Back
INFORMACJE DODATKOWE

Living Room PC

 
 

Na konferencji WinHEC NVIDIA przedstawia projekt komputerów typu Media Center PC drugiej generacji

Wychodząc od konstrukcji komputerów Media Center PC pierwszej generacji, nowy projekt redukuje koszty, wielkość obudowy i hałas, starając się poprawić wydajność i jakość obrazu wideo. W ramach opracowanego przez firmę NVIDIA referencyjnego projektu, w podstawowym modelu zmniejszono obudowę komputera poprzez wykorzystanie karty graficznej zintegrowanej z płytą główną oraz niskoprofilowego wspornika kart rozszerzeń. W innych modelach wielkość obudowy zoptymalizowano, ciaśniej umieszczając komponenty wytwarzające mniej ciepła oraz stosując płytę główną w standardzie micro ATX. W stosunku do pierwszej generacji Media Center PC, największe osiągnięcia w projekcie referencyjnym uzyskano w dziedzinie zmniejszenia emisji ciepła, poboru energii i redukcji hałasu.

Przy budowie cichego i chłodnego komputera Media Center PC NVIDIA zaleca:

  • Zastosowanie procesora z regulacją poboru energii i wentylatora z regulacją obrotów.
  • Zastosowanie cichej karty graficznej ze sprzętowym dekodowaniem wideo HD takiej jak chłodzony pasywnie GeForce 6600 lub GeForce 6200 z technologią TurboCache.
  • Użycie dysku twardego przeznaczonego do zapisu i odczytu dużych ilości danych.
  • Instalację sprzętu i oprogramowania regulującego zużycie energii w zależności od aktualnie wykonywanych zadań takiego jak nForce4 z oprogramowaniem nTune.
  • Odciążenie procesora od zadań takich jak np. ochrona przed atakami z zewnątrz (firewall) poprzez wykorzystanie innych komponentów, np. nForce4 z ActiveArmor .


   
Prezentacja z konferencji WinHEC 2005
Projektowanie komputerów Media Center PC następnej generacji. (dokument PDF 2.55 MB)

   
Prezentacja z konferencji WinHEC 2005 - dane dotyczące wydzielania ciepła i hałasu
Projektowanie komputerów Media Center PC następnej generacji – dane dotyczące wydzielania ciepła i hałasu. (dokument PDF 22.7 KB) 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn