba dla profesjonalistów w branży wideo,” twierdzi Matt Silverman, Dyrektor ds. kreatywnych i partner firm Bonfire i Phoenix Editorial z siedzibą w San Francisco. „Wprowadzenie obsługi procesorów graficznych NVIDIA do oprogramowania Adobe Premiere pro CS5 zaowocowało ogromnym wzrostem wydajności i równie znaczącymi oszczędnościami czasu. Różnica między prędkością obliczeń wykonywanych przez procesor centralny i obliczeń procesora graficznego jest tak ogromna, że nie możemy nawet ich porównywać. Teraz mogę nałożyć wiele więcej warstw i efektów bez spowalniania odtwarzania materiału w czasie rzeczywistym, a przez mogę wykonać więcej kreatywnych rzeczy w krótszym czasie.”

Wysoce opłacalna stacja robocza oparta na układach graficznych NVIDIA Quadro i oprogramowaniu do edycji wideo firmy Adobe zapewnia wydajność i swobodę, która do tej pory była osiągalna wyłącznie dla użytkowników dedykowanych rozwiązań o cenach grubo przekraczających próg 100 000 USD.

„Oprogramowanie Adobe Premiere Pro CS5 wraz z nowym silnikiem odtwarzania Adobe Mercury całkowicie odmieni proces nieliniowej edycji treści, zapewniając najwyższą wydajność na tym polu, a przez to ogromny wzrost produktywności użytkowników,” powiedział Simon Hayhurst, Starszy Dyrektor działu Zarządzania Grupy Produktów cyfrowego obrazu i dźwięku w firmie Adobe. „Zwiększona wydajność i jakość wraz z obsługą szerokiej gamy kart firmy NVIDIA to zalety, które zwiększą możliwości wszystkich procesów pracy w branży profesjonalnej, zapewniając możliwość stworzenia lepszej, bardziej znaczącej prezentacji tworzonego przekazu bardzo szerokiej gamie użytkowników – studiom efektów specjalnych, korporacyjnym realizatorom treści wideo, producentom filmów, stacjom informacyjnym, a nawet hobbystom.”

„Jeżeli czas to pieniądz, użytkownicy oprogramowania Creative Suite właśnie trafili szóstkę,” twierdzi Andrew Cresci, Dyrektor generalny firmy NVIDIA, Dział ds. rozwiązań dla rynku pionowego. „Takie przełomy są rzadkością. Połączenie oprogramowania Adobe i procesorów graficznych firmy NVIDIA zwiększa produktywność, uwalnia kreatywne myślenie i zapewnia ogromne możliwości profesjonalistom.”

Profesjonalne rozwiązania graficzne wpółdziałają z pełnym pakietem Adobe Creative Suite 5 Production Premium, który zawiera oprogramowanie Adobe Photoshop® Extended, Adobe® After Effects® i wiele innych, wraz z aplikacją Adobe Premiere Pro wyposażoną w nowy silnikiem odtwarzania Adobe Mercury wykorzystujący możliwości graficzne procesorów graficznych firmy NVIDIA. Wśród produktów certyfikowanych przez firmę Adobe do użytku profesjonalnego znalazły się procesory Quadro FX 5800, Quadro FX 4800, Quadro FX 4800 dla komputerów Mac, Quadro FX 3800 i Quadro CX.

Informacje na temat profesjonalnych rozwiązań graficznych NVIDIA Quadro, można znaleźć pod adresem: //www.nvidia.pl/page/workstation.html

Śledź informacje o rozwiązaniach NVIDIA Quadro na Twitterze: @NVIDIAQuadro.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA (Nasdaq: NVDA) pokazała światu moc grafiki komputerowej w momencie wynalezienia procesora graficznego (GPU) w 1999 roku. Od tego czasu, firma konsekwentnie ustanawia nowe standardy w obliczeniach wizualnych dzięki zapierającej dech w piersiach interaktywnej grafice dostępnej w szeregu nowoczesnych urządzeń takich jak smartfony, notebooki czy stacje robocze. Dzięki gruntownej znajomości programowalnych procesorów graficznych, NVIDIA doprowadziła do wielu przełomowych osiągnięć w dziedzinie obliczeń równoległych. Osiągnięcia te sprawiły, iż obliczenia superkomputerowe stały się ekonomicznym i szeroko dostępnym rozwiązaniem. Firma może się poszczycić autorstwem ponad 1100 patentów w USA, głównie w projektowaniu i w badaniach, dziedzinach kluczowych dla obliczeń komputerowych nowej generacji. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl.

# # #

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu, wydajności i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GPU oraz profesjonalnych rozwiazań graficznych Quadro są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2009 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA i Quadro są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn