Nowości

Landmark

 
 

NVIDIA Quadro Plex i Landmark Geoprobe: Rozwiązanie do interpretacji i wizualizacji zbiorów danych dotyczących złóż ropo- i gazonośnych.

WYZWANIE

Szacuje się, że na naszej planecie znajdują się jeszcze nieodkryte złoża o wielkości około 940 miliardów baryłek ropy naftowej i gazu ziemnego. Większość z nich znajduje się w oddalonych i trudno dostępnych miejscach, takich jak głębiny, pustynie i tereny arktyczne. Firmy z sektora naftowego i gazowego szukają technologii, które pomogą zwiększyć precyzję poszukiwań złóż oraz produkcję, zmniejszając jednocześnie ryzyko i koszty.

ROZWIĄZANIE

Wiercenia w poszukiwaniu zasobów naturalnych są obecnie dokładniejsze dzięki technologiom firm Landmark i NVIDIA.

Aby pomóc geologom w interpretacji i wizualizacji zbiorów danych regionalnych i wielkoskalowych, Landmark – marka firmy Halliburton Drilling, Evaluation and Digital Solutions – oferuje nowe, przystępne rozwiązanie wizualizacyjne klasy high-end. To nowe rozwiązanie opracowane przez grupę Optimized Computing Solutions and Services firmy Landmark składa się z serwera wizualizacyjnego Verari Systems™ E&P 7500, systemu wizualizacyjno-obliczeniowego NVIDIA Quadro® Plex 1000 i oprogramowania Landmark GeoProbe®. Dostępne w ofercie tej grupy, może być wyposażone w nawet osiem procesorów AMD Opteron® i 128 GB pamięci, korzysta z systemu wizualizacyjno-obliczeniowego NVIDIA Quadro® Plex 1000 i zapewnia możliwość obsługi potężnych projektorów lub wyświetlaczy, takich jak projektor Sony SXRD™ 4K o natywnej rozdzielczości ponad 8 megapikseli.

EFEKT

Dzięki temu rozwiązaniu, całe zestawy danych regionalnych mogą być badane i wizualizowane z dokładnością do najmniejszego szczegółu, ukazując wielkoskalowe trendy. Trendy te mogłyby być łatwo przeoczone w przypadku obserwacji tych samych danych w mniejszych zestawach lub w konfiguracji z jednym lub dwoma monitorami. Można dzięki temu podejmować trafniejsze decyzje, co skutkuje wzrostem produkcji i zysków. Nicholas Purday, menadżer działu technologii geologicznych i geofizycznych w firmie Landmark, komentuje: „NVIDIA Quadro Plex odpowiada na prawdziwe potrzeby geologów, ponieważ umożliwia stosowanie standardowych stacji roboczych i serwerów w wysokowydajnych konfiguracjach wizualizacyjnych dużej skali, pozwalając geologom na interpretację ich danych w najwyższej rozdzielczości bez utraty kontekstu regionalnego.”

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę: //www.lgc.com.

Zdjęcia za zgodą firmy Landmark.

Obraz oraz zbiór danych Wytch Farm dostarczone przez BP Exploration i ich firmy partnerskie, Permier Oil plc, Kerr McGee Resource UK Ltd., ONEPM Ltd., Talisman North Sea Ltd. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn