Nowości

Lady Chatterjee testimonial

 
 

Indyjski przemysł filmowy jest największy na świecie, zaś jego najlepiej znanymi wytworami są filmy w stylu Bollywood, z ich charakterystycznymi sekwencjami tańców i śpiewów. W Bollywood narodziła się niedawno nowa gwiazda – Lady Chatterjee, wirtualna "item girl", stworzona przez animatora C. B. Arun Kumara oraz jego zespół przy wykorzystaniu technologii NVIDIA Quadro. Dla niewtajemniczonych wyjaśnienie: termin "item girl" dotyczy tylko rynku indyjskiego i opisuje postać gwiazdki występującej w tzw. "item numbers", czyli wideoklipach umieszczanych w filmach, ale niemających większego związku z ich fabułą.

"Lady C" odnosi sukcesy nie tylko w na tle innych gwiazdek dużego ekranu, ale jest także pierwszą w Indiach gwiazdą komórek. Użytkownicy telefonów komórkowych mogą pobrać jej teledyski i ustawić je jako dzwonki oznajmiające przychodzące rozmowy.

WYZWANIE

Stworzenie Lady C nie było prostym zadaniem. Do realizacji oryginalnego pomysłu trójwymiarowej postaci obdarzonej wyglądem i osobowością "prawdziwej" item girl, zespół C.B. Arun Kumara potrzebował zaawansowanych technologii cyfrowych i odpowiedniego sprzętu. Konieczne było zastosowanie światowej klasy technologii, umożliwiającej łatwą i szybką pracę, pozwalającej przy tym na podgląd postępów czasie rzeczywistym, co gwarantowałoby szybkie wprowadzanie poprawek.

ROZWIĄZANIE

Do obsługi zastosowanych aplikacji 3D najlepszym wyborem okazała się technologia graficzna NVIDIA Quadro, pozwalając na pełne wykorzystanie mocy stacji roboczych. Rozstrzygającym elementem konfiguracji komputerów okazała się doskonała grafika firmy NVIDIA, umożliwiająca pełną realizację wymagań projektu. Dodatkowo, sterowniki NVIDIA Quadro były w pełni kompatybilne z oprogramowaniem 3DSMAX i MAYA, co miało decydujące znaczenie przy tworzeniu wirtualnej postaci.

EFEKT

Rozwiązania firmy NVIDIA zapewniły elastyczność, wydajność i jakość, której potrzebował zespół C B Arun Kumara. Ścisła współpraca pomiędzy twórcą i firmą NVIDIA także okazała się ważnym elementem całego projektu. W rezultacie narodziła się niezwykle sympatyczna ikona popkultury, będąca prawdziwą osobą, a nie tylko papierową postacią.

Co więcej, autorzy Lady Chatterjee polecili produkty NVIDIA Quadro jako najlepsze rozwiązanie dla współczesnych twórców treści cyfrowych. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn